CNN Prima News Česká obec sokolská

Česká obec sokolská

Výpis příspěvků ke štítku „Česká obec sokolská“

Úvěrové podvody zlomily vaz Haně Moučkové, šéfce Sokola. Případ vyšetřuje policie

Aktualizováno

Hana Moučková odstoupila z funkce starostky a členky předsednictva České obce sokolské (ČOS). Oznámila to v sobotu na mimořádném jednání výboru obce, které se konalo kvůli odhalení bankovního a úvěrového podvodu v ČOS. Podle policie se ho dopustila bývalá asistentka Moučkové. Výbor bude volit nového starostu 27. dubna, do té doby je vedením Sokola pověřen první místostarosta Martin Chlumský. Ten novinářům řekl, že Sokol pod dočasným vedením vypíše externí audit financí a bude se dál připravovat na letní slet. Připojí se také k dědickému řízení po zaměstnankyni, která si vzala život. Organizaci podle dosavadních zjištění ČOS připravila o 46 milionů korun.

Skandál v Sokole. Podvodnice měla ukrást 40 milionů korun, po odhalení spáchala sebevraždu

Zaměstnankyně České obce sokolské (ČOS) podvedla tělovýchovnou organizaci i banku a neoprávněně získala miliony korun, sdělil tiskový mluvčí Sokola Radek Smekal. Doplnil, že financování běžné činnosti spolku údajný trestný čin neohrozí, stejně tak se záležitost nijak nedotkne příprav letošního všesokolského sletu. Případ vyšetřuje policie. Mluvčí pražských policistů Jan Daněk uvedl, že výše škody je nejméně 40 milionů korun.

Z demokratů se stali psychopati. Matovič i Čaputová mě zklamali, říká 84letá slovenská sokolka

Zklamání i frustrace. Zkušenost s poslední vládou, která Slovensko přivedla k předčasným volbám, přináší i nechuť hlasovat znova. „Nevím, jestli půjdu k volbám, spíš ne. Všude slyším, že z těch bláznů už si není koho vybrat,“ tvrdí 84letá Olga Samáková, někdejší starostka Sokola v Trenčíně. Po nájemné vraždě novináře Jána Kuciaka, masových protivládních demonstracích a parlamentních volbách v roce 2020 totiž uvěřila, že Slovensko konečně zamíří na Západ. „Mysleli jsme si, že volíme demokraty, ale stali se z nich psychopati,“ odepisuje politiky z poslední vládní koalice.

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek

Situace irských greyhoundů, je velmi smutná a nedá spát nejednomu milovníkovi zvířat. Tito závodní chrti jsou od první chvíle pro své majitele pouhým strojem na peníze a taky se k nim tak chovají. Jejich jediný úděl je běhat dostihy a vyhrávat. Pokud se špatně umístí nebo rovnou nekvalifikují, putují buď na jatka, někam do příkopu, nebo v lepším případě do útulku, kde ale mají omezený čas na najití nového domova. Po jeho uplynutí jsou utraceni. Osudy nechtěných závodníků se snaží měnit organizace Chrti v nouzi.

Karlos Vémola si pořídil dalšího medvěda. Terminátorův nový mazlík budí hrůzu

Český bojovník ve smíšených bojových uměních, který se umí dobře prodat, svou vášeň k luxusním a sportovním automobilům nikdy neskrýval. Jeho vozový park zahrnuje takové deviantní modely jako Bentley Continental GT, BMW X6 nebo třeba Hummer H2. Nyní svým fanouškům na sociálních sítích předvedl svůj další čtyřkolový přírůstek s heslem „Kdo si počká, ten se dočká!“ Karlos zjevně čeká na třetí světovou válku...