reklama

Balšínek: Odpor společnosti plyne z toho, že vláda neříká pravdu a neumí komunikovat

Šéfredaktor webu Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že odpor společnosti pramení z toho, že vláda neříká pravdu a nekomunikuje důvěryhodně. „Musí zde být opatření, kterým budou lidé rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jí vláda Andreje Babiše neříkala pravdu,“ podotkl.

reklama

Na dotaz, zda může nastupující vláda pandemii covidu zvládnout, Balšínek podotkl, že se jedná o mimořádně těžkou situaci. „Trvá to rok a půl. Každá vláda ji zvládá lépe nebo hůře. Co je u nové vlády klíčové, je srozumitelná a důvěryhodná komunikace. To je totiž základní problém,“ uvedl.

Odkazoval tak na končící vládu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), která podle něj nekomunikuje. „Není to však absolutně její vina. Vir je nový fenomén, dozvídáme se nové informace včetně toho, jak funguje očkování. Na jaře se čekalo, že zde bude tečka za koronavirem, jenže se ukazuje, že vir tady s námi bude ještě dlouho,“ pokračoval.

Podle něj je tak důležité, aby lidé vládě důvěřovali. „Tím se zmírní napětí ve společnosti. Vláda nesmí používat propagandu,“ zdůraznil. Problémem v současné době podle něj nejsou ani přísnější opatření. „Musí to být opatření, kterým lidé budou rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jim vláda Andreje Babiše neříkala úplnou pravdu,“ pokračoval.

Nová vláda nebude pod tlakem

Odkázal i na slova poslance Jiřího Maška (ANO), který v pořadu Partie přiznal, že slogan „Udělejme tečku za koronavirem“ byl jen marketingový tah. „Ten možná napáchal více škody než užitku,“ dodal.

Hostem pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS byl i politolog Pavel Šaradín. Ten podotkl, že vláda chybuje ve společenské a zdravotní krizi. „Měla by vědět, na co se má zaměřit. Komunikace má být jasnější a zřetelnější,“ podpořil slova šéfredaktora.

Balšínek dodal, že vláda nyní kvůli nedůvěryhodné komunikaci čelí následkům. „Proto sklízí tyto plody. Částečně v tom hrálo roli i to, že byly parlamentní volby, které do toho také zasáhly. Nová vláda bude více komunikovat, bude otevřenější a nebude pod tlakem, neb se jí neblíží volby,“ dodal.

Oba hosté se shodli na tom, že by vláda neměla přistupovat k povinnému očkování. „Byl bych opatrný. Povinné očkování bych bral jako poslední možnost. Musíme se zaměřit na ty, kteří nesledují média,“ myslí si Šaradín. Také Balšínek je toho názoru, že by k povinnosti vakcinace proti covidu dojít nemělo. „Pokud ano, vláda to musí veřejnosti vysvětlit a představit benefity,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama