reklama

Zapálil si byt a chtěl v něm uhořet. Za obecné ohrožení mu hrozí osm let vězení

K požáru bytu vyjížděli v pátek vpodvečer policisté i hasiči v Brně-Medlánkách. Ze zakouřené kuchyně následně vyvedli 66letého muže. Podle policistů u něj v bytě nezačalo hořet nešťastnou náhodou. Nájemník ho prý zapálil úmyslně. Ohrozil tak další desítky lidí.

reklama

Policisté dostali od hasičů hlášení, že v jednom brněnském bytě hoří kuchyňská linka. Rychle se tam vydali. Hlídka musela vyrazit dveře od bytu a rozbít skleněnou výplň u zamčených dveří do kuchyně.

V zakouřené místnosti pak hasiči objevili 66letého muže, kterého z bytu okamžitě vynesli. Policisté následně zjistili, že nájemník chtěl pravděpodobně v ohnivé pasti sám zahynout.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení a poškození cizí věci. Muž, kterého policisté vynesli, měl před vznikem požáru vyhrožovat, že byt zapálí,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Hrozilo, že plameny se rozšíří i do další části bytu a domu. V souvislosti s nedávnou bohumínskou tragédií, kdy při úmyslném zapálení bytu zemřelo jedenáct lidí, je podle hasičů čin muže žijícího v Brně nepochopitelný. Ohrozil totiž minimálně 50 dalších nájemníků.

K tématu

„V případě, že dojde k požáru v prostoru kuchyně, pokud požár není včas zlikvidován, může dojít k jeho rozšíření do dalších částí bytu a pater,“ sdělil mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Muži, kterému jeho úmysl naštěstí nevyšel, teď za obecné ohrožení hrozí až osm let ve vězení.

Tagy: Brno plameny byt žhář požár obecné ohrožení

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama