CNN Prima News česká ekonomika

česká ekonomika

Výpis příspěvků ke štítku „česká ekonomika“

Kovanda: Delší pracovní doba nutně neznamená vyšší produktivitu

Pracovní doba se bude časem zkracovat. To, že lidé tráví delší dobu v práci, nutně znamená, že jsou produktivnější, říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV). Česko je podle něj zemí, kde se „stále hodně montuje“, což je pracovní aktivita s menší přidanou hodnotou, uvedl ve Zprávách na CNN Prima NEWS.

Maláčová: Musíme přestat vyhrožovat a trestat. Lidé mají existenční strach

Musíme přestat zakazovat a vyhrožovat lidem, prohlásila v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Cestou, jak se z koronavirové krize dostat, je podle ní pozitivní motivace a hledání podpory u lidí. Varovala před rychlým rozvolňováním. I přesto by se podle ní měly otevřít alespoň školy – a to nejpozději k 1. březnu. V tom s ní souhlasil opoziční poslanec ODS Jan Skopeček.

Musíme očkovat jako Izrael, jinak se ekonomika neprobudí, tvrdí Radek Špicar

Rok 2021 bude pro českou ekonomiku lepší než ten minulý. Bude však záležet na tom, zda se v Česku podaří zvládnout očkování proti koronaviru tak dobře jako například v Izraeli. Myslí si to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Domácí hospodářství si podle něho s pandemií poradilo poměrně dobře, pro firmy bylo důležité, že při druhé vlně nedošlo k uzavření hranic.

Ekonomka Švihlíková: Vláda nedrží volant, v rozpočtu nevidím pro ekonomiku žádný směr

Ilona Švihlíková kritizuje vládu za rozsáhlé snížení daní, na kterém nejvíce vydělají vysokopříjmoví lidé. Podle ní by stát měl ekonomiku podporovat výlučně skrze výdajovou stránku rozpočtu. „Je nepřípustné, aby docházelo k tak rozsáhlému oslabení daňových příjmů státu,“ řekla v nedění Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

Ekonomika Evropské unie klesne kvůli koronaviru o 7,4 procenta

Propad ekonomiky Evropské unie, tvrdě zasažené opatřeními proti šíření nového koronaviru, bude proti dosavadním odhadům letos mírnější. I tak ale dosáhne rekordních 7,4 procenta. Naproti tomu oživení v příštím roce bude po druhé vlně pandemie ve srovnání s předchozími odhady výrazně pomalejší a růst dosáhne jen 4,1 procenta.

Havlíček v Partii: Restaurace a obchody zavřít nechceme, ale výrazně omezíme shromažďování

Stojíme před hrozbou zavření ekonomiky. Vláda od nedělního rána jedná o dalších protiepidemických opatřeních. Ve hře je i lockdown, který si ale nikdo nepřeje. „Cílem je eliminovat shromažďování. Naší ambicí je, aby nenastalo zavírání obchodů jako na jaře,“ řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.