CNN Prima News čeští turisté

čeští turisté

Výpis příspěvků ke štítku „čeští turisté“

Čínský turistický ráj Chaj-nan je v lockdownu. Češi tam nejsou, ujišťuje ministerstvo

9. srpna 2022 08:29

Turisty hojně vyhledávaný čínský ostrov Chaj-nan nařídil uzávěru v dalších městech v reakci na stoupající počet případů nákazy koronavirem. Už v neděli uvízlo více než 80 tisíc turistů v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když úřady město uzavřely. Žádní Češi na ostrově podle informací ministerstva zahraničí nejsou.

Opuštěná chatička pro čarodějnici láká turisty do Plzeňska. Brzy ji ale čeká demolice

14. května 2021 19:01

Mezi místními se říká, že v ní žije čarodějnice. Opuštěný objekt, do kterého se nejde dostat, poutá pozornost návštěvníků z celé republiky. Řeč je o chatičce, která stojí na bývalém pilíři železničního mostu nad řekou Radbuzou na jižním Plzeňsku. Za čas ji ale k nelibosti turistů čeká demolice. V místě, kde stojí, má vzniknout nová lávka.

Rozzlobené cestovky: Uzavření maďarských hranic se dotkne tisíců českých turistů

29. srpna 2020 14:55
Aktualizováno

Uzavření hranic, které ohlásilo od 1. září Maďarsko, se dotkne tisíců českých turistů. Podzimní měsíce totiž představují vrchol turistické sezony, kdy do Maďarska směřuje vůbec nejvyšší počet českých turistů. Případné uzavření hranic navíc může také opětovně postihnout turisty, kteří plánovali pobyt v Maďarsku na jaře a přeložili jej na podzim. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle ní postoje maďarské vlády k případnému uzavření hranic nebyly předem avizovány a stávající situaci považuje za šokující.

Život tu neustal, turisté, přijeďte! Vzkazuje místostarostka zasažené Kutné Hory

16. července 2020 06:58

O Kutnohorsku se od konce minulého týdne píše především v souvislosti s novým ohniskem koronaviru. Proti takovému označení se vymezuje místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová (STAN Šance pro Kutnou Horu), podle které jde o špatnou mediální zkratku. Utrpěl podle ní kvůli tomu turistický ruch ve městě, který se zrovna začal po pandemii vzpamatovávat.

Do Chorvatska mohou turisté bez testů a jen s potvrzením o pobytu

15. května 2020 14:20

Čeští turisté by se měli do Chorvatska dostat bez nutnosti předložit negativní testy na COVID-19 a pouze na základě rezervace ubytování. Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek dnes řekl Radiožurnálu, že to vyplývá z vyjádření chorvatských úřadů. ČR v pondělí chystá jednání o podmínkách cest do Řecka, plánované otevření hranic se Slovenskem a Rakouskem by mohla komplikovat epidemiologická situace v Německu, které s Rakouskem plně otevře hranice 15. června.

Rozvolnění cestování nepřinese zdražení tuzemských pobytů, tvrdí hoteliéři

14. května 2020 14:38

Chorvatsko nepozorovaně otevřelo hranici pro turisty. Už od 9. května mohou do země přijíždět lidé, kteří na tom mají nějaký hospodářský zájem. Informoval o tom deník Juranji list. Podle něj totiž tento zájem v praxi může znamenat třeba zarezervované ubytování v hotelu nebo penzionu. Právně je ale otevření hranice turistům v rozporu s doporučením zdravotnických úřadů. Jak je to s cestami k našim sousedům a jak zareagují tuzemští ubytovatelé? Problematice se věnuje zpravodajství CNN Prima NEWS.

S horským vůdcem o tragédii v Alpách: Na lyžích můžete z laviny vyjet

8. března 2020 18:30

Na sněžnicích je člověk při stržení laviny de facto bezbranný. Srazí ho to, začne mlít, a pokud není někde u kraje, aby z ní vyskočil ven, nebo se třeba schoval za nějakou skalku, tak šancí na únik moc nemá. Horský vůdce Viktor Kořízek reagoval v krátkém rozhovoru na dnešní tragédii, kdy v rakouských Alpách v oblasti Dachsteinu vinou stržené laviny přišla o život pětice Čechů.