reklama

Ve středu bude ještě slunečno. Koncem týdne se očekává déšť a sněhové přeháňky

Po zadní straně tlakové výše nad jižní Evropou bude ve středu do České republiky pokračovat příliv teplejšího vzduchu a na většině území by mělo být postupně slunečno. V některých niže položených oblastech se však mohou udržet mlhy, a to i po celý den.

reklama

Meteorologové očekávají uprostřed pracovního týdne jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízkou oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den (zejména například v Polabí).

Nejvyšší denní teploty vystoupají na 10 až 14 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti se budou pohybovat kolem 5 °C a v tisíci metrech na horách kolem 8 °C.

Počasí v noci na čtvrtek pak u nás ovlivní od severu studená fronta a bude polojasno až oblačno, ojediněle, postupně místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty v noci klesnou na 3 až −1 °C, při slabém větru až na −3 °C.

Čtvrteční ráno by se nemělo výrazně lišit od těch přechozích v tomto týdnu. Zpočátku bude polojasno až oblačno, místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost.

Během odpoledne už ale bude většinou zataženo na celém území a od severu přijde místy déšť nebo přeháňky. Na severu Čech postupně v nadmořských výškách nad 600 metrů očekáváme srážky sněhové. Nejvyšší teploty dosáhnou 11 až 15 °C, při déletrvající mlz nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama