CNN Prima News branná výchova

branná výchova

Výpis příspěvků ke štítku „branná výchova“

Expert o branné výchově: Vzduchovka je přežitek Hitlerjugend. Jak jsou na tom děti dnes?

30. května 2022 08:37

Postavit si přístřešek a najít cestu výpočtem azimutů. To všechno se naučí děti během víkendového kurzu přežití pro ty nejmenší pod vedením Amara Ibrahima, který na toto téma napsal knížku v roce 2001. Jeho publikace a dovednosti jsou více než aktuální v době, kdy se debatuje o zavedení kurzů přípravy na krizové situace na školách. Například sousední Polsko od září zavede brannou výchovu pro středoškoláky.

Střelba vzduchovkou nebo kuchání králíka. Jak by mohla vypadat novodobá branná výchova?

9. května 2022 05:11

Střelba vzduchovkou, stavění stanu, základy přežití v lese, první pomoci i práce s mapou, mediální výchova nebo teorie „kuchání králíka“. Poslanci CNN Prima NEWS řekli, jak by podle nich mohla vypadat novodobá branná výchova. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) totiž mluvil o tom, že by chtěl pro základní a střední školy zavést týdenní kurzy krizové přípravy, které by měly podobnou formu jako „lyžáky“.

Branná výchova na školách kvůli válce? Gazdík chce zavést kurzy krizové přípravy

7. dubna 2022 13:52

Vláda chce v souvislosti s bezpečností situací zavést na českých školách formu branné výuky. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) potvrdil, že hodlá naplánovat pro žáky a učitele speciální kurzy krizové přípravy. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Důvodem je zejména válka na Ukrajině. K rozhodnutí mohla přispět i tragédie z učiliště v pražské Michli, kde minulý týden student zavraždil svého pedagogy.

Zrušení branné výchovy byla chyba, říká veterán k ochraně škol

11. června 2020 23:37

Tragický útok na školu ve slovenských Vrútkách, při němž zemřel zástupce ředitele, znovu vzbuzuje debatu o ochraně měkkých cílů. Podle bezpečnostního experta Petra Bárty a válečného veterána Lumíra Němce nejsou české školy dostatečně zabezpečené kvůli chybějícím financím i absenci proškoleného personálu.