reklama

Čechy neopouští humor. Ministrův zákaz stání v barech okamžitě zvedl vlnu vtipů

/ fotografií

Češi jsou pověstní svým smyslem pro humor. Prakticky vždy, když už se zdá situace vážnou až tragickou, reagují lidé okamžitou vlnou vtipů a nadsázky. Terčem těch nejčerstvějších vtipných příspěvků na sociálních sítích se stalo nové opatření z pera ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). Jeho úřad vyhlásil, že od pátečních 18:00 zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Reakce přišly prakticky neprodleně.

reklama

Jak můžete vidět ve statusu níže, lidé tyto vtipy zasílají i přímo ministrovi na jeho twitterový účet, ze kterého často posílá zase on vzkazy národu.

Ministra nešetří ani další uživatelé sociálních sítí, vtipů je mnoho, ale z pochopitelných důvodů jsme sem vybrali jen z těch, které neobsahují vulgární výrazy.

„Židle na kolečkách – povinná výbava do restauračních zařízení,“ řeší situaci někteří další.

Lidé sdílejí i nadsázku, se kterou komentoval situaci zástupce církve, evangelický farář Jakub Malý. „Super! Konečně je vládní nařízení k něčemu i nám v kostele. Můžeme celou dobu sedět. A ne furt vstávat, sedat, jak na tělocviku,“ píše k názornému obrázku.

A na závěr lidé přidali i videovtípek.

Pěvecký comeback pro ministra? Stačí odstoupit, vyzývá Vojtěcha společnost

K vlně vtipů a karikatur namířených na ministra a jeho kroky se přidala i společnost Ticketstream, která se stará o předprodeje vstupenek na hudební koncerty a podobné akce. Na svých webových stránkách uvádí, že dojde k Vojtěchovu návratu na hudební scénu. „Po neuvěřitelných výkonech na ministerstvu financí a teď i na ministerstvu zdravotnictví se konečně snad již každým dnem vrátí bývalý soutěžící v České SuperStar Mr. Adam Vojtěch ke zpívání,“ píše Ticketstream. U akce zároveň píše, že „kapacita je omezena na 10 účastníků“.

Na svém facebookovém profilu pak nynějšího ministra láká, že pokud nabídku přijme, tak mu zdarma připraví „gigantický koncert“ a po zbytek života mu firma bude „prodávat vstupenky ve své síti také zdarma“. „Stačí jen obratem odstoupit a věnovat se opět zpěvu a už se nepouštět do nějakých složitých věcí na jakémkoli ministerstvu,“ doplňuje výzvu Ticketstream.

Společnost připomíná, že Vojtěch se poprvé proslavil ne coby politik, nýbrž jako zpěvák. V roce 2005 se účastnil soutěže Česko hledá SuperStar, kde se mu pro jeho vzhled přezdívalo Ken. V kontestu vypadl v semifinále, ale i poté prováděl pěvecká vystoupení.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

  • Aktualizováno

V pondělí poprvé od června zasedal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby projednal další postup a opatření kvůli poslednímu vývoji koronavirové pandemie. Šéf resortu vnitra po jednání prohlásil, že ČR má aktuálně druhou nejhorší situaci v EU podle počtu nakažených na 100 tisíc, a že situace je vážná.

reklama
Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?
Komplikace před Roland Garros? Tenistka Plíšková musela skrečovat finále v Římě
Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene
reklama
reklama
Plukovník a šachista, který má porazit koronavirus. Kdo je Roman Prymula?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Státní rozpočet se schodkem 116 miliard? Počítejme s trojnásobkem, varují ekonomové
Ředitelé nemocnic volají po nouzovém stavu, jde o nákup ochranných pomůcek
Další články
reklama
reklama