reklama

Krampol v exkluzivním rozhovoru: Bůh mi dal napomenutí. Od smrti mě dělily milimetry

Jiří Krampol v úterý podstoupil operaci srdce, doktoři mu vyměnili jeho kardiostimulátor. Už tři dny poté mohl známý herec odpočívat v pohodlí svého domova. Reportérům CNN Prima NEWS poskytl v pátek krátký rozhovor. V něm přiznal, že poslední dny bere od boha jako varování, že by se měl více šetřit.

reklama

Neuběhly ani tři dny od náročné srdeční operace a doktoři z Nemocnice Na Františku pustili Jiřího Krampola domů. Sám 83letý herec přiznává, že měl namále a že byl chvílemi už smířen s tím, že umře.

„Byly to desetiny milimetrů, já jsem s tím opravdu počítal. Už jsem se loučil. Jak říkají hrdinové, že se smrti nebojí, není to pravda. Já jsem byl tak podělanej, že si to nikdo na světě nedovede představit. Netušil jsem, že jsem tak zbabělej,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Podle Krampola mělo velký podíl na zhoršení jeho zdravotního stavu velké pracovní nasazení. Poprvé se mu udělalo nevolno po aplikaci třetí dávky vakcíny proti covidu. Sám si ale není jist, jestli zhoršení stavu souviselo právě s očkováním.

„Pak jsem byl v nemocnici podruhý, protože jsem byl nastydlej. Pak jsem měl představení a najednou to byl zápal plic. Potom jsem měl několik představení, který jsem absolvoval s dvaceti procenty dechu. Vůbec nevím, jak jsem to uhrál. Bylo to o prsa. Co si budeme nalhávat, že jsem nějakej jura? Nejsem. Jsem starej,“ řekl.

Zhoršení zdravotního stavu vnímá jako varování od boha. „Samozřejmě, že jsem si to zavinil sám. Jsem věřící. Myslím, že mi bůh dal napomenutí a řekl, že už toho bylo, Jirko, dost. Prostě děkuju bohu, že to takhle dopadlo,“ dodal. Lékaři Krampolovi vyměnili jeho kardiostimulátor, což je přístroj, který se používá k léčbě poruch srdečního rytmu.

„Trvalo to hodinu a čtyřicet minut. Vyměnili mi budíka, protože byl jednofázovej. Teď mi dali dvojitého. Prostě funguje ve dvou srdečních síních,“ vysvětlil herec s tím, že doktorům z Nemocnice Na Františku bude do smrti vděčný.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?
Názory

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?

reklama