Zapálil si byt a chtěl v něm uhořet. Za obecné ohrožení mu hrozí osm let vězení

K požáru bytu vyjížděli v pátek vpodvečer policisté i hasiči v Brně-Medlánkách. Ze zakouřené kuchyně následně vyvedli 66letého muže. Podle policistů u něj v bytě nezačalo hořet nešťastnou náhodou. Nájemník ho prý zapálil úmyslně. Ohrozil tak další desítky lidí.

Policisté dostali od hasičů hlášení, že v jednom brněnském bytě hoří kuchyňská linka. Rychle se tam vydali. Hlídka musela vyrazit dveře od bytu a rozbít skleněnou výplň u zamčených dveří do kuchyně.

V zakouřené místnosti pak hasiči objevili 66letého muže, kterého z bytu okamžitě vynesli. Policisté následně zjistili, že nájemník chtěl pravděpodobně v ohnivé pasti sám zahynout.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení a poškození cizí věci. Muž, kterého policisté vynesli, měl před vznikem požáru vyhrožovat, že byt zapálí,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Hrozilo, že plameny se rozšíří i do další části bytu a domu. V souvislosti s nedávnou bohumínskou tragédií, kdy při úmyslném zapálení bytu zemřelo jedenáct lidí, je podle hasičů čin muže žijícího v Brně nepochopitelný. Ohrozil totiž minimálně 50 dalších nájemníků.

„V případě, že dojde k požáru v prostoru kuchyně, pokud požár není včas zlikvidován, může dojít k jeho rozšíření do dalších částí bytu a pater,“ sdělil mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Muži, kterému jeho úmysl naštěstí nevyšel, teď za obecné ohrožení hrozí až osm let ve vězení.

Tagy: