Další brutální poprava vagnerovce. Rusové ho za zradu umlátili kladivem, video dali na sítě

Členové Vagnerovy skupiny měli na Ukrajině popravit zběha, a to velmi brutálním způsobem – ubili ho kladivem. Video z popravy se objevilo na sociálních sítích. Zabitým vojákem byl 44letý Dmitrij Jakuščenko, kterého vagnerovci naverbovali ve vězení.

Uvězněný muž, který sedí na zemi u zdi a k levé části hlavy má připevněné cihly. Zamumlá, že je souzený za dezerci. Pak ho jeho věznitel praští z druhé strany kladivem do hlavy. Tak vypadala brutální poprava vagnerovce Jakuščenka, kterou Rusové natočili a rozšířili po sociálních sítích.

List Daily Mail poznamenal, že se měl žoldák provinit tím, že krátce po příchodu na frontu uprchl a vzdal se Ukrajincům. Vagnerovci ho ale následně vypátrali a zajali. Před smrtí se musel Jakuščenko k činu přiznat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Internetem se šíří brutální video údajné vraždy ruského žoldnéře. Vzdal se, ubili ho kladivem

Zabitý muž nebyl profesionální voják. Stejně jako stovky dalších v Rusku využil nabídky vagnerovců, kteří verbovali ve vězeních. Prominutí trestu výměnou za službu v armádě, taková měla být pravidla. Jakuščenko byl podle médií usvědčený vrah a zloděj, který si odpykával 19letý trest.

„Přišel jsem na frontu v řadách Vagnerovy skupiny. Jenže jsem si uvědomil, že to není moje válka. Dnes jsem byl v ulicích města Dnipro, kde jsem dostal ránu do hlavy a ztratil jsem vědomí. Probudil jsem se v této místnosti, kde mi řekli, že budu souzen za dezerci,“ říká muž na videu.

Zprávu o jeho ubití sdílel na Twitteru i Anton Geraščenko, bývalý náměstek ministra vnitra Ukrajiny.

Druhý na řadě

Nebylo to poprvé, co vagnerovci umlátili válečného zrádce kladivem. V listopadu začala kolovat na sítích informace o zabití Jevgenije Nužina. Také on měl zběhnout k Ukrajincům, kteří ho následně vrátili Rusům v rámci výměny zajatců.

Ve svém zářijovém rozhovoru Nužin ukrajinským novinářům řekl, že si odpykával trest za vraždu a z vězení se připojil k Vagnerově skupině. Následně změnil strany a rozhodl se bojovat proti Rusku a Vladimiru Putinovi.

Sám si musel vykopat hrob

Dva zajatí vagnerovci se pro americkou CNN před časem rozmluvili o nezměrné brutalitě, se kterou Rusové přistupují ke svým vlastním vojákům. Velitelé údajně nařizují mužům útok za útokem, při nekončící krvavé vřavě pak ani není čas sbírat zraněné. Zvláště krutá je pak Moskva k těm, kteří chtějí složit zbraně.

„Bez příkazu jsme nemohli ustoupit, protože kdybychom neposlechli rozkaz, tak by nás zastřelili. Jeden muž ale zůstal na místě, byl velmi vyděšený, byl to jeho první útok. Měli jsme rozkaz postoupit vpřed, on se ale schoval pod strom a neposlechl. Jenže se to doneslo k vedení. Odvedli ho na padesát metrů od základny. Nechali ho, aby si sám vykopal hrob, a pak ho zastřelili,“ svěřili se vagnerovci s krutou zkušeností.

Tagy: