reklama

Nechat si zabalit dárek se prodraží. Novým trendem je balicí papír bez potisku

  • Téma: Rádce
  • Karel Zídka
  • 21. prosince 2021 17:45

Přes 300 korun za zabalení dárku. To je cena, kterou zákazníci obchodních center platí, pokud chtějí, aby jejich vánoční překvapení mělo pod stromečkem tu nejdokonalejší podobu. Oblíbeným trendem je balení do obyčejného papíru bez potisku. Nejenže jím ušetříte, ale také jej pak můžete třeba pomalovat nebo doplnit čímkoliv, co vám přijde pod ruku.

reklama

Balení dárků – pro někoho vánoční kratochvíle, pro jiné přímo noční můra, která je strašákem do poslední chvíle. Ti v obchodních centrech využívají i balicí služby, které umí dárek přímo vyšperkovat. I když se to někdy trochu prodraží.

„Když někdo koupí knížku za 49 nebo 70 korun, donese ji sem a chce ji zabalit, no tak ten dárek vyjde na 180 nebo 150 korun,“ říká paní Dana z balicí služby v OC Eden. Dárky v krabici jsou klasika zabalená třeba do dvou minut. Horší je to se balením takzvaných „měkoušů“ nebo dárkových košů.

Například zabalení knihy vyjde na 80 korun bez mašle, s mašlí na 130. Zabalení parfému nebo třeba prstýnku kolem 180 korun a zabalení větší krabice nebo dárkové balení zhruba na 350 korun. „Jednou pán přinesl kabelku za 100 tisíc. Chtěl velkou mašli, krabici, všechno. Stálo to tisíc korun,“ popisuje paní Dana.

Vylepšit si dárek ale zvládnete i sami. Klásek pšenice, pírko, sušené ovoce, šišky, oříšky, skořice, nebo třeba tkaničky od bot. Dárek můžete vylepšit čímkoliv. Nejdůležitější ale samozřejmě je do čeho ho zabalit.

Novým trendem je obyčejný balicí papír bez potisku, který vás vyjde cenově třeba na polovinu. „Řekla bych, že se vracíme k našim babičkám. Zabalíte je do obyčejného papíru, ale pak uděláte vázačku, nalepíte nějaké takové ozdoby a je to rozhodně za menší cenu, než když si to kupujete,“ říká designérka Emma Dikyová.

Pokud vám stačí vlastnoruční, jednoduchý, ale levný základ, budete k němu potřebovat papír, nůžky, lepicí pásku, fixu, koledy a možná i něco sladkého na nervy. Základem je rozstříhaná lepicí páska úplně všude a důležité je si správně vyměřit papír. Pak už jenom slepte, co se dá. Ať už se s balením dárků budete lopotit jakkoliv, nezapomeňte, že nakonec dopadnou vždycky stejně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje
Německo

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následuje velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran, mezi nimi i epidemiolog Roman Prymula a hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

reklama

Domácí zpravodajství

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama