reklama

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

reklama

„Děti pandemii zvládnou. Nezanechá na nich následky, jsem o tom přesvědčena. Problémy měly děti ze slabších rodin, kde měli jeden počítač pro tři děti. V běžných rodinách děti nestrádají,“ podotkla Černocká. Doplnila, že i za války z dětí vyrostli skvělí lidé. „Vyrůstaly v příšerných podmínkách a naopak byly poučené špatnou situací, která na ně v dětství dolehla. Děti zvládnou vše,“ dodala.

Slámová je však skeptičtější. „Ano, děti jsou schopné zvládnout mnohé, ale i tak na nich pandemie zanechá následky, už dokonce zanechala. Příkladem je nejmladší generace, která chodí do sportovních kroužků. Mohli z nich být profesionální a špičkoví sportovci, ale u dítěte je každý výpadek znát. Právě různá omezení jim mohla zamezit budoucí kariéru,“ argumentovala.

Dodala, že přednost dostanou děti, které intenzivně trénují. „Jsou určité sporty, které nemohly být vůbec provozovány. Pak je zde samotné omezení pohybu pro děti. To na nich zanechalo následky,“ doplnila.

Zeman v buňce

Řeč přišla i na rozhovory prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry. Slámová, která boj o Hrad v roce 2023 zvažuje, se aktuální situaci smála. „Já bych zvolila konferenční hovory. Ta budka je směšná, jsme ve 21. století. Osobně bych nechtěla riskovat vtipné koláže, které poté zaplnily internet,“ uvedla.

Černocká dodala, že situace vypadá divně. „Jak se všichni chodí klanět k budce. Procesně to asi není nutné, ale pan prezident to chce. Mě by však zajímalo, o čem si povídal se šéfem Pirátů, když Zeman říká, že jeho oboru nerozumí,“ doplnila.

Hosté se vyjádřili i k aktuální situaci ve společnosti, která je stále napjatější. Někteří lidé začínají být na účet zdravotníků agresivní. Mnozí navíc odborníkům ani publikovaným informacím o covidu nevěří. „Já jsem si vše utřídila, abych věděla, které informace jsou relevantní. Je ale naše občanskou povinnosti zjistit si, co je pravda a co ne,“ mínila Černocká.

Dodala, že sama se občas snaží lidi přesvědčit k tomu, aby změnili názor. „Někdy jsem ale srab a do sporu, který je předem prohraný, jít nechci. Někteří mají svůj názor a nenechají si ho vyvrátit,“ podotkla. Advokátka dodala, že jednání agresorů není omluvitelné, ale mnohdy se lidem nediví.

„Situaci příliš nepřispívají ani politici. Místo toho, aby odpůrcům vše vysvětlovali, tak je straší zákazy a tím, co bude, jako je povinné očkování. Když se ale lidí ptám, zda na ně nátlak platí, tak říkají, že při přikazování budou jen více zarytí,“ uzavřela.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama