reklama

Bizarní skrýš: Ukradené bagry schovávali pod větvemi v lesích kolem Prahy

Středočeští policisté zatkli pětici mužů, kteří měli odcizit desítku aut a bagrů. Kradenou techniku, kterou se jim nepodařilo ihned prodat, pak ukrývali v lesích v okolí Prahy pod hromadou větví.

reklama

Při svých krádežích se pachatelé zaměřovali nejen na osobní či nákladní auta, ale nebáli se ani tak nepřehlédnutelných vozů, jakými jsou různé pracovní stroje. „V čem byli ale muži výjimeční a s čím se kriminalisté jen tak nesetkávají, bylo ‚zneviditelnění‘ odcizených pracovních strojů, například bagrů. Pokud totiž neměli okamžitý ‚odbyt‘ pro tyto velké stroje, převezli je do lesů v okolí Prahy a následně vynaložili nemalé úsilí k jejich ukrytí. Aby nebudili velkou pozornost, zaházeli bagry výrazné nejen barvou, ale i velikostí, větvemi,“ dodala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

K tématu

Muži si objekty pro krádež vybírali nahodile. „Navíc v různém ‚složení‘ a na různých místech Středočeského kraje, kdy většinou rozhodovala náhoda a příležitost. Jejich zadržení pak proběhlo v jeden den na několika místech republiky,“ popsala Suchánková. Pětice mužů odcizila bezmála desítku aut a pracovních strojů za více než dva miliony korun.

V současnosti jsou čtyři z mužů, kteří čelí obvinění ze zločinu krádeže, spáchaného navíc v době nouzového stavu, vyšetřováni vazebně, aby v trestné činnosti nemohli pokračovat. Vzhledem k jejich trestní minulosti jim hrozí až osm let za mřížemi.

Proti 48letému muži, obviněnému z legalizace výnosů z trestné činnosti, je stíhání vedeno na svobodě. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let,“ informovala Suchánková.

Většinu odcizených vozidel a pracovních strojů se kriminalistům podařilo zajistit. Vyšetřování ale stále probíhá a není vyloučeno, že se směrem nahoru změní jak počet odcizených vozidel, tak i způsobená škoda.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama