CNN Prima News blokace

blokace

Výpis příspěvků ke štítku „blokace“

Kovanda varuje před kolapsem Vítkovice Steel: Může je potkat stejný osud jako Sberbank CZ

3. května 2022 16:09

České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi. Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že blokace majetku ohrožuje pracovní místa a může vést ke stejnému osudu, jaký potkal Sberbank CZ.

Další protesty na slovenských hranicích. Pendleři blokovali přechody s ČR i Maďarskem

21. července 2021 18:36

Slovenští pendleři ve středu odpoledne zablokovali některé hraniční přechody s Českem a Maďarskem na protest proti vládním opatřením, která považují za nepřiměřená. Kolem stovky protestujících se sešlo na slovenské straně přechodu Lanžhot–Brodské. Kolony se tam nicméně netvořily, provoz nebyl silný. Podle listu Hospodárske noviny zablokovali pendleři rovněž přechod Čunovo–Rajka, vytvořila se kolona směrem do Maďarska.

Spolupracujete s nežádoucími Čechy, zlobí se Rusové. Zablokovali web obhájců lidských práv

17. července 2021 00:14

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zablokoval přístup k portálu známého sdružení obhájců lidských práv Komanda-29, u jehož šéfa, právníka Ivana Pavlova, policisté vykonali domovní prohlídku. Důvod? Komanda-29 spolupracuje s českou nevládní organizací Společnost svobody informace, která byla v Rusku koncem června prohlášena za nežádoucí.

Hraniční přechod u Jablunkova zablokovali demonstranti. Využijte jiný, radila policie

9. července 2021 13:36

Protesty na slovenské straně hranice komplikovaly dopravu a příjezd k hraničnímu přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Osobní automobily policisté posílali na hraniční přechod Šance/Čadca-Milošová. Kamiony a další nákladní automobily na místě čekaly na ukončení blokády. Zhruba okolo 14:00 protestní akce skončila a průjezd přes hranice byl obnoven. V pátek o tom informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Boj USA proti TikToku pokračuje, americké úřady se odvolaly proti rozhodnutí soudu

9. října 2020 11:01

USA dál pokračují v boji proti čínské aplikaci TikTok. Rozhodnutí soudu, které úřadům znemožnilo zablokovat aplikaci, se americké vládě nelíbí. Rozhodla se proti němu odvolat, uvedlo ministerstvo spravedlnosti. Prezident Donald Trump tažení proti TikToku zdůvodňuje obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech.