CNN Prima News ČHMÚ

ČHMÚ

Výpis příspěvků ke štítku „ČHMÚ“

Vítr ochromil Česko. Bez elektřiny je 15 tisíc domácností, na řadě míst kolabovala doprava

4. února 2023 08:52
Aktualizováno

Vítr v Česku v sobotu lámal stromy a způsobil poruchy dodávek elektřiny. Komplikoval také provoz na silnicích a železničních tratích. Hasiči měli stovky výjezdů, kromě odklízení stromů zabezpečovali také střechy. Situace se odpoledne začala postupně uklidňovat. Problémy byly mimo jiné na severu Moravy, v Olomouckém kraji, na Vysočině, v Libereckém, Ústeckém a Středočeském kraji či na východě Čech.

Česko trápí sníh. Napadne až 15 centimetrů, meteorologové varují před nebezpečím

21. ledna 2023 08:54

Česko v sobotu zasáhne silné sněžení. Vydatnější bude zejména v horských oblastech, kde může do neděle napadnout až 15 centimetrů sněhu. V ostatních oblastech se nová sněhová pokrývka zřejmě nevytvoří všude, pokud ano, bude jen nízká. Vítr bude současně tvořit od středních poloh sněhové jazyky a v nížinách se bude při případném tání sněhu tvořit náledí. Uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých webových stránkách.

RADAR: Na Česko se řítí sněhová smršť. Podívejte se, kde napadne nejvíc

20. ledna 2023 13:48

Zhoršující se počasí s sebou do velké části České republiky přináší problémy. Meteorologové varují před vydatnými sněhovými srážkami i tvorbou sněhových jazyků. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od pátečních deseti hodin večer až do sobotní půlnoci. Na meteoradaru se můžete podívat, jak to bude se sněhem vypadat právě u vás.

Sněhová kalamita komplikuje dopravu, na severu Čech platí výstraha. Jak bude v dalších dnech?

18. ledna 2023 07:43

Do Česka znovu dorazila sněhová nadílka. Silné sněžení komplikuje dopravu zejména na Mladoboleslavsku a Liberecku. Vzhledem k teplotám pohybujícím se kolem nuly jde často o mokrý sníh. Řidiči by měli nevhodnému počasí přizpůsobit svou jízdu na silnicích. Na severu Čech platí sněhová výstraha až do 15 hodin. Vyplývá to ze zpráv Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).