reklama

Bizarní skrýš: Ukradené bagry schovávali pod větvemi v lesích kolem Prahy

Středočeští policisté zatkli pětici mužů, kteří měli odcizit desítku aut a bagrů. Kradenou techniku, kterou se jim nepodařilo ihned prodat, pak ukrývali v lesích v okolí Prahy pod hromadou větví.

reklama

Při svých krádežích se pachatelé zaměřovali nejen na osobní či nákladní auta, ale nebáli se ani tak nepřehlédnutelných vozů, jakými jsou různé pracovní stroje. „V čem byli ale muži výjimeční a s čím se kriminalisté jen tak nesetkávají, bylo ‚zneviditelnění‘ odcizených pracovních strojů, například bagrů. Pokud totiž neměli okamžitý ‚odbyt‘ pro tyto velké stroje, převezli je do lesů v okolí Prahy a následně vynaložili nemalé úsilí k jejich ukrytí. Aby nebudili velkou pozornost, zaházeli bagry výrazné nejen barvou, ale i velikostí, větvemi,“ dodala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

K tématu

Muži si objekty pro krádež vybírali nahodile. „Navíc v různém ‚složení‘ a na různých místech Středočeského kraje, kdy většinou rozhodovala náhoda a příležitost. Jejich zadržení pak proběhlo v jeden den na několika místech republiky,“ popsala Suchánková. Pětice mužů odcizila bezmála desítku aut a pracovních strojů za více než dva miliony korun.

V současnosti jsou čtyři z mužů, kteří čelí obvinění ze zločinu krádeže, spáchaného navíc v době nouzového stavu, vyšetřováni vazebně, aby v trestné činnosti nemohli pokračovat. Vzhledem k jejich trestní minulosti jim hrozí až osm let za mřížemi.

Proti 48letému muži, obviněnému z legalizace výnosů z trestné činnosti, je stíhání vedeno na svobodě. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let,“ informovala Suchánková.

Většinu odcizených vozidel a pracovních strojů se kriminalistům podařilo zajistit. Vyšetřování ale stále probíhá a není vyloučeno, že se směrem nahoru změní jak počet odcizených vozidel, tak i způsobená škoda.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Tragická nehoda helikoptéry na Sinaji, při níž zahynulo sedm spojeneckých vojáků včetně Češky Michaely Tiché, je objasněna. Podle zprávy amerických vyšetřovatelů se vrtulník Black Hawk 12. listopadu 2020 zřítil kvůli špatně fungujícímu stabilizátoru. Jak vyplývá z dokumentu, který zveřejnil americký web ArmyTimes.com, helikoptéra UH-60 Black Hawk se zřítila při letu na ostrov Tiran, který leží mezi Sinají a Saúdskou Arábií. V podvěsu právě nesla měch na vodu.

EURO 2021

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Čeští fotbalisté se připravují na důležitý zápas. Premiéru na Euru si zahrají v pondělí v 15:00 a nebudou mít snadného soupeře. Jako první se ve skupině D utkají se Skotskem, kterému na podzim v Lize národů dvakrát podlehli. Jak se manšaft na zápas připravuje a jak zásadní je pro něj vyhrát? Na to v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS odpoví bývalí reprezentanti Roman Bednář a David Limberský a atletka Nikola Bendová.

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí
S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce
Proti Skotům nám věřím, burcuje Šebrle před vstupem do Eura. Chce Hložka v základu
Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama