CNN Prima News realitní trh

realitní trh

Výpis příspěvků ke štítku „realitní trh“

REPORTÁŽ: Romové sestěhovaní do pohraničí z celé ČR volby ignorovali aneb Byznys s chudobou

Romové sestěhovaní ze všech koutů republiky do omšelých bytovek na samé výspě republiky v okrese Bruntál se voleb do Evropského parlamentu nezúčastnili. „Nejsem tu hlášený, nemám tady v Osoblaze ani trvalý pobyt, tak jsem tu ani nemohl volit,“ vysvětluje předák komunity Gustav Cina z Prahy. Do tisícihlavé Osoblahy na polských hranicích ho zavála nepřízeň osudu. A byznys s chudobou, stejně jako dalších až 300 Romů.

Dům ze Sám doma je na prodej za astronomickou částku. Uvnitř je basketbalové hřiště i kino

Dům z ikonického filmu Sám doma, v němž Kevin McCallister strávil Vánoce bez svých rodičů a musel se vypořádat s dvojicí zlodějů, je na prodej. Na trhu se nemovitost objevila za astronomickou částku 5,25 milionu dolarů. Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí, noví majitelé se mohou těšit například na vnitřní basketbalové hřiště. Informoval o tom americký web CNN.

Trh s nemovitostmi čeká změna, ceny se zřejmě upraví, říká odborník na reality

Covidová pandemie, válka na Ukrajině, světová ekonomická krize. To jsou zásadní události posledních měsíců, které výrazně ovlivňují ekonomiku všech zemí světa. A týkají se i trhu s realitami. Co konkrétně dění ve světě znamená pro obchodování s nemovitostmi v Česku a proč je vhodné vzít si na pomoc při jejich pořizování advokáta? To jsou otázky, na které přináší odpověď advokát a partner společnosti Taylor Wessing ČR Jakub Adam.

REPORTÁŽ: Zavalilo ho uhlí. Pak za půl milionu opravil dům, odkud ho vyhání realitka

Podzimní protesty v Ostravě proti praktikám švédské realitní společnosti Heimstaden plány makléřů jen pozastavily. „Opět dostáváme od realitky výzvy k odkoupení finských dřevěných domků za nehorázné ceny. Je to šílené,“ stěžuje si zástupkyně nájemníků Margita Moocová. „Za bezcennou boudu po mně chtějí 1,79 milionu korun. Když se nerozhodnu do třiceti dnů, vyhrožují vystěhováním,“ je šokován i bývalý havíř Jaroslav Klouček. „Cena je nižší než tržní,“ hájí realitku mluvčí Heimstadenu Kateřina Piechowicz.