reklama

Blatný chce Prymulu do týmu. Jeho nesouhlas s rozvolňováním ministra překvapil

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nabídl exministrovi Romanu Prymulovi, aby pracoval jako expert na ministerstvu. Blatný to uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prymula sám ale nabídku zřejmě nevyužije a zůstane nezávislým expertem. Jedním z důvodů je i to, že zcela nesouhlasí se systémem rozvolňování. To Blatného překvapuje, protože právě Prymula byl jedním z tvůrců systému.

reklama

„Panu profesorovi jsem nabídl možnost pracovat jako expert na ministerstvu zdravotnictví. Je to skvělý odborník a jeho názoru si vážím. Nevidím mezi námi nějaký problém,“ řekl Blatný v nedělní Partii s tím, že jeho služby rád využil v oblasti vakcín a zahraničních vztahů.

Sám Prymula ale již dříve uvedl, že se do řízení epidemie na ministerstvu více zapojit odmítá a stát se členem jednoho z expertních týmů na resortu nechce. V rozhovoru pro Reflex řekl, že například nesouhlasí s rychlostí rozvolňování a odklonem od pravidel, která nastavil.

K tématu

To, že by Česko mělo už na konci listopadu přejít do třetího stupně systému PES, považuje za rizikové a rychlé a může podle něj opět dojít k výraznějšímu růstu epidemie už právě v prosinci.

Prymula mě překvapil

Blatného ale taková slova překvapují, protože právě Prymula u zrodu rozvolňovacího systému stál. „I pan profesor Prymula u tabulky byl a trochu mě překvapila některá jeho stanoviska. Myslím, že jsme neudělali nic jiného, než to, na čem jsme se domluvili. Nemyslím si, že by ale zásadně změnil názor. U tvorby tabulky jsme si vše vyříkali a došli jsme ke konsensu, i když se můžeme v některým názorech odlišovat,“ reagoval v Partii Blatný.

Roman Prymula na resortu skončil v říjnu poté, co se objevily jeho fotografie společně se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, kteří spolu byli v uzavřené restauraci na Vyšehradě a následně na ulici venku neměli nasazené roušky. Prymula tak porušil vlastní nařízení a premiér Andrej Babiš rozhodl o jeho konci ve funkci. Sám teď podle svých slov zůstává poradním externím expertem.

K tématu

Tagy: zdravotnictví Roman Prymula ministr zdravotnictví Partie Terezie Tománkové koronavirus Jan Blatný expertní tým

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

EURO 2021

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Současná doba přináší z hlediska sledování sportovních událostí řadu výhod. Nepotřebujete televizi, a pokud budete trochu snaživí, můžete odkudkoli zkouknout přes internetový stream třeba i nigerijskou fotbalovou ligu. A co se týče aktuálních událostí, můžete si zapnout pohodlně Euro třeba na zahradě u grilování. Vše má svoje plusy, ale zároveň minusy. A o tom se přesvědčila skupinka Nizozemců.

Doprava

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku
Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede
Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo
Covid cestovní seriál: Co potřebujete k dovolené v Chorvatsku a na co si dát pozor?
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama