CNN Prima News bodový systém

bodový systém

Výpis příspěvků ke štítku „bodový systém“

PŘEHLEDNĚ: Nový bodový systém. Za co vám bude hrozit ztráta řidičáku či tučná pokuta?

16. srpna 2022 07:10

Řidiči si budou muset brzy začít dávat ještě větší pozor na některá provinění za volantem. Ministerstvo dopravy nedávno představilo nový bodový systém, který by měl začít platit již od roku 2024, a za nejzávažnější prohřešky bude nově platit přísný systém „dvakrát a dost“, kdy šofér může přijít rovnou o šest bodů z dvanácti. Změnila se ale také výše pokut a další tresty. Podívejte se proto, jak se budou nově nejtěžší přečiny řešit.

Úprava bodového systému i 17letí řidiči. Kupka chystá revoluci v dopravě

9. dubna 2022 08:31

V Česku by brzy mohli řídit auto i sedmnáctiletí řidiči. Na silnice by mohli pod dohledem zkušenějších šoférů. Ministerstvo dopravy to chce navrhnout společně s úpravou bodového systému. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) dále počítá se zpřísněním sankcí za závažnější přestupky a naopak snížit postih u méně závažných porušení. Změny by měly začít platit od roku 2024.

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

25. srpna 2021 09:25

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Problémoví strojvedoucí by měli přicházet o licence, navrhuje Drážní úřad

15. července 2020 15:51

Strojvedoucí, kteří opakovaně nerespektují návěstidla a další bezpečnostní pravidla, zřejmě budou moci přicházet o licenci. Počítá s tím návrh Drážního úřadu. Dalším opatřením je pak systém monitoringu licence strojvedoucího, kterým se bude ověřovat dodržování maximální doby řízení a odpočinku. Dříve připravovaný bodový systém naopak nebude, sdělil ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář. Oba návrhy jsou nyní v legislativním procesu. V České republice je kolem 9 500 strojvedoucích.

Pokuty za dopravní přestupky mění bodování. Nový systém začne platit v roce 2022

22. května 2020 19:13

Za dopravní přestupky budou místo současné sedmibodové škály policie a úřady nově ukládat dva, čtyři a šest bodů. Nový systém, který začne platit od roku 2022, by měl přísněji postihovat závažné přestupky, za něž bude hrozit až tříletý zákaz řízení. U bagatelních prohřešků se naopak sankce sníží. Počítá s tím návrh novely silničního zákona, kterou nyní dokončilo ministerstvo dopravy a brzy ji projedná vláda, informoval resort dopravy. Beze změny zůstává odebrání řidičského průkazu po dosažení 12 bodů.