Bojoval o život, teď Zdeněk čelí následkům popálenin. Pomáhá nová láska, jizvy ale nezahojí

Tragická nehoda, při níž došlo letos v lednu k požáru automobilu, změnila trojnásobnému otci Zdeňkovi život. Málem zemřel, utrpěl vážné popáleniny na 27 procentech těla – zejména obličeje, rukou a nohou. Rekonvalescence je náročná jak po fyzické, tak psychické stránce. Dříve sportovně založený muž přišel o práci, opustila jej přítelkyně a musel se vzdát oblíbených koníčků. Ve svém boji za návrat do běžného života však neustává. Pomáhá mu rodina, nová láska i organizace Popálky. Budoucí plastické operace jsou však finančně nákladné, jeho nejbližší proto založili sbírku.

Když se v únoru Zdeněk probral z umělého spánku, zjistil, že jeho život už nikdy nebude jako dřív. V lednu při dopravní nehodě málem přišel o život. „Byl jsem na cestě domů z práce. Chtěl jsem si odpočinout, venku byla zima, tak jsem zastavil a usnul. To je to poslední, co si pamatuji. Na nic víc si nevzpomínám,“ vzpomínal pro CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Snila o vlastní cukrárně, dnes se Monika učí znovu žít. Rodičům dochází síly, prosí o pomoc

Jak dříve sdělil webu Hate Free, jeho šance na přežití byla pouhých deset procent. Utrpěl vážné popáleniny na 27 procentech těla, převážně na obličeji, rukou a nohou, jak líčí jeho blízcí na platformě Znesnáze21.

Pomáhejme společně

Redakce CNN Prima NEWS navázala spolupráci s dárcovskou on-line platformou Znesnáze21, která umožňuje vytvoření charitativní sbírky během krátkého časového úseku. Tato platforma byla vytvořena v lednu 2020 Nadačním fondem pomoci. Pokud i vy chcete pomáhat potřebným, podpořte některý z projektů či sbírek, které naleznete na webu CNNPrima.cz nebo právě na stránkách Znesnaze21.cz.

„Táta tří dcer, vášnivý sportovec, řidič autobusu, člověk s velkým srdcem. Zdeňka připravila tragická nehoda nejen o práci a finanční zajištění, ale také o život plný aktivit. Každý den se musí potýkat s následky tragické nehody, čeká ho dlouhá cesta léčebných zákroků a operací,“ zdůraznili přátelé a rodina.

Pomoc v nejhorší krizi

Spolu s nimi Zdeňkovi významně pomáhá organizace Popálky, která se zaměřuje na pomoc lidem s popáleninami. „Navštívili mě v nemocnici, konkrétně to byla paní Jana, která mi nabídla, že kdybych cokoliv potřeboval, tak se na ně mohu obrátit. Když jsem byl v nejhorší krizi, zavolal jsem jí. Potřeboval jsem například krémy, které mi bezplatně poskytli. Vyslechli mě. Stejně tak mi pomohli s tím, abych věděl, co vše si mám vyřídit na úřadech,“ líčil redakci.

Na dárcovské platformě Znesnáze21 vznikla i sbírka na pomoc této organizaci, aby měla dostatek financí právě na pomoc lidem jako je Zdeněk. Jak sdělil webu CNN Prima NEWS, po fyzické stránce se snaží cvičit a posilovat. „Když nic neděláte, na nic jiného, než na to, co se vám stalo, nemyslíte. Po psychické stránce to bylo velmi těžké,“ konstatoval.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Zřícené letadlo přímo u nákupního centra. Svědek popsal podivný manévr před tragédií v Texasu

Když ho po několika měsících propustili z nemocnice, musel si zvykat na nový život. „Musel jsem se přestěhovat, opustila mě přítelkyně. Vše bylo nesmírně těžké. Ani nevím, jak bych to popsal... Ale našel jsem si novou přítelkyni, která mi opravdu hodně pomohla. Sedávali jsme spolu, mluvili. Do té doby jsem vše řešil prášky, které mě tlumily a uspávaly. Bral jsem je, abych ze začátku přežil,“ vysvětloval.

Děti se bojí, někteří dospělí se smějí

Když však poznal novou přítelkyni, s níž se seznámil v nemocnici, začal se jeho stav po psychické stránce zlepšovat. „Začali jsme si spolu vykládat, já zahodil prášky a vše nabralo jiný směr. Nebýt na to sám je to nejdůležitější. Neuzavírat se. Rodina a přátelé mi neskutečně pomohli,“ vyzdvihl jejich pomoc.

Vzhledem k tomu, že utrpěl popáleniny v oblasti obličeje, mívá problémy setkávat se s novými lidmi. „Prošel jsem si hrozným peklem. Setkávám se i s tím, že se mě děti bojí a dospělí si mě chtějí vyfotit. Někteří se dokonce i smějí. Věřím ale, že mě zachránila chuť do života, která byla silnější než smrt,“ zdůraznil v rozhovoru pro Hate Free.

Zdeněk má před sebou ještě dlouhou cestu, kterou mu jeho nejbližší chtějí usnadnit. Proto vznikla na platformě Znesnáze21 sbírka. „Vybrané peníze ze sbírky budou použity na léčbu, plastické operace, rekonstrukce obličeje, následné rehabilitace a zajištění základních potřeb. Naším cílem je umožnit mu bojovat s touto situací co nejlépe, aby se mohl vrátit ke své rodině, přátelům a alespoň některým pracím a zálibám,“ vysvětlili přátelé a rodina.

Pokud i vy chcete Zdeňkovi pomoci, aby jeho start na dlouhé cestě k uzdravení byl alespoň o trochu lehčí, můžete tak učinit prostřednictvím sbírky na platformě Znesnáze21. „Moc děkujeme za jakoukoliv pomoc,“ dodává Zdeněk i jeho nejbližší.

Tagy: