reklama

Blatný chce Prymulu do týmu. Jeho nesouhlas s rozvolňováním ministra překvapil

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nabídl exministrovi Romanu Prymulovi, aby pracoval jako expert na ministerstvu. Blatný to uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prymula sám ale nabídku zřejmě nevyužije a zůstane nezávislým expertem. Jedním z důvodů je i to, že zcela nesouhlasí se systémem rozvolňování. To Blatného překvapuje, protože právě Prymula byl jedním z tvůrců systému.

reklama

„Panu profesorovi jsem nabídl možnost pracovat jako expert na ministerstvu zdravotnictví. Je to skvělý odborník a jeho názoru si vážím. Nevidím mezi námi nějaký problém,“ řekl Blatný v nedělní Partii s tím, že jeho služby rád využil v oblasti vakcín a zahraničních vztahů.

Sám Prymula ale již dříve uvedl, že se do řízení epidemie na ministerstvu více zapojit odmítá a stát se členem jednoho z expertních týmů na resortu nechce. V rozhovoru pro Reflex řekl, že například nesouhlasí s rychlostí rozvolňování a odklonem od pravidel, která nastavil.

K tématu

To, že by Česko mělo už na konci listopadu přejít do třetího stupně systému PES, považuje za rizikové a rychlé a může podle něj opět dojít k výraznějšímu růstu epidemie už právě v prosinci.

Prymula mě překvapil

Blatného ale taková slova překvapují, protože právě Prymula u zrodu rozvolňovacího systému stál. „I pan profesor Prymula u tabulky byl a trochu mě překvapila některá jeho stanoviska. Myslím, že jsme neudělali nic jiného, než to, na čem jsme se domluvili. Nemyslím si, že by ale zásadně změnil názor. U tvorby tabulky jsme si vše vyříkali a došli jsme ke konsensu, i když se můžeme v některým názorech odlišovat,“ reagoval v Partii Blatný.

Roman Prymula na resortu skončil v říjnu poté, co se objevily jeho fotografie společně se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, kteří spolu byli v uzavřené restauraci na Vyšehradě a následně na ulici venku neměli nasazené roušky. Prymula tak porušil vlastní nařízení a premiér Andrej Babiš rozhodl o jeho konci ve funkci. Sám teď podle svých slov zůstává poradním externím expertem.

K tématu

Tagy: zdravotnictví Roman Prymula ministr zdravotnictví Partie Terezie Tománkové koronavirus Jan Blatný expertní tým

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

Prezidentské volby v USA 2020

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké prezidentské volby proběhly již před měsícem, ale stále jim není konec. Úřadující prezident Donald Trump totiž pořád odmítá uznat porážku a tvrdí, že jeho demokratický oponent Joe Biden zvítězil jen díky podvodům. Tito dva politici ovšem nebyli jedinými kandidáty. Celkem jich v letošních volbách bylo 11, mezi nimi například známý rapper Kanye West či libertariánka Jo Jorgensenová, která podle mnohých zapříčinila Trumpovu prohru v některých klíčových státech.

Situace se ani za týden ani za dva nezlepší. Nouzový stav musíme prodloužit o 30 dnů
Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom
Lidé jsou demotivovaní, nechodí se testovat dokonce ani s příznaky, ukázal průzkum
reklama
reklama
Z domu museli 300kilového muže vyprostit jeřábem. Francouz se léta téměř nehýbal

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá
Fiala: Ať si lidé zvykají, že co řeknu, dodržím. Nezískáme jen 15 procent, vyhrajeme
Dezinformátor Klaus? Exprezident si Blatnému stěžuje na „nehorázné označení“
Další články
reklama
reklama