reklama

Blatný chce Prymulu do týmu. Jeho nesouhlas s rozvolňováním ministra překvapil

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nabídl exministrovi Romanu Prymulovi, aby pracoval jako expert na ministerstvu. Blatný to uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prymula sám ale nabídku zřejmě nevyužije a zůstane nezávislým expertem. Jedním z důvodů je i to, že zcela nesouhlasí se systémem rozvolňování. To Blatného překvapuje, protože právě Prymula byl jedním z tvůrců systému.

reklama

„Panu profesorovi jsem nabídl možnost pracovat jako expert na ministerstvu zdravotnictví. Je to skvělý odborník a jeho názoru si vážím. Nevidím mezi námi nějaký problém,“ řekl Blatný v nedělní Partii s tím, že jeho služby rád využil v oblasti vakcín a zahraničních vztahů.

Sám Prymula ale již dříve uvedl, že se do řízení epidemie na ministerstvu více zapojit odmítá a stát se členem jednoho z expertních týmů na resortu nechce. V rozhovoru pro Reflex řekl, že například nesouhlasí s rychlostí rozvolňování a odklonem od pravidel, která nastavil.

To, že by Česko mělo už na konci listopadu přejít do třetího stupně systému PES, považuje za rizikové a rychlé a může podle něj opět dojít k výraznějšímu růstu epidemie už právě v prosinci.

Prymula mě překvapil

Blatného ale taková slova překvapují, protože právě Prymula u zrodu rozvolňovacího systému stál. „I pan profesor Prymula u tabulky byl a trochu mě překvapila některá jeho stanoviska. Myslím, že jsme neudělali nic jiného, než to, na čem jsme se domluvili. Nemyslím si, že by ale zásadně změnil názor. U tvorby tabulky jsme si vše vyříkali a došli jsme ke konsensu, i když se můžeme v některým názorech odlišovat,“ reagoval v Partii Blatný.

Roman Prymula na resortu skončil v říjnu poté, co se objevily jeho fotografie společně se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, kteří spolu byli v uzavřené restauraci na Vyšehradě a následně na ulici venku neměli nasazené roušky. Prymula tak porušil vlastní nařízení a premiér Andrej Babiš rozhodl o jeho konci ve funkci. Sám teď podle svých slov zůstává poradním externím expertem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

reklama