Bizarní skrýš: Ukradené bagry schovávali pod větvemi v lesích kolem Prahy

Středočeští policisté zatkli pětici mužů, kteří měli odcizit desítku aut a bagrů. Kradenou techniku, kterou se jim nepodařilo ihned prodat, pak ukrývali v lesích v okolí Prahy pod hromadou větví.

Při svých krádežích se pachatelé zaměřovali nejen na osobní či nákladní auta, ale nebáli se ani tak nepřehlédnutelných vozů, jakými jsou různé pracovní stroje. „V čem byli ale muži výjimeční a s čím se kriminalisté jen tak nesetkávají, bylo ‚zneviditelnění‘ odcizených pracovních strojů, například bagrů. Pokud totiž neměli okamžitý ‚odbyt‘ pro tyto velké stroje, převezli je do lesů v okolí Prahy a následně vynaložili nemalé úsilí k jejich ukrytí. Aby nebudili velkou pozornost, zaházeli bagry výrazné nejen barvou, ale i velikostí, větvemi,“ dodala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Muži si objekty pro krádež vybírali nahodile. „Navíc v různém ‚složení‘ a na různých místech Středočeského kraje, kdy většinou rozhodovala náhoda a příležitost. Jejich zadržení pak proběhlo v jeden den na několika místech republiky,“ popsala Suchánková. Pětice mužů odcizila bezmála desítku aut a pracovních strojů za více než dva miliony korun.

V současnosti jsou čtyři z mužů, kteří čelí obvinění ze zločinu krádeže, spáchaného navíc v době nouzového stavu, vyšetřováni vazebně, aby v trestné činnosti nemohli pokračovat. Vzhledem k jejich trestní minulosti jim hrozí až osm let za mřížemi.

Proti 48letému muži, obviněnému z legalizace výnosů z trestné činnosti, je stíhání vedeno na svobodě. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let,“ informovala Suchánková.

Většinu odcizených vozidel a pracovních strojů se kriminalistům podařilo zajistit. Vyšetřování ale stále probíhá a není vyloučeno, že se směrem nahoru změní jak počet odcizených vozidel, tak i způsobená škoda.

Tagy: