CNN Prima News biologie

biologie

Výpis příspěvků ke štítku „biologie“

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Konec iluzí, omikronem nic nekončí. Příkladem je i smrt zpěvačky Horké, varuje Mounajjed

21. ledna 2022 23:51

Ve vztahu k omikronu se biochemik Zdeněk Hostomský a iniciátor akce Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed rozcházejí. „Omikron je z hlediska evoluční biologie příležitost, je to šance na konec epidemie,“ prohlásil Hostomský v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Mounajjed mu oponoval. „Dáváme lidem iluzi, že je konec,“ uvedl s odkazem na nedávné úmrtí zpěvačky Hany Horké.

Jak zabránit těžkému průběhu covidu? Vědci z Brna podávají speciální bakterie do střev

10. ledna 2022 11:49

Vědci z Brna už skoro rok pracují na klinické studii. V rámci ní pacientům s těžkým průběhem nemoci COVID-19 podávají speciální probiotika s bakteriemi, které jim ve střevě chybějí. Cílem je pomoci nakaženému vytvořit dostatek protilátek na to, aby jeho tělo dokázalo s covidem bojovat. Zdá se, že efekt takové léčby je velmi uspokojivý.