Celníci zadrželi čtyři běžence na dálnici D2. Řidič kamionu slyšel podezřelé zvuky

Jihomoravští celníci zadrželi na dálnici D2 poblíž Lanžhota na Břeclavsku v pátek ráno čtyři běžence, pravděpodobně Afghánce. Cestovali v nákladním prostoru bulharského kamionu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková. Dotyčné si k dalšímu prošetření převzala policie.

Mobilní hlídka celníků kontrolovala nákladní vozy na odstavném parkovišti na D2. „Řidič bulharského kamionu je oslovil s tím, že při kontrole plachty a uzávěru na návěsu zaslechl podezřelé zvuky. Celníci proto podrobili vozidlo důkladné kontrole,“ uvedla mluvčí.

Podle dokladů měl řidič převážet dřevěné sloupky do vinice z Bulharska do Německa. Po odkrytí plachty návěsu celníci zjistili, že tomu tak skutečně je, nicméně v části bližší kabině seděli na dřevě čtyři muži. „Celníci je vyzvali, aby vystoupili a předložili doklady, a z důvodu bezpečnosti je také podrobili osobní prohlídce,“ dodala mluvčí.

Muži u sebe kromě kartičky uprchlického tábora v Rumunsku neměli žádné doklady totožnosti. S největší pravděpodobností šlo o Afghánce. Celníci následně přivolali hlídku policie a muže jí předali k dalšímu prošetření.

Běženců zajištěných na jihu Moravy v posledních měsících přibylo. Například na začátku loňského listopadu celníci na dálnici D2 kontrolovali kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, a sice Syřané a Turci. Lidi v návěsu odhalil velkokapacitní rentgen.

Tagy: