reklama
CNN Prima News Charlie Hebdo

Charlie Hebdo

Výpis příspěvků ke štítku „Charlie Hebdo“

Tragická bilance: Ve Francii od útoku na Charlie Hebdo zabili teroristé víc než 270 lidí

30. října 2020 20:40

Teroristické útoky nejsou ve Francii věcí posledních let, ale vybírají si čím dál více obětí. V drtivé většině případů je mají na svědomí radikální islamisté, kteří se hlásí buď Islámskému státu (ISIS) či k Al-kájdě. Poslední útok v Nice ve čtvrtek nepřežili tři lidé. Francie ale v posledních letech pamatuje i mnohem tragičtější momenty.

Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

29. října 2020 10:10

Útočník s nožem u kostela v jihofrancouzském přímořském městě Nice zabil pravděpodobně tři lidi a několik jich zranil. Mezi oběťmi je žena s uříznutou hlavou, podle některých zdrojů agresor uřízl hlavu více lidem. Pachatel – 21letý Tunisan – byl po útoku podle starosty města Christiana Estrosiho zadržen. O pár hodin později ohrožoval další terorista nožem civilisty v Avignonu, policie ho zastřelila. Další útok se mezitím udál na francouzském konzulátu v Saúdské Arábii. Dvěma útokům pak francouzští policisté ve čtvrtek zabránili.

Erdogan: S muslimy se zachází jako s Židy před druhou světovou válkou

26. října 2020 17:06

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se během pondělního televizního projevu ostře pustil do Evropanů. Podle něj se na starém kontinentu zachází s muslimy stejně jako s Židy před druhou světovou válkou. Své občany zároveň vyzval, aby nenakupovali francouzské zboží. Erdogan má totiž dlouhodobé spory s prezidentem země galského kohouta Emmanuelem Macronem.

Dva vážně zranění po útoku v Paříži. Agresor útočil sekáčkem, policie zatkla sedm lidí

25. září 2020 12:45
Aktualizováno

Muž ozbrojený sekáčkem v pátek nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži napadl a vážně zranil muže a ženu. Pravděpodobného útočníka policie zadržela. Kromě něj skončilo ve vazbě dalších šest lidí. Prokuratura oznámila, že čin vyšetřuje jako teroristický. Také ministr vnitra Gérald Darmanin večer hovořil o „islamistickém teroristickém činu“. Redakce týdeníku Charlie Hebdo se stala terčem atentátu v roce 2015.

Hranice satiry? Vynechal bych děti, řídím se osobním pocitem, říká kolážista TMBK

3. září 2020 18:48

V Paříži byl zahájen soudní proces se spolupachateli útoku na redakci francouzského satiristického časopisu Charlie Hebdo, ke kterému došlo před pěti lety. Před soudem nyní je 14 obžalovaných. Kde končí satira a začíná útok na něčí city či vyznání? A je potřeba mít určitou hranici? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové karikaturista Štěpán Mareš a kolážista Tomáš Břínek známý jako TMBK.

reklama