Zemanův skromný bungalov v Lánech? Podle makléřů vypadá spíš jako luxusní vila

Kousek od lánského zámku, který slouží jako prezidentské sídlo, je dokončována stavba budoucího domu prezidenta Miloše Zemana. Ten měl podle svých slov v plánu nechat si postavit bungalov. Dům, který teď vzniká, podle expertů vypadá spíš jako luxusní vila.

Než se Miloš Zeman stal prezidentem, bydlel v Novém Veselí na Vysočině. Snem pro něj vždy byl malý bungalov. A zpočátku ho dokonce chtěl postavit právě na Vysočině.

Zeman si ale později více oblíbil středočeské Lány, kde zakoupil pozemek o rozloze tisíc metrů čtverečních. Právě na něm nyní roste stavba, o které prezident hovoří jako o bungalovu.

„Přestěhuju se z lánského zámku do Lán do bungalovu a v tomto bungalovu budu mít velkou knihovnu a v té velké knihovně budu mít spoustu knih a budu číst,“ nechal se slyšet Zeman v Partii Terezie Tománkové.

Sousedům stavba nevadí

Jenomže o bungalov tak úplně nejde, ani z pohledu realitních makléřů. „Klasický bungalov je samozřejmě přízemní stavba, ale málokdo ví, že za bungalov se dá považovat i stavba, která má jakési půlpatro, to znamená, že horní patro má výrazně menší podlahovou plochu než to přízemí,“ popsal realitní makléř Tomáš Kučera.

Dodal, že při troše fantazie se dá dům pana prezidenta považovat za bungalov. „Rodinný dům nebo vila vyšší kategorie, podle návrhu architekta, na spíše nadprůměrně velkém pozemku,“ hodnotil realitní makléř Jan Horák.

Redakce CNN Prima NEWS se zeptala i některých místních, jak vnímají svého budoucího souseda. „Nevadí mi to, už to vím dávno, že se tady bude stavět domeček,“ přiznal jeden z dotazovaných. „Jsem s ním soused už teď, mám plot do zámecké zahrady. Mám ale dojem, že se tady nebudeme moc potkávat,“ dodal další.

Zajímavostí je podle makléřů poloha pozemku a také jeho cena. „Pozemek na konci slepé ulice má z mého pohledu nejvíc soukromí, v tom má hodnotu. Na druhou stranu, hned za pozemkem je obchvat a pozemek má trojúhelníkový tvar, což není ideální a pobytová zahrada není příliš velká,“ zhodnotil realitní makléř Horák.

„Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům jako makléř prodat, tak bych to zvládl nejméně za 25 milionů korun, Lány jsou atraktivní, dům je to očividně navržený architektem. Všimnul jsem si, že na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybí,“ podotkl realitní makléř Kučera.

Prezidentův plat letos vychází na 302 700 korun hrubého měsíčně. Po skončení mandátu příští rok v březnu má nárok na rentu 50 tisíc korun plus na paušální náhradu 50 tisíc korun měsíčně.

Tagy: