Rány pěstí na mítinku Babiše v Ústí. Fanoušci expremiéra se ostře pustili do jeho odpůrců

Další strkanice na Babišově mítinku

Na mítinku Andreje Babiše došlo k další strkanici. Na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem se střetli příznivci a odpůrci bývalého premiéra. Bitka se strhla ve chvíli, kdy se část přítomných snažila bývalého premiéra vypískat. Poznámka: U článku byl v době jeho první publikace uveden mylný titulek „Rány pěstí na mítinku Babiše v Ústí. Odpůrci se ostře pustili do fanoušků expremiéra“. Chybu jsme opravili, za neúmyslné nedopatření se omlouváme.

Odpůrci bývalého premiéra, kteří na akci v Ústí přišli, se jej nejprve snažili vypískat. Došlo dokonce i na rány pěstí. Na místě byli přítomni uniformovaní policisté i antikonfliktní tým. Akce v krajském městě, které se účastní asi stovka lidí, má trvat do 15:00 hodin.

Podle reportéra CNN Prima NEWS přímo v Ústí přišlo na mítink zhruba 300 Babišových příznivců. Odpůrců pak bylo kolem 40.

Jeden z Babišových odpůrců pak pustil z reproduktoru nahlas rapovou píseň namířenou proti expremiérovi. V davu jeho odpůrců bylo vidět transparenty s nápisy jako například: „AB. Jsi hrobníkem demokracie. Odejdi z veřejného života!“ Slyšet bylo také skandování protibabišovských hesel, mimo jiné „Burešovi tepláky!“.

Pískotem přehlušovali odpůrci Babiše mítink také ve středu dopoledne v Unhošti na Kladensku, kam jich přišlo kolem dvaceti, jeho příznivců tam bylo několik desítek. Akce tam proběhla bez konfliktu. Dohlíželi na ni uniformovaní policisté i označení členové policejního antikonfliktního týmu.

V Českém Krumlově neuniformovaní policisté odvedli z akce ženu protestující proti Babišovi do neoznačeného auta a odvezli ji na služebnu. Na mítinku v Borovanech zase policisté bez uniforem zaklekli autistického školáka, jenž chtěl odnést Babišovi reproduktor, toto jednání řeší GIBS. Kázeňskému řízení čelí policista, který měl na Babišově shromáždění čepici s logem a heslem hnutí ANO. Čtvrteční Babišova cesta po Středočeském a Ústeckém kraji je první po těchto událostech.

Tagy: