CNN Prima News blokace

blokace

Výpis příspěvků ke štítku „blokace“

Další protesty na slovenských hranicích. Pendleři blokovali přechody s ČR i Maďarskem

Slovenští pendleři ve středu odpoledne zablokovali některé hraniční přechody s Českem a Maďarskem na protest proti vládním opatřením, která považují za nepřiměřená. Kolem stovky protestujících se sešlo na slovenské straně přechodu Lanžhot–Brodské. Kolony se tam nicméně netvořily, provoz nebyl silný. Podle listu Hospodárske noviny zablokovali pendleři rovněž přechod Čunovo–Rajka, vytvořila se kolona směrem do Maďarska.

Hraniční přechod u Jablunkova zablokovali demonstranti. Využijte jiný, radila policie

Protesty na slovenské straně hranice komplikovaly dopravu a příjezd k hraničnímu přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Osobní automobily policisté posílali na hraniční přechod Šance/Čadca-Milošová. Kamiony a další nákladní automobily na místě čekaly na ukončení blokády. Zhruba okolo 14:00 protestní akce skončila a průjezd přes hranice byl obnoven. V pátek o tom informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Boj USA proti TikToku pokračuje, americké úřady se odvolaly proti rozhodnutí soudu

USA dál pokračují v boji proti čínské aplikaci TikTok. Rozhodnutí soudu, které úřadům znemožnilo zablokovat aplikaci, se americké vládě nelíbí. Rozhodla se proti němu odvolat, uvedlo ministerstvo spravedlnosti. Prezident Donald Trump tažení proti TikToku zdůvodňuje obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech.