Čerpadlářka o něj zlomila koště, partnerce držel nůž pod krkem. U soudu dostal lupič 7 let

Sedmiletý trest ve věznici s ostrahou si má podle rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové odpykat muž, který mimo jiné přepadl čerpací stanici s nožem v ruce a obsluhu pořezal. Žena se ale bránila a lupiče vyhnala násadou od koštěte. Střet s agresorem u ní ovšem vyvolal posttraumatickou stresovou poruchu. Rozsudek zatím není pravomocný, agresor zůstává ve vazbě.

Loni na konci srpna kamery na čerpací stanici v Novém Městě nedaleko Chlumce nad Cidlinou zachytily muže, který se kolem budovy ochomýtal s igelitkou. Nejprve vyšel ven, za chvíli se ale vrátil a uvnitř potom vytáhl nůž. Maskovaný rouškou a kapucí zamířil ke kase, kde začal hrozit prodavačce, že chce peníze. Zaútočil na ni a pořezal ji na ruce. Žena za pultem se bála o život a bránila se, jak mohla. Popadla násadu od koštěte a začala lupiče tlouct.

„Obouručně ho začala mydlit a vyhnala ho až nahoru. Tam už o něj přerazila klacek a on utekl,“ popsala tehdy CNN Prima NEWS známá napadené. „V důsledku činu obžalovaného se u poškozené obsluhy čerpací stanice rozvinula posttraumatická stresová porucha závažné intenzity,“ uvedla mluvčí soudu v Hradci Králové Kateřina Podeszwová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Feriho kauza předjímá osud TOP 09. Soud může poškodit její pověst, říká politolog Jelínek

Muž si tehdy žádný lup neodnesl. O dva měsíce později si pro něj přišla policie k domu na Slezském Předměstí v Hradci Králové ve chvíli, kdy vynášel odpadky. „Ke zdárnému ztotožnění pachatele velmi přispěla veřejnost. Několik osob ho poznalo na zveřejněném videozáznamu a volalo na linku 158,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Vyšetřovatelé následně zjistili, že nemá na svědomí jen loupežné přepadení čerpací stanice. Měl se také vloupat do areálu jiné z tamních firem a ukrást z ní kasičku nebo vyhrožovat s nožem přiloženým ke krku partnerce, které se svěřil, že pumpu přepadl. Soud nad ním nyní vynesl rozsudek.

„Obžalovaný byl odsouzen k sedmi letům odnětí svobody, a to pro přečin krádeže, poškození cizí věci, zločin vydírání a loupeže,“ potvrdila CNN Prima NEWS Podeszwová. Rozsudek je zatím nepravomocný a odsouzený se vrátil za mříže královéhradecké vazební věznice. Ponechal si totiž lhůtu pro případné odvolání.

Tagy: