reklama

Byl jsem kandidát na mrtvolu, po*ělaný strachy, prozradil Krampol. Pak přišel zázrak

V polovině prosince se herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. Jak však sám říká, dostal od boha napomenutí a z kandidáta na mrtvolu se stal vděčný muž. Po operaci srdce a pohybu na jednotce intenzivní péče (JIP) se cítí jako znovuzrozený. Díky péči lékařů se cítí nejlépe za posledních deset let. „Už se nikam nepoženu,“ slibuje 83letý herec.

reklama

První zhoršení zdravotního stavu nastalo po třetí dávce očkování, do nemocnice se vrátil s nachlazením, které se změnilo v těžký zápal plic. „Potom jsem měl několik představení, která jsem absolvoval s dvaceti procenty dechu. Vůbec nevím, jak jsem to uhrál. Bylo to o prsa,“ vzpomínal Krampol v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nejkritičtější však byla operace srdce. „Bylo to tak vážné, že jsem byl opravdu podělaný strachy a loučil jsem se se životem. Byl jsem kandidát na mrtvolu. Beru to jako vážné napomenutí a druhou šanci. Už se nikam nepoženu,“ sliboval herec webu Extra.cz.

Nejvíce vděčný je lékařům z Nemocnice na Františku, kteří ho „spravili“ a pomohli mu těžké chvíle ve zdraví překonat. „Konečně se zase můžu nadechnout, do toho mi srovnali novým budíkem obě srdeční komory, takže se mi líp prokrvuje a okysličuje mozek,“ popsal některé z řady změn. Pro mnohé se jedná o zázrak, podle přátel Krampol utekl hrobníkovi z lopaty. Nyní se cítí o roky mladší.

Hlavně to zdraví

„Dřív jsem ušel pár kroků a už jsem musel odpočívat. Teď chodím v pohodě. K tomu mi pomáhá i zhruba osm kilogramů dole. Vidím jasněji a mám rychlejší reflexy. Deset let jsem na tom nebyl líp,“ řekl oblíbený moderátor. Jako věřící si je vědom, že se na pokraj smrti dostal vlastní vinou. „Myslím, že mi bůh dal napomenutí a řekl, že už toho bylo, Jirko, dost,“ zdůraznil pro CNN Prima NEWS.

Jen tři dny po prodělané operaci srdce mohl Krampol nemocnici opustit, a tak vánoční svátky strávil doma s přáteli. „Na Štědrý den jsem byl s kamarády, druhý den přišel zase přítel, který taky zůstal sám. A třetí jsem jel za jednou dlouholetou kamarádkou,“ popsal své aktivity vdovec.

A jaké má plány na Silvestra? „Vystřídá se u mě pár příbuzných, pak se půjdu projít a večer budu hudrovat nad úrovní současné televizní zábavy,“ dodal herec a moderátor s tím, že všem do nového roku přeje zejména zdraví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama