CNN Prima News česká ekonomika

česká ekonomika

Výpis příspěvků ke štítku „česká ekonomika“

Kovanda: Delší pracovní doba nutně neznamená vyšší produktivitu

29. května 2021 19:21

Pracovní doba se bude časem zkracovat. To, že lidé tráví delší dobu v práci, nutně znamená, že jsou produktivnější, říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV). Česko je podle něj zemí, kde se „stále hodně montuje“, což je pracovní aktivita s menší přidanou hodnotou, uvedl ve Zprávách na CNN Prima NEWS.

Maláčová: Musíme přestat vyhrožovat a trestat. Lidé mají existenční strach

7. února 2021 11:13

Musíme přestat zakazovat a vyhrožovat lidem, prohlásila v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Cestou, jak se z koronavirové krize dostat, je podle ní pozitivní motivace a hledání podpory u lidí. Varovala před rychlým rozvolňováním. I přesto by se podle ní měly otevřít alespoň školy – a to nejpozději k 1. březnu. V tom s ní souhlasil opoziční poslanec ODS Jan Skopeček.

Musíme očkovat jako Izrael, jinak se ekonomika neprobudí, tvrdí Radek Špicar

2. ledna 2021 10:38

Rok 2021 bude pro českou ekonomiku lepší než ten minulý. Bude však záležet na tom, zda se v Česku podaří zvládnout očkování proti koronaviru tak dobře jako například v Izraeli. Myslí si to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Domácí hospodářství si podle něho s pandemií poradilo poměrně dobře, pro firmy bylo důležité, že při druhé vlně nedošlo k uzavření hranic.

Ekonomka Nerudová: Je potřeba říct nahlas, že další vláda bude muset daně zvyšovat

9. prosince 2020 20:36

Senát by ve čtvrtek mohl schválit razantní snížení daně z příjmů. Je to ale v roce rekordního schodku rozpočtu rozumný krok? Kde na to stát vezme a co je klíčové? Povzbudí tento plán lidi a nastartuje ekonomiku? Na tyto a další otázky odpovídala v pořadu K věci na CNN Prima NEWS ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Ekonomka Švihlíková: Vláda nedrží volant, v rozpočtu nevidím pro ekonomiku žádný směr

6. prosince 2020 11:37

Ilona Švihlíková kritizuje vládu za rozsáhlé snížení daní, na kterém nejvíce vydělají vysokopříjmoví lidé. Podle ní by stát měl ekonomiku podporovat výlučně skrze výdajovou stránku rozpočtu. „Je nepřípustné, aby docházelo k tak rozsáhlému oslabení daňových příjmů státu,“ řekla v nedění Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

Kamarádi do pandemie. Za domácí mazlíčky jsme v říjnu utratili víc než loni, ukázal průzkum

14. listopadu 2020 06:20

Lidé utráceli v prodejnách chovatelských potřeb a krmiv pro domácí zvířata v říjnu podle statistik platebních karet o polovinu více než před rokem. Jak vyplývá z průzkumu Poštovní spořitelny, nějakého zvířecího mazlíčka mají dvě ze tří domácností v Česku. Průměrné měsíční výdaje na domácí zvíře činí přibližně 850 korun.

Ekonomika Evropské unie klesne kvůli koronaviru o 7,4 procenta

5. listopadu 2020 11:29

Propad ekonomiky Evropské unie, tvrdě zasažené opatřeními proti šíření nového koronaviru, bude proti dosavadním odhadům letos mírnější. I tak ale dosáhne rekordních 7,4 procenta. Naproti tomu oživení v příštím roce bude po druhé vlně pandemie ve srovnání s předchozími odhady výrazně pomalejší a růst dosáhne jen 4,1 procenta.

Havlíček v Partii: Restaurace a obchody zavřít nechceme, ale výrazně omezíme shromažďování

11. října 2020 11:45

Stojíme před hrozbou zavření ekonomiky. Vláda od nedělního rána jedná o dalších protiepidemických opatřeních. Ve hře je i lockdown, který si ale nikdo nepřeje. „Cílem je eliminovat shromažďování. Naší ambicí je, aby nenastalo zavírání obchodů jako na jaře,“ řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.