reklama

Česko čeká tuhý mráz. Sníh a nízké teploty nás budou trápit až do konce týdne

V úterý nás během dne čeká většinou oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Pro severní část ČR platí výstraha před silnými mrazy. Teploty mohou klesat i pod −15 °C.

reklama

Nejchladněji je v ranních hodinách v severní polovině České republiky, kde se teplota pohybuje mezi −8 až −13 °C a platí výstraha před silnými mrazy. V jižní části země teploty dosahují −1 a −4 °C. Od čtvrtka pak podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí výrazné mrazy na celém území. V pátek a sobotu mají být teploty ještě nižší.

Během noci z pondělí na úterý v tuzemsku opět napadlo řádově několik centimetrů sněhové pokrývky. Nadále sněží na východě a severovýchodě ČR. Slabé sněžení můžeme místy očekávat na celém území.

Nejvyšší úterní denní teploty by se měly na jihu území držet okolo −7 až −3 °C, na jihu a jihovýchodě ČR pak kolem 0 °C, v 1 000 metrech na horách kolem −8 °C, na Šumavě a v Beskydech kolem −4 °C.

Sněhové přeháňky až do konce týdne

Oblačno až zataženo má být podle předpovědi i ve středu, zpočátku ojediněle, postupně na většině území lze čekat občasné sněžení. Na jihovýchodě ČR může přechodně přijít i déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí. Nejnižší noční teploty dosáhnou −5 až −10 °C, v severní polovině území −10 až −15 °C, nejvyšší denní teploty se pak „vyšplhají“ na −7 až −2 °C, na jihu a jihovýchodě se budou pohybovat kolem 0 °C.

Občasné sněžení a sněhové přeháňky předpovídají meteorologové až do konce týdne. Nejvyšší denní teploty predikují kolem −9 až −4 °C. V noci mohou teploty klesat i pod −10 a na severu republiky až pod −15 °C.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

Koronavirus

Nakažených přibylo víc než před týdnem. Za víkend nikdo s covidem nezemřel

Nakažených přibylo víc než před týdnem. Za víkend nikdo s covidem nezemřel

Testy v Česku v neděli potvrdily 57 případů koronaviru, před týdnem to bylo 41. Denní přírůstky nakažených jsou ale stále nejnižší od loňského léta. Mírně stouplo reprodukční číslo, dál se ale drží pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Dávku očkování proti nemoci COVID-19 v neděli dostalo 38 383 lidí, podobně jako o týden dřív. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl
Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne
Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama