CNN Prima News biologie

biologie

Výpis příspěvků ke štítku „biologie“

Probuď své lepší já. Biohacking nakopne produktivitu a zvýší životní spokojenost

Biohacking si můžete představit jako biologii založenou na fungování DIY, aneb „udělej si sám“. Síla spočívá v postupných změnách životního stylu a lepšímu porozumění našich fyziologických potřeb. Sladit každodenní povinnosti spojené se studiem, prací a koníčky je náročné, a proto se značka Snickers dala dohromady s průkopníkem biohackingu v Čechách, Janem Vojtěchovským, a společně namysleli science-based life hacky k nakopnutí efektivnějšího přístupu k sobě samým.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Konec iluzí, omikronem nic nekončí. Příkladem je i smrt zpěvačky Horké, varuje Mounajjed

Ve vztahu k omikronu se biochemik Zdeněk Hostomský a iniciátor akce Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed rozcházejí. „Omikron je z hlediska evoluční biologie příležitost, je to šance na konec epidemie,“ prohlásil Hostomský v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Mounajjed mu oponoval. „Dáváme lidem iluzi, že je konec,“ uvedl s odkazem na nedávné úmrtí zpěvačky Hany Horké.

Vědci vyzývají k vyhnutí se termínu „rasa“. Koncept ras je podle nich biologicky neodůvodněný a je důsledkem rasismu

Vědci z německé univerzity v souvislosti se stým výročím úmrtí „německého Darwina“ Ernsta Haeckela přišli s deklarací, v níž se distancují od klasifikace lidí na základě jednotlivých ras. Koncept lidské rasy je podle nich důsledkem rasismu, nikoliv jeho předpokladem. Vědecká slušnost by měla vyloučit užívání termínu „rasa“, tvrdí podle serveru Deutsche Welle vědci.