CNN Prima News realitní trh

realitní trh

Výpis příspěvků ke štítku „realitní trh“

Trh s nemovitostmi čeká změna, ceny se zřejmě upraví, říká odborník na reality

Covidová pandemie, válka na Ukrajině, světová ekonomická krize. To jsou zásadní události posledních měsíců, které výrazně ovlivňují ekonomiku všech zemí světa. A týkají se i trhu s realitami. Co konkrétně dění ve světě znamená pro obchodování s nemovitostmi v Česku a proč je vhodné vzít si na pomoc při jejich pořizování advokáta? To jsou otázky, na které přináší odpověď advokát a partner společnosti Taylor Wessing ČR Jakub Adam.

REPORTÁŽ: Zavalilo ho uhlí. Pak za půl milionu opravil dům, odkud ho vyhání realitka

Podzimní protesty v Ostravě proti praktikám švédské realitní společnosti Heimstaden plány makléřů jen pozastavily. „Opět dostáváme od realitky výzvy k odkoupení finských dřevěných domků za nehorázné ceny. Je to šílené,“ stěžuje si zástupkyně nájemníků Margita Moocová. „Za bezcennou boudu po mně chtějí 1,79 milionu korun. Když se nerozhodnu do třiceti dnů, vyhrožují vystěhováním,“ je šokován i bývalý havíř Jaroslav Klouček. „Cena je nižší než tržní,“ hájí realitku mluvčí Heimstadenu Kateřina Piechowicz.

Byt ze státní fabriky za 16 tisíc za m², slibuje Babiš. Nesmysl, reagují odborníci

Stát bude mít fabriku na výrobu bytů a jeden bude stát 16 tisíc korun na metr čtvereční. Tak přesně toto slibuje ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Ač se to na první pohled zdá jako geniální myšlenka, podle odborníků na stavebnictví jde o absolutní nesmysl, který není realizovatelný ani v případě, že by všichni Češi skutečně chtěli v takzvaných prefabrikovaných a tedy na chlup stejných bytech na klíč bydlet.