reklama

Zapálil si byt a chtěl v něm uhořet. Za obecné ohrožení mu hrozí osm let vězení

K požáru bytu vyjížděli v pátek vpodvečer policisté i hasiči v Brně-Medlánkách. Ze zakouřené kuchyně následně vyvedli 66letého muže. Podle policistů u něj v bytě nezačalo hořet nešťastnou náhodou. Nájemník ho prý zapálil úmyslně. Ohrozil tak další desítky lidí.

reklama

Policisté dostali od hasičů hlášení, že v jednom brněnském bytě hoří kuchyňská linka. Rychle se tam vydali. Hlídka musela vyrazit dveře od bytu a rozbít skleněnou výplň u zamčených dveří do kuchyně.

V zakouřené místnosti pak hasiči objevili 66letého muže, kterého z bytu okamžitě vynesli. Policisté následně zjistili, že nájemník chtěl pravděpodobně v ohnivé pasti sám zahynout.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení a poškození cizí věci. Muž, kterého policisté vynesli, měl před vznikem požáru vyhrožovat, že byt zapálí,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Hrozilo, že plameny se rozšíří i do další části bytu a domu. V souvislosti s nedávnou bohumínskou tragédií, kdy při úmyslném zapálení bytu zemřelo jedenáct lidí, je podle hasičů čin muže žijícího v Brně nepochopitelný. Ohrozil totiž minimálně 50 dalších nájemníků.

K tématu

„V případě, že dojde k požáru v prostoru kuchyně, pokud požár není včas zlikvidován, může dojít k jeho rozšíření do dalších částí bytu a pater,“ sdělil mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Muži, kterému jeho úmysl naštěstí nevyšel, teď za obecné ohrožení hrozí až osm let ve vězení.

Tagy: Brno plameny byt žhář požár obecné ohrožení

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Po roce pandemie koronaviru v Česku věří protiepidemickým opatřením jen asi 40 procent Čechů, zatímco na počátku to bylo dvakrát více. Start boje s epidemií byl dobrý, pak ale přišly chyby. Shodli se na tom hosté speciálu Rok s koronavirem na CNN Prima NEWS, jimiž byli bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), epidemiolog Rastislav Maďar, prezident České lékařské komory Milan Kubek a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o dalším zpřísnění. Průmysl se zatím nezavře
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama