CNN Prima News Botswana

Botswana

Výpis příspěvků ke štítku „Botswana“

Covidová vlna se bude opakovat každých šest měsíců, napovídají data z JAR

27. dubna 2022 05:42

Jihoafrickou republikou procházejí covidové vlny s matematickou pravidelností. Za poslední více než dva roky zemi potrápily již čtyři a pátá aktuálně nabírá na síle, pokaždé souvisely s jinou variantu koronaviru. Z jihoafrické země se v minulosti rozšířilo již několik nových variant a tamní data pravidelně předpovídají dění v ostatních částech světa. Také Česká republika se připravuje na příchod podzimní covidové vlny.

Světem se šíří nová varianta koronaviru. Obsahuje 32 mutací a zřejmě obchází imunitu

25. listopadu 2021 21:31

V Africe se objevila nová varianta koronaviru, která v sobě nashromáždila už 32 mutací. Vědci ji poprvé lokalizovali v Botswaně, případy nákazy hlásí také Jihoafrická republika. O povaze nové varianty B.1.1.529 se zatím přiliš neví, podle dosavadních informací je možné, že pokročile zmutovaný virus snáze obejde imunitní systém.

Zaplatili životem: Pytláci na mušce ochránců ohrožených zvířat

21. května 2020 12:00

Ochrana ohrožených druhů zvířat před pytláky je čím dál složitější. Na černém trhu kvete prodej nosorožčích rohů, sloních klů či dalších částí zvířecích těl. Ochránci mnoha přírodních parků a rezervací musí stále častěji sahat po zbraních a moderních technologiích. Není divu, že mnozí odborníci jejich boj považují za regulérní válku.

Velké vítězství pro slony africké! CITES zakázal jejich vývoz do zoo a cirkusů

5. září 2019 00:00

Na úterní schůzi věnující se Úmluvě o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES), která probíhala v Ženevě, se členské státy dohodly na téměř absolutním zákazu vývozu divokých slonů afrických do zoo a cirkusů. Proti byli především zástupci Zimbabwe a Botswany, tedy největší vývozci slonů. I tak však zákaz prošel hlasováním díky více než dvoutřetinové většině.