reklama

Ve středu bude ještě slunečno. Koncem týdne se očekává déšť a sněhové přeháňky

Po zadní straně tlakové výše nad jižní Evropou bude ve středu do České republiky pokračovat příliv teplejšího vzduchu a na většině území by mělo být postupně slunečno. V některých niže položených oblastech se však mohou udržet mlhy, a to i po celý den.

reklama

Meteorologové očekávají uprostřed pracovního týdne jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízkou oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den (zejména například v Polabí).

Výhled počasí
Výhled počasí
Zdroj: CNN Prima NEWS

Nejvyšší denní teploty vystoupají na 10 až 14 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti se budou pohybovat kolem 5 °C a v tisíci metrech na horách kolem 8 °C.

Počasí v noci na čtvrtek pak u nás ovlivní od severu studená fronta a bude polojasno až oblačno, ojediněle, postupně místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty v noci klesnou na 3 až −1 °C, při slabém větru až na −3 °C.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Zdroj: pixabay.com

Čtvrteční ráno by se nemělo výrazně lišit od těch přechozích v tomto týdnu. Zpočátku bude polojasno až oblačno, místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost.

Během odpoledne už ale bude většinou zataženo na celém území a od severu přijde místy déšť nebo přeháňky. Na severu Čech postupně v nadmořských výškách nad 600 metrů očekáváme srážky sněhové. Nejvyšší teploty dosáhnou 11 až 15 °C, při déletrvající mlz nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C.

Další hlavní zprávy

Rusko

Odveta. Rusko vyhostí deset amerických diplomatů v reakci na podobný krok USA

Odveta. Rusko vyhostí deset amerických diplomatů v reakci na podobný krok USA

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, „aby se vrátil domů ke konzultacím“. Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě v pátek zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu
Nové opatření je protiprávní, míní právník. Hrozí vám pokuta za párty či setkání v parku?
Stáhněte svá vojska od ukrajinských hranic, vyzvali Rusko Macron, Merkelová a Zelenskyj
reklama
reklama
Švédsko přebralo štafetu „best in covid“. Denním přírůstkem nakažených válcuje Evropu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Arenberger: Buďte rádi, že chodí děti do školy. Víc zatím nečekejte, nevíme
Další články
reklama
reklama