CNN Prima News poprava

poprava

Výpis příspěvků ke štítku „poprava“

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

9. listopadu 2022 11:06

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Ruští vojáci, kteří odmítají bojovat: Velitelé nás nechávají o hladu a hrozí nám popravou

9. listopadu 2022 05:35

Mnozí Rusové museli nuceně narukovat poté, co je jejich prezident Vladimir Putin povolal do boje v rámci vyhlášené mobilizace. Oficiálně mají podstoupit výcvik, což se ale ne vždy děje, a následně vyrazit válčit na Ukrajinu. Někteří rekruti však bojovat odmítají. Pro ty má Kreml připravené speciální místo – uzavřené tábory, kde jim hrozí smrt a zapomenutí.

Nacistická gilotina sťala Masarykova knihovníka. Smrt za ideály přišla v symbolické datum

28. října 2022 14:12

Knihovník prezidenta T. G. Masaryka a profesor Masarykovy univerzity v Brně Jan Uher (1891–⁠1942) patří mezi 612 obětí, které nacisté uvrhli pod gilotinu anebo do oprátky v berlínské věznici Plötzensee. V den 80. výročí exekuce navštívil popravčí místnost profesorův pravnuk a historik Jan B. Uhlíř. Berlín nyní poprvé od roku 1945 chystá velkou výstavu o českých odbojářích odsouzených k smrti v někdejším hlavním městě Třetí říše.

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě

7. srpna 2022 05:43

Ve veřejném prostoru se objevují další podezření o zrůdném chování ruské armády na okupovaných územích Ukrajiny. Rusové ve městě Popasna v Luhanské oblasti měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor tamní oblasti Serhij Hajdaj. Na Telegramu dokonce sdílel fotku, která má tvrzení dokazovat. Čin odsoudil mimo jiné i někdejší nejbohatší Rus a odpůrce prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij.

Naděje zhasla, nemocnice může odpojit chlapce v kómatu. Je to poprava, říká zdrcená matka

1. srpna 2022 19:47

Britský Odvolací soud zamítl žádost o prodloužení léčby Archieho Battersbeea. Přístroje, které 12letého chlapce udržují při životě, tak mohou být během několika hodin odpojeny. Battersbee leží v londýnské nemocnici od 7. dubna, kdy byl svoji matkou nalezen v kómatu doma. Lékaři ale chlapce považují za prakticky mrtvého a v udržování ho při životě pomocí přístrojů nevidí smysl. Soudy jim daly ve sledovaném případě za pravdu. Rodina ale ostře nesouhlasí.