reklama

Bodnu tě injekcí a nakazím, vyhrožoval zloděj. Žádal, aby na něj žena zavolala policii

Muž s injekční stříkačkou v ruce přepadl trafiku v České Lípě. Prodavačce vyhrožoval, že ji bodne a nakazí žloutenkou. Nakonec sebral jen dva balíčky cigaret a k překvapení prodavačky nikam neutekl, naopak ji požádal, aby na něj zavolala policisty. Chtěl do vězení.

reklama

„Tvrdil, že chce zpátky do kriminálu. Říkal, ať je stoprocentně zavolám, jinak že se vrátí a píchne mě,“ popsala reportérovi CNN Prima NEWS přepadená prodavačka. Aby dokázal, že to myslí vážně, čekal před trafikou. Když žena s policisty mluvila, stál kousek od ní, aby ho mohla do detailu popsat.

„Pak se sebral a řekl, že na hlídku počká na nádraží,“ uvedla prodavačka. A skutečně, jak slíbil, tak udělal. Na nedalekém autobusovém nádraží si ještě stihl objednat párek v rohlíku. Než si ale stačil kousnout, policisté byli na místě. „Bylo to strašně rychlý, zaplatil, nechal mi deset korun dýško, vzal si párek, popošel tady za roh a už ho měli,“ uvedla prodavačka ze stánku s rychlým občerstvením.

Do vězení chtěl již o den dříve

Jednomu ze stálých hostů stánku se při čekání na párek ještě stihl svěřit, že udělal průšvih a jedou si pro něj policisté. „Taky říkal, že noc před tím strávil na záchytce a teď střízliví. Když mu dávali dýchnout, měl přes dvě promile,“ sdělil reportérovi muž, který situaci sledoval. Policisté přitom už o snahách muže dostat se za mříže věděli od předchozího dne a pátrali po něm.

„V restauraci v Kamenickém Šenově vyhrožoval číšníkovi napadením, pokud okamžitě nezavolá policisty,“ řekla Ivana Baláková, mluvčí Libereckého kraje Policie ČR. Policisté se o tom ale nakonec dozvěděli, až když byl z restaurace pryč. Teď mu skutky sečetli a obvinili ho z loupežného přepadení a také z vydírání. V současnosti už je tam, kde chtěl být, tedy za mřížemi – zatím ve vazební věznici.

„Návrh na vazbu jsme podali z obavy, že by mohl ve snaze dostat se za mříže pokračovat,“ dodala mluvčí. Policisté už z obdobných případů vědí, že agresivita takových lidí se může stupňovat. Před pěti lety liberecký krajský soud odsoudil jiného muže za pokus o vraždu. Chtěl do vězení, a tak málem k smrti ukopal bezdomovce před nádražím v Novém Boru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb
Politika

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

Posouváme se do plánované ekonomiky, řekl komentátor o Green Dealu a citoval Lenina

Boj s klimatickou změnou se dotýká i byznysu a firem, které začaly tuto otázku dokonce prosazovat. Zástupce šéfredaktora týdeníku HROT a komentátor Pavel Páral v tom však vidí kalkul. Firmy podle něj hledají příležitost, jak snížit rizika svých byznysů. „Posouváme se z tržní ekonomiky do plánované, ve které má rozhodující roli stát,“ zdůraznil jistoty v podobě jednotlivých vlád v pořadu 360°. V této souvislosti připomněl i známý citát Lenina.

Někteří senioři nemohli k urnám. Babiš vysvětluje neúspěch ve volbách i kauzou offshorů

Neúspěch hnutí ANO si jeho lídr Andrej Babiš vysvětluje tím, že mnozí jeho voliči nemohli jít k volbám, například senioři. V rozhovoru pro Radio Zet dále zmínil, že opozičním stranám nahrála kauza Pandora Papers nebo Černošice. Tamní městský úřad totiž Babiše pokutoval za přetrvávající střet zájmů. Dvě koalice vyhrály díky programu Antibabiš, dodal.

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

reklama

Domácí zpravodajství

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

reklama