reklama

Zapálil si byt a chtěl v něm uhořet. Za obecné ohrožení mu hrozí osm let vězení

K požáru bytu vyjížděli v pátek vpodvečer policisté i hasiči v Brně-Medlánkách. Ze zakouřené kuchyně následně vyvedli 66letého muže. Podle policistů u něj v bytě nezačalo hořet nešťastnou náhodou. Nájemník ho prý zapálil úmyslně. Ohrozil tak další desítky lidí.

reklama

Policisté dostali od hasičů hlášení, že v jednom brněnském bytě hoří kuchyňská linka. Rychle se tam vydali. Hlídka musela vyrazit dveře od bytu a rozbít skleněnou výplň u zamčených dveří do kuchyně.

V zakouřené místnosti pak hasiči objevili 66letého muže, kterého z bytu okamžitě vynesli. Policisté následně zjistili, že nájemník chtěl pravděpodobně v ohnivé pasti sám zahynout.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení a poškození cizí věci. Muž, kterého policisté vynesli, měl před vznikem požáru vyhrožovat, že byt zapálí,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Hrozilo, že plameny se rozšíří i do další části bytu a domu. V souvislosti s nedávnou bohumínskou tragédií, kdy při úmyslném zapálení bytu zemřelo jedenáct lidí, je podle hasičů čin muže žijícího v Brně nepochopitelný. Ohrozil totiž minimálně 50 dalších nájemníků.

K tématu

„V případě, že dojde k požáru v prostoru kuchyně, pokud požár není včas zlikvidován, může dojít k jeho rozšíření do dalších částí bytu a pater,“ sdělil mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Muži, kterému jeho úmysl naštěstí nevyšel, teď za obecné ohrožení hrozí až osm let ve vězení.

Tagy: Brno plameny byt žhář požár obecné ohrožení

Další hlavní zprávy

Sport

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

A zase Glen Kamara. Na sociálních sítích koluje video, na kterém slaví hráči Rangers titul ve skotské fotbalové lize. Hlouček zpívá známý ostrovní hit Sweet Caroline, kterému ale změnil text a zakomponoval do něho urážku papeže. Mezi zúčastněnými je vidět i finský fotbalista Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Případem se už zabývá policie.

ON-LINE: Zahrádky vítají zpět své hosty, kontrolám neuniknou. Kde už se popíjí?
Rotační výuka na druhém stupni v pondělí skončí. Na VŠ se obnoví přednášky
Korupce je nebezpečnější než terorismus Hamásu. Vládne tu anarchie, tvrdí izraelský agent
Pěsti a kopance. Rozzuřený dav fotbalových fanoušků napadl policii, hlídka ujela
reklama
reklama
Barevné kamínky zaplavily Česko. Je to víc cool než lovení pokémonů, tvrdí děti i rodiče

Reportáž

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Češi očkovaní v USA se nevyhnou karanténě. Absurdní, tepou experti ministerstvo
Další články
reklama
reklama