reklama

Černý: Prymulův nástup znamená tvrdší opatření, k uzavření škol skoro jistě dojde

S koncem Adama Vojtěcha (za ANO) v čele resortu zdravotnictví a s nástupem Romana Prymuly mohou přijít změny. Budou spíše tvrdšího, či měkčího rázu? Ubude chaos kolem opatření? A jaká opatření jsou pro školy vůbec nejhorší? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu Interview prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

reklama

„Pro nás to znamená přitvrzení těch opatření,“ uvedl k rezignaci Adama Vojtěcha z postu ministra zdravotnictví Černý. S jeho nástupcem Romanem Prymulou prý podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ na školy dolehnou přísnější a tvrdší opatření.

Výměnou v čele resortu by však mohl zmizet chaos, který v posledních týdnech a měsících provázel Vojtěchovo působení. „Já bych si velmi přál, aby zmizely zmatky. Pro nás bylo nejhorší, když se něco oznámilo, pak se to změnilo, pak to vyšlo a za den se to změnilo znovu,“ řekl Černý v pořadu Interview.

K tématu

Prymula se navíc nechal slyšet, že v oblastech silně postižených koronavirem by se mohly plošně uzavírat školy. To podle Černého téměř určitě nastane. „Nebudu si hrát na prognostika, ale jsem si skoro jist, že k uzavření škol dojde,“ sdělil prezident Asociace ředitelů ZŠ.

Ředitelé chtějí udržet prezenční výuku co nejdéle

Za nejhorší opatření pak Černý považuje roušky a hlavně humbuk, který se kolem nich vznesl. Vadí mu zejména nošení roušek ve třídách, které je dle něj na hraně zdravého rozumu. Žáci na 2. stupni totiž musí nosit roušky po celou dobu výuky s výjimkou hodin zpěvu či tělocviku. Dle Černého je tak zvláštní, když žáci mají po několik hodin roušky a následně je na zpěv sundají.

Mezi jednotlivými kantory dle jeho názoru stále převládá zájem udržet výuku co nejdéle. „Existují všechny názory, ale většinový názor ředitelů je na 1. stupni co nejdéle udržet prezenční výuku,“ řekl Černý v pořadu Interview a doplnil, že ačkoliv u 2. stupně si ředitelé možnost dálkové výuky připouštějí více, stále jsou spíše pro to, aby žáci do škol i nadále docházeli.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Michalem Černým v pořadu Interview si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama