Bronzoví hrdinové v Show Jana Krause. Co podle hokejistů zařídilo medaili po 10 letech?

V pondělí se česká parta ověnčená bronzovými medailemi z mistrovství světa vrátila do Prahy. Úspěch pořádně oslavila v centru metropole a ještě před tím, než se hráči reprezentace rozprchli na dovolenou po dlouhé sezoně, část národního týmu zavítala do Show Jana Krause. Nejnovější díl s vzácnou hokejovou návštěvou můžete sledovat ve středu od 21:35 na Primě.

K Janu Krausovi dorazilo celkem pět hráčů – útočníci Jiří Smejkal a Matěj Blümel, obránci Radim Šimek s Michalem Jordánem a brankář Marek Langhamer. Ti se podíleli na tom, že česká reprezentace získala na světovém šampionátu medaili po dlouhých 10 letech. Nikdy předtím nebylo v české – či československé éře – čekání na cenný kov delší.

Český reprezentační tým na mistrovství světa představil poprvé pod vedením finského kouče Kariho Jalonena. „Příchod nového trenéra byla příjemná změna,“ říká Jordán, „najednou tady byl někdo zvenčí, s jinou mentalitou, takový trochu jiný náhled na hokej.“ „Víc se soustředí na detaily a jeho hlavní výhodou je, myslím, to, že neumí česky,“ doplňuje brankář Marek Langhamer.

Obránce Radim Šimek si zase pochvaluje, že jejich tým podržel po nepodařeném zápase s Rakouskem. „Část tlaku vzal na sebe, a když už se bavíme o Rakousku, tak my jsme se z toho díky němu pěkně oklepali,“ prozrazuje gólman, jaká nálada panovala v zákulisí. Dozvíme se také to, že celkově si pětadvacetičlenný tým dobře sednul a uvnitř nedocházelo k žádným velkým třenicím. „Všichni chtěli udělat pro úspěch nejvíc, takže většinou hodili své ego za hlavu,“ vysvětluje útočník Jiří Smejkal to, že se nehádali.

Dalšími hosty oblíbené talk-show budou herečka Tereza Ramba, módní návrhář Osmany Laffita a Danuše Šlajerová, Zdenka Killermanová s Eva Peteříkovou – trojčata, která letos oslavila 70. narozeniny.

Tagy:
Show Jana Krause hokej mistrovství světa v hokeji sport česká hokejová reprezentace Jiří Smejkal Matěj Blümel Marek Langhamer Kari Jalonen Radim Šimek MS v hokeji 2022 Michal Jordán

Hlavní zprávy

Zkáza ruských tanků v minovém poli. Video ukazuje efektivní válečnou past Ukrajinců
Ukrajina

Zkáza ruských tanků v minovém poli. Video ukazuje efektivní válečnou past Ukrajinců

Ruskou ofenzivu na východě Ukrajiny výrazně zpomalují protitankové miny. Ty v oblasti rozmístili ukrajinští ženisti. Další zveřejněné video ukazuje ruský tank, který se nechal vlákat do minového pole. Krátce na to následoval masivní výbuch. Na základě pozdějších leteckých snímků je patrné, že nešlo o jediného ruského obrněnce, kterého Ukrajinci v tomto minovém poli zničili.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:05

Česko v pátek udělilo dočasnou ochranu 602 uprchlíkům z Ukrajiny,

08:26

Od začátku invaze vypálili Rusové na Ukrajinu asi 3 tisíce raket

07:50

Ruské ozbrojené síly se podle Ukrajiny dále soustředí na obklíčení Lysyčansku

07:33

Ruská federace se snaží získat zpět ztracené pozice u Charkova, píše agentura Unian

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Sledujte Partii s Milošem Zemanem: Co říká na krizi STAN a jak by řešil energetickou krizi?

Hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude prezident republiky Miloš Zeman. Témat k probírání bude řada, od afér hnutí STAN přes válku na Ukrajině až po energetickou krizi. Ve druhé části proběhne tradiční velká politická diskuse, které se zúčastní pirátka Olga Richterová, Karla Maříková z SPD, Marek Benda z ODS a za hnutí ANO Patrik Nacher. Partie s datem 3. července navíc bude poslední před letní pauzou, jinak s výjimkou Vánoc vysílá každou neděli tak, jak jsou diváci zvyklí. A jaká vlastně byla první polovina letošního roku podle Tománkové?

Živě
ON-LINE: Munice a protiletadlové systémy. Ukrajina dostane od USA další pomoc za miliardy

Ukrajina obdrží další dodávku zbraní od USA, tentokrát v hodnotě kolem 820 miliard dolarů. V zásilce mají být protiletadlové systémy, ale zejména pak až 150 tisíc kusů dělostřelecké munice. Ta Ukrajincům v posledních týdnech dochází. Ukrajinci v pátek podle místních médií zničili ruské sklady, kde byl mimo jiné ruský dron za miliony dolarů. Rusové bombardovali ukrajinský Hadí ostrov, kterého se předtím po několika měsících vzdali. Kyjev podle doněckých separatistů sabotuje výměny zajatců.

Patří do výbavy astronautů, mají ho i prezidenti. Švýcarský armádní nůž slaví 125. výročí

Nejznámější kapesní nůž slaví 125 výročí svého vzniku. Tradičně bývá červený a má na sobě bílý kříž značící zemi původu – Švýcarsko. Proto se mu také říká švýcarský armádní nůž. Ovšem nevyužívají ho jen vojáci, často se nachází také v kapsách skautů, trampů či turistů, ale i manažerů. A také prezidentů

Domácí zpravodajství

Prouza: Babiš měl předsednictví za pojídání chlebíčků. Česko ale může rozdělovat plyn v EU

Předsednictví v Radě Evropské unie je pro Česko svátek, což ovšem nevnímal expremiér Andrej Babiš (ANO), který to pokládal za pojídání chlebíčků, protože cítil politické body. Takto na adresu bývalého předsedy vlády promluvil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Podle něj zanechal Babiš Česko na předsednictví hůře připravené. Prouza kromě toho zmínil, že česká role by mohla být velmi důležitá, protože v nadcházejících měsících se může tuzemsko dostat i do pozice, kdy povede debatu o rozdělování plynu mezi státy EU.

Plameny zachvátily halu v Zápech. Škody budou vysoké, vše se ale obešlo bez zranění

Aktualizováno

Hasiči vyjížděli v pátek k rozsáhlému požáru haly v Zápech u Prahy. Uvnitř byly uskladněné autodíly, včetně propan-butanových lahví a olejů. S ohněm bojovalo 27 jednotek, konstrukce haly se zřítila. Požár se obešel bez zranění lidí, potvrdila reportérka CNN Prima NEWS Eva Jarkovská. Podle starosty obce Vladimíra Vlčka slouží hala jako sklad autodílů pro společnost AD Partner.

Fiala k předsednictví v EU: Velkým úkolem je energetická krize. Leyenová připomněla Havla

Český premiér Petr Fiala (ODS) po setkání k zahájení českého předsednictví Evropské unii (EU) ocenil předešlou práci Francie. Podařilo se jí podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová připomněla i v souvislosti s mottem českého předsednictví Evropa jako úkol také slova bývalého prezidenta Václava Havla.