CNN Prima News rekonvalescence

rekonvalescence

Výpis příspěvků ke štítku „rekonvalescence“

Čert vem zápas, opravím tělo a pokračujeme, věří zápasník Procházka. Přiznal další zranění

5. prosince 2022 09:04

O týden dříve, než původně plánoval, se z USA do Česka vrátil elitní MMA bojovník Jiří Procházka, který kvůli zranění přišel o obhajobu titulu organizace UFC v polotěžké váze proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie. V nejbližších dnech by měl absolvovat operaci zraněného ramene, po které jej čeká několikaměsíční vynucená zápasová pauza. Procházka ale pevně věří, že se nenaplní černé scénáře o délce rekonvalescence a že nejpozději v září příštího roku bude připraven bojovat o opětovný zisk pásu šampiona, jenž na přání vedení UFC uvolnil.

Pět let bez hokeje, devět operací. Přibyl nekonečný návrat nevzdal: Doufal jsem v zázrak

25. srpna 2022 07:59

Ne každý by měl svatou trpělivost se svým tělem a takové odhodlání nevykašlat se na kariéru jako Daniel Přibyl. Před šesti lety byl blízko dětskému snu – hokejovému království NHL. Ale koleno a kyčel začaly protestovat. Tak moc, že útočník nenastoupil do jediného zápasu celých 245 týdnů. Nekonečné trápení má happy end. Pražská Sparta se chystá na novou sezonu a rodák z Písku figuruje v jejích plánech. „Jsem vděčný, že vůbec můžu hrát,“ vypráví pro CNN Prima NEWS.

Samková o olympiádě: Když jsem ji vzdala, ulevilo se mi. Bylo by to za hranou rizika

4. února 2022 15:41

Pokud by měli na začátku prosince čeští fanoušci tipovat nejžhavější kandidáty na zisk olympijské medaile v Pekingu, snowboardcrossařka Eva Samková by ve výčtu jistě nechyběla. Jenže o pár dní později si v rakouském Montafonu při závodu Světového poháru zlomila v cíli oba kotníky, a přes veškerou snahu musela účast vzdát. Teď poprvé o zranění, které ji připravilo o možnost získat pod pěti kruhy třetí cenný kov, otevřeně promluvila.

Olympiáda se blíží, stihne ji Samková? Její tým start nevyloučil a chystá plán

11. ledna 2022 14:09

Třetí olympijské hry, třetí medaile. S tímto cílem měla snowboardcrossařka Eva Samková na začátku února odcestovat do Pekingu. Necelé čtyři týdny před startem akce pod pěti kruhy ale není příliš pravděpodobné, že se 28letá česká hvězda vůbec do Asie vydá. Pozitivní zprávy totiž po zdrcujícím zranění – zlomených kotnících – z prosincového závodu v Rakousku stále nepřicházejí.

Zlomené kotníky bude Samková léčit několik týdnů. Může stihnout olympiádu?

13. prosince 2021 11:10

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková už má po operaci zlomených kotníků. Ke zranění přišla tragickým způsobem v samotném závěru víkendových závodů Světového poháru v Rakousku. Podle prvních odhadů zabere rekonvalescence minimálně několik týdnů, což není příliš přesná informace ohledně toho, zda může 28letá Samková stihnout olympijské hry.

Jen rekonvalescence zabere zraněné Samkové týdny. Je sen o olympiádě ztracený?

12. prosince 2021 15:31

Sen o další olympijské medaili, tentokrát z her v Pekingu, bledne. Nešťastný manévr Evy Samkové při stříbrné jízdě závodu týmů Světového poháru v Montafonu skončil zlomenými kotníky. Ačkoliv se nejedná o první zranění slavné snowboardistky, její hvězdnou kariéru značně komplikuje. Ortoped uvedl, že pouhá rekonvalescence po operaci může trvat až sedm týdnů a čas hraje proti Češce. Snowboardcross je totiž na programu her v Pekingu 9. února.

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo

17. května 2021 05:39

Onemocněli jste covidem a máte následky i týdny po uzdravení? V podobné situace se ocitlo mnoho lidí, ale jen někteří mají nárok na léčebný pobyt v lázních hrazený pojišťovnou. Svaz léčebných lázní nyní usiluje o to, aby jej mohli absolvovat všichni, kteří prodělali těžší průběh onemocnění COVID-19, upozorňuje jeho prezident Eduarda Bláha.

Finančně vyčerpávající léčba Schumachera. Rodina legendy musí rozprodat majetek

22. dubna 2021 05:58

Je to více než sedm let, co sedminásobný mistr světa ve formuli 1 Michael Schumacher utrpěl fatální úraz při lyžování ve francouzských Alpách. Přežil, každopádně na jeho zdravotní stav je vyhlášeno embargo a na veřejnost se vždy dostanou jen kusé informace, které naznačují, že návrat do normálního života je takřka nemožný. Jisté je, že léčba stojí skutečně hodně peněz a ty začínají docházet i rodině legendy motorsportu.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

13. dubna 2021 14:11

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Třináctiletá Bára byla po covidu v umělém spánku, selhávaly jí orgány

6. března 2021 13:32

Teprve 13letá Bára strávila na oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče v ostravské fakultní nemocnici 47 dní. Trpí totiž závažným imunitním onemocněním PIMS-TS, které postihuje děti po prodělaní nemoci COVID-19. Fakultní nemocnice Ostrava dosud úspěšně vyléčila 14 dětí s tímto pocovidovým syndromem. Mezi ně se řadí i mladá Bára.