reklama

Černý: Prymulův nástup znamená tvrdší opatření, k uzavření škol skoro jistě dojde

S koncem Adama Vojtěcha (za ANO) v čele resortu zdravotnictví a s nástupem Romana Prymuly mohou přijít změny. Budou spíše tvrdšího, či měkčího rázu? Ubude chaos kolem opatření? A jaká opatření jsou pro školy vůbec nejhorší? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu Interview prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

reklama

„Pro nás to znamená přitvrzení těch opatření,“ uvedl k rezignaci Adama Vojtěcha z postu ministra zdravotnictví Černý. S jeho nástupcem Romanem Prymulou prý podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ na školy dolehnou přísnější a tvrdší opatření.

Výměnou v čele resortu by však mohl zmizet chaos, který v posledních týdnech a měsících provázel Vojtěchovo působení. „Já bych si velmi přál, aby zmizely zmatky. Pro nás bylo nejhorší, když se něco oznámilo, pak se to změnilo, pak to vyšlo a za den se to změnilo znovu,“ řekl Černý v pořadu Interview.

K tématu

Prymula se navíc nechal slyšet, že v oblastech silně postižených koronavirem by se mohly plošně uzavírat školy. To podle Černého téměř určitě nastane. „Nebudu si hrát na prognostika, ale jsem si skoro jist, že k uzavření škol dojde,“ sdělil prezident Asociace ředitelů ZŠ.

Ředitelé chtějí udržet prezenční výuku co nejdéle

Za nejhorší opatření pak Černý považuje roušky a hlavně humbuk, který se kolem nich vznesl. Vadí mu zejména nošení roušek ve třídách, které je dle něj na hraně zdravého rozumu. Žáci na 2. stupni totiž musí nosit roušky po celou dobu výuky s výjimkou hodin zpěvu či tělocviku. Dle Černého je tak zvláštní, když žáci mají po několik hodin roušky a následně je na zpěv sundají.

Mezi jednotlivými kantory dle jeho názoru stále převládá zájem udržet výuku co nejdéle. „Existují všechny názory, ale většinový názor ředitelů je na 1. stupni co nejdéle udržet prezenční výuku,“ řekl Černý v pořadu Interview a doplnil, že ačkoliv u 2. stupně si ředitelé možnost dálkové výuky připouštějí více, stále jsou spíše pro to, aby žáci do škol i nadále docházeli.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Michalem Černým v pořadu Interview si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama