CNN Prima News Charlie Hebdo

Charlie Hebdo

Výpis příspěvků ke štítku „Charlie Hebdo“

Šíření nenávisti a islamofobie? Charlie Hebdo vtipem o tureckém zemětřesení opět budí vášně

Redakce francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo čelí ostré kritice kvůli vtipkování o ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii. Rozhořčení veřejnosti vyvolal kreslený obrázek zpustošeného tureckého města s popiskem „Není potřeba posílat tanky“. Řada lidí novináře obviňuje z islamofobie a projevů nenávisti. Příspěvek odsoudil i mluvčí tureckého prezidenta.

Muslimská dívka se bála otce a lhala o svém učiteli. Toho pak zavraždil extremista

Francouzský učitel Samuel Paty, kterému sťal loni hlavu mladík původem z Čečenska, zřejmě nemusel zemřít. Celý příběh se pravděpodobně odehrál jinak, než se doposud předpokládalo. Studentka, která vyznává islám, půl roku po vraždě přiznala, že si vše vymyslela. Na hodinách, při nichž učitel mluvil o svobodě slova a ukazoval karikatury proroka Mohameda, vůbec nebyla.

Tragická bilance: Ve Francii od útoku na Charlie Hebdo zabili teroristé víc než 270 lidí

Teroristické útoky nejsou ve Francii věcí posledních let, ale vybírají si čím dál více obětí. V drtivé většině případů je mají na svědomí radikální islamisté, kteří se hlásí buď Islámskému státu (ISIS) či k Al-kájdě. Poslední útok v Nice ve čtvrtek nepřežili tři lidé. Francie ale v posledních letech pamatuje i mnohem tragičtější momenty.

Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Útočník s nožem u kostela v jihofrancouzském přímořském městě Nice zabil pravděpodobně tři lidi a několik jich zranil. Mezi oběťmi je žena s uříznutou hlavou, podle některých zdrojů agresor uřízl hlavu více lidem. Pachatel – 21letý Tunisan – byl po útoku podle starosty města Christiana Estrosiho zadržen. O pár hodin později ohrožoval další terorista nožem civilisty v Avignonu, policie ho zastřelila. Další útok se mezitím udál na francouzském konzulátu v Saúdské Arábii. Dvěma útokům pak francouzští policisté ve čtvrtek zabránili.