Čechy neopouští humor. Ministrův zákaz stání v barech okamžitě zvedl vlnu vtipů

Češi jsou pověstní svým smyslem pro humor. Prakticky vždy, když už se zdá situace vážnou až tragickou, reagují lidé okamžitou vlnou vtipů a nadsázky. Terčem těch nejčerstvějších vtipných příspěvků na sociálních sítích se stalo nové opatření z pera ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). Jeho úřad vyhlásil, že od pátečních 18:00 zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Reakce přišly prakticky neprodleně.

Jak můžete vidět ve statusu níže, lidé tyto vtipy zasílají i přímo ministrovi na jeho twitterový účet, ze kterého často posílá zase on vzkazy národu.

Ministra nešetří ani další uživatelé sociálních sítí, vtipů je mnoho, ale z pochopitelných důvodů jsme sem vybrali jen z těch, které neobsahují vulgární výrazy.

„Židle na kolečkách – povinná výbava do restauračních zařízení,“ řeší situaci někteří další.

Lidé sdílejí i nadsázku, se kterou komentoval situaci zástupce církve, evangelický farář Jakub Malý. „Super! Konečně je vládní nařízení k něčemu i nám v kostele. Můžeme celou dobu sedět. A ne furt vstávat, sedat, jak na tělocviku,“ píše k názornému obrázku.

A na závěr lidé přidali i videovtípek.

Bohužel, od pátka nám končí klubová scéna. 😞 A nebo se nám tu rýsuje nový kulturní koncept? 😀 bohužel video se nám při editaci textu smazalo :((( ale je zpět!

Posted by PlzeňskéKapely.cz on Wednesday, September 16, 2020

Pěvecký comeback pro ministra? Stačí odstoupit, vyzývá Vojtěcha společnost

K vlně vtipů a karikatur namířených na ministra a jeho kroky se přidala i společnost Ticketstream, která se stará o předprodeje vstupenek na hudební koncerty a podobné akce. Na svých webových stránkách uvádí, že dojde k Vojtěchovu návratu na hudební scénu. „Po neuvěřitelných výkonech na ministerstvu financí a teď i na ministerstvu zdravotnictví se konečně snad již každým dnem vrátí bývalý soutěžící v České SuperStar Mr. Adam Vojtěch ke zpívání,“ píše Ticketstream. U akce zároveň píše, že „kapacita je omezena na 10 účastníků“.

Na svém facebookovém profilu pak nynějšího ministra láká, že pokud nabídku přijme, tak mu zdarma připraví „gigantický koncert“ a po zbytek života mu firma bude „prodávat vstupenky ve své síti také zdarma“. „Stačí jen obratem odstoupit a věnovat se opět zpěvu a už se nepouštět do nějakých složitých věcí na jakémkoli ministerstvu,“ doplňuje výzvu Ticketstream.

BRZY OZNÁMENO!!! Největší COMEBACK v letošním roce na hudební scéně!!! Pokud Adam Vojtěch příjme naši nabídku, uděláme...

Posted by Ticketstream on Wednesday, September 16, 2020

Společnost připomíná, že Vojtěch se poprvé proslavil ne coby politik, nýbrž jako zpěvák. V roce 2005 se účastnil soutěže Česko hledá SuperStar, kde se mu pro jeho vzhled přezdívalo Ken. V kontestu vypadl v semifinále, ale i poté prováděl pěvecká vystoupení.

Tagy:
lidé sociální sítě Adam Vojtěch vtipy ANO 2011 Česko koronavirus Ministerstvo financí České republiky Ministerstvo zdravotnictví České republiky Jakub Malý