CNN Prima News balení

balení

Výpis příspěvků ke štítku „balení“

Fialovo srovnávání nutell? Není to tak zlé, míní ekonom. Popsal trik zdejších obchodníků

Jelikož jsou Češi „závislí“ na slevových akcích, musí být běžná štítková cena v porovnání s okolními státy vyšší. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Petr Bartoň, čímž mimo jiné reagoval na výlet premiéra Petra Fialy (ODS) za srovnáním cen potravin do Německa. Expert také hovořil o tom, že za nižšími cenami v Polsku stojí i větší balení potravin. Vyrábět menší a nechávat stejnou cenu je podle Bartoně následek inflace. Jeho slova potvrdil i prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

PŘEHLEDNĚ: Kdy brát antibiotika, na jaké nemoci zabírají a v čem se nejčastěji chybuje

Nedostatek penicilinu a obecně antibiotik v českých lékárnách rezonuje společností již několik měsíců. Kdy bude důležité léčivo opět snadno dostupné, je stále otázkou, na niž nikdo – ani ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) – nezná přesnou odpověď. Proti kterým nemocem antibiotika skutečně zabírají? A čeho by se jejich uživatelé měli vyvarovat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Češi skupují testy na covid. Pořídíte je v dalších supermarketech, jaká bude cena?

Řetězec Albert od čtvrtka začíná navážet antigenní testy k samovyšetření do hypermarketů a spouští jejich prodej. V následujícím týdnu testy zařadí i do nabídky supermarketů. Společnost Billa jejich prodej zahájí pravděpodobně v sobotu. Velkoobchod Makro už prodej zahájil a hlásí velký zájem. V nabídce jsou ale i v Kauflandu, Penny Marketu nebo v drogeriích Rossmann.

Skandál pošty v Mníšku pod Brdy: Doručovatelé balí seniorům roušky doma holýma rukama

Aktualizováno

Hazarduje pobočka České pošty v Mníšku pod Brdy se zdravím seniorů? Podle středočeských hygieniků ano, protože jim posílá roušky, které do obálek balí doručovatelé doma v nevyhovujících hygienických podmínkách. Redakci CNN Prima NEWS na to upozornili sami pracovníci této pošty, kteří se denně pohybují mezi mnoha lidmi a mohou být rizikovou skupinou.