reklama

Češi vyrazili na hory. Chceme si užít poslední svobodný víkend před uzávěrou, říkají

/ fotografií

Přestože počasí o poslední únorové sobotě nebylo zrovna vlídné, nadšence do zimních radovánek od výletu do hor neodradilo. „Jdeme na běžky, dokud ještě můžem,“ říká mladý pár, obouvaje lyže na Cínovci v Krušných horách. Lidé také vytáhli boby, sáně či snowboardy a vyrazili do zavřeného skiareálu v Zadní Telnici.

reklama

Od pondělí 1. března Češi zůstanou zavření ve svých obcích, respektive okresech. Za hranice vládou vymezených území se budou moci vydat jen v nejnutnějších případech, například budou-li potřebovat nakoupit základní věci nebo musí pečovat o své blízké. Poslední desítky hodin před uzávěrou se tak mnoho lidí rozhodlo strávit na horách, kde ještě leží zbytky sněhu.

Parkoviště v blízkosti Komáří vížky, která se tyčí nad městem Krupka.
Parkoviště v blízkosti Komáří vížky, která se tyčí nad městem Krupka.
Zdroj: CNN Prima NEWS

„Myslíme si, že je to letos poslední šance, jak se ještě provětrat na běžkách. Za tři týdny už tady asi žádný sníh nezůstane,“ hlásí mladý pár, který nazouvá lyže na hřebenech Krušných hor na Cínovci. „Bydlíme v Teplicích, takže tady už jsme mimo náš katastr,“ říká asi pětadvacetiletá žena. Její protějšek s nešťastným výrazem v očích jen přikyvuje.

K tématu

Obdobná situace panuje také v blízkosti Komáří vížky tyčící se nad nedalekou Krupkou. Parkoviště zde sice není tak „natřískané“ jako během vánočních prázdnin nebo zkraje ledna, ale i tak se místo k odstavení automobilu nehledá snadno. Mezi pěšími výletníky a běžkaři se najde také několik rodin s dětmi, které se přesouvají na druhou stranu kopce, kde se chtějí svézt na bobech. „Jsme z Krupky, takže sem budeme moci zajet i v pondělí, protože Komárka je v našem katastru. Ale obáváme se, že za pár dní už se tady bobovat nebude dát,“ vysvětluje odhadem čtyřicetiletý muž.

Policie tentokrát nezasahovala

Míříme na Zadní Telnici, která se rozkládá vzdušnou čarou asi šest kilometrů severovýchodně. Parkoviště je zde téměř plné, počet lidí na svahu tomu ale neodpovídá. Skoro všichni totiž vyměnili boby a sáně za běžky a jsou rozptýleni po okolních lesích. Hlouček běžkařů se přesto posilňuje u nedalekého stánku s občerstvením. Po sjezdovce se prohání pár dětí na bobech, na svah ale šlapou i snowboardisté či borci na skialpech. Sníh je mokrý a těžký, vylézá dokonce nažloutlá vrstva poznamenaná nedávným přílivem písku ze Sahary.

Rodina si vyrazila na zřejmě poslední letošní sníh. Zadní Telnice v Krušných horách.
Rodina si vyrazila na zřejmě poslední letošní sníh. Zadní Telnice v Krušných horách.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Na příjezdové silnici se náhle zjeví hlídka příslušníků Policie České republiky, situaci ale pozorují jen z auta. Tentokrát nemají důvod zasahovat na rozdíl od 23. ledna, kdy překazili plány provozovatelů místního skiareálu na spuštění lanovky a vleků.

Paní Zima letos vládla poměrně pevnou rukou, koronavirová pandemie a z ní pramenící vládní opatření však nedovolily, aby si lidé jejího panování užili jako obvykle. Sezóna 2020/2021 tak vstoupí do historie jako jedna z těch nejhorších. A to i přesto, že sněhová nadílka byla bohatá a Česko na několik dní sevřely třeskuté mrazy. Tak snad se to příští rok nepřevrátí do opačného gardu.

K tématu

Tagy: lyžování Ústecký kraj Cínovec Krušné hory koronavirová opatření bobování sáňkování skiareály Zadní Telnice Komáří vížka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

V Praze přistál český vojenský speciál s vyhoštěnými zaměstnanci českého velvyslanectví v Moskvě. Další část zpět do Česka míří v osobních autech, potvrdil po příletu vicepremiér a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček (ČSSD). Rusko vyhostilo 20 diplomatů. Ti Moskvu museli opustit kvůli českému vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze kvůli podezření Ruska z účasti na výbuchu muničního areálu ve Vrběticích.

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru
Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
reklama
reklama
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Další články
reklama
reklama