reklama

Češi si o Vánocích více potrpí na kvalitu potravin, říká šéf on-line supermarketu Novák

Předvánoční atmosféra vrcholí a s ní také poslední přípravy na nejmilejší svátky roku. Finišují tak nákupy dárků, zdobení vánočních stromků i přípravy na štědrovečerní hostinu. Právě pochoutky na vánoční hodování si rok od roku stále více lidí objednává raději pohodlně online. Šéf jednoho z internetových supermarketů Olin Novák v Novém dni na CNN Prima NEWS popsal, jak Češi Vánoce vnímají a jak moc se na svátky připravují dopředu.

reklama

Rohlík.cz se zákazníků zeptal, co pro ně vánoční období znamená. „Více než polovina dotázaných vnímá tradici rodinného setkání velmi pozitivně. Je to něco, na co se mohou těšit. Naopak velmi málo si spojují Vánoce s plýtváním jídlem,“ prozradil Novák. Tři čtvrtiny zákazníků vnímají svátky jako období pečení cukroví a těší se na tradiční štědrovečerní večeři.

Podle Nováka lidé dbají přes Vánoce více na kvalitu a čerstvost potravin, které nakupují. „Vedou nápoje – káva, čaj a alkohol. To říká 80 procent dotázaných. Následují exkluzivní sety a kvalitnější potraviny. Lidé nad 60 let ale dávají i vánoční cukroví,“ nastínil šéf on-line supermarketu.

Vánoce ale často bývají také obdobím stresu. Snad každý zná nákupy na poslední chvíli v přeplněných obchodních centrech či supermarketech. „Pevně věřím, že lidé zažijí Vánoce na pohodu,“ popřál Novák Čechům. Řada lidí se vyhýbá frontám právě nakupováním on-line.

Lidí není nikdy dost

I když internetové supermarkety – i kvůli pandemii – personálně posílily, ani to nemusí stačit „Před měsícem jsem tvrdil, že jsme připraveni. Ale pak jsme museli dát na sociální sítě výzvu, že hledáme kolegy. Nastoupilo dalších 150 lidí a těm moc děkuji,“ řekl Novák.

V reakci na vládní opatření a zavřené vánoční trhy se Rohlík.cz rozhodl podat pomocnou ruku i trhovcům. „Dlouhodobě spolupracujeme s malými farmáři a podnikateli, takže bylo jasné, že jim musíme pomoct. Naší výzvu na Facebooku vidělo přes 2 miliony lidí. Dostali jsme během několik hodin přes 800 mailů,“ prozradil.

„Necelou stovku z nich jsme dostali na náš web, dalším čtyřem stovkám jsme zpropagovali jejich stránky. Prodali jsme zatím zboží v hodnotě jeden a čtvrt milionu, další milion máme ještě v zásobách,“ uvedl Novák.

Rozšíření výdejních boxů

Rohlik.cz do konce února zdvojnásobí počet venkovních samoobslužných výdejních boxů ze stávajících 23 na 45. Nově Rohlik Pointy umístí například na vlaková nádraží nebo pobočky České pošty. Výdejní boxy využívají také například Alza, Zásilkovna, Česká pošta, PPL nebo WeDo.

Venkovní samoobslužné výdejní boxy Rohlík využívá od podzimu minulého roku. Za poslední měsíc jich spustil sedm. Čtyři z nich na čerpacích stanicích MOL v Praze, další na pražském Hlavním nádraží. Jeden z čerstvě spuštěných výdejních boxů funguje u stanice metra Střížkov. Samoobslužný box Rohlík také nedávno umístil do areálu nemocnice v pražském Motole. Další budou spuštěny během několika dnů ve Svitavách a v Mohelnici.

Tagy:
Vánoce byznys Nový den peníze Rohlík.cz Olin Novák

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama