reklama

Česko čeká tuhý mráz. Sníh a nízké teploty nás budou trápit až do konce týdne

V úterý nás během dne čeká většinou oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Pro severní část ČR platí výstraha před silnými mrazy. Teploty mohou klesat i pod −15 °C.

reklama

Nejchladněji je v ranních hodinách v severní polovině České republiky, kde se teplota pohybuje mezi −8 až −13 °C a platí výstraha před silnými mrazy. V jižní části země teploty dosahují −1 a −4 °C. Od čtvrtka pak podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí výrazné mrazy na celém území. V pátek a sobotu mají být teploty ještě nižší.

Během noci z pondělí na úterý v tuzemsku opět napadlo řádově několik centimetrů sněhové pokrývky. Nadále sněží na východě a severovýchodě ČR. Slabé sněžení můžeme místy očekávat na celém území.

Nejvyšší úterní denní teploty by se měly na jihu území držet okolo −7 až −3 °C, na jihu a jihovýchodě ČR pak kolem 0 °C, v 1 000 metrech na horách kolem −8 °C, na Šumavě a v Beskydech kolem −4 °C.

Sněhové přeháňky až do konce týdne

Oblačno až zataženo má být podle předpovědi i ve středu, zpočátku ojediněle, postupně na většině území lze čekat občasné sněžení. Na jihovýchodě ČR může přechodně přijít i déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí. Nejnižší noční teploty dosáhnou −5 až −10 °C, v severní polovině území −10 až −15 °C, nejvyšší denní teploty se pak „vyšplhají“ na −7 až −2 °C, na jihu a jihovýchodě se budou pohybovat kolem 0 °C.

Občasné sněžení a sněhové přeháňky předpovídají meteorologové až do konce týdne. Nejvyšší denní teploty predikují kolem −9 až −4 °C. V noci mohou teploty klesat i pod −10 a na severu republiky až pod −15 °C.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama