CNN Prima News ČHMÚ

ČHMÚ

Výpis příspěvků ke štítku „ČHMÚ“

Bestie z východu se zatím v Česku neprojeví. Nadcházející dny mohou padat teplotní rekordy

Ačkoli je stále únor, nadcházejících dny v Česku budou připomínat spíše jaro. Rtuť na teploměru se bude podle pohybovat poměrně vysoko, teploty se mohou místy blížit i ke 20 °C, jak zaznělo v ranním vysílání CNN Prima NEWS. Místy se ale budou tvořit mlhy a ojediněle může i pršet. Nepříliš optimistické prognózy pro Evropu v souvislosti s příchodem meteorologického jevu Bestie z východu se tedy v Česku nenaplňují, naopak dají se očekávat teplotní rekordy.

Česko ohrožují povodně. Největší nebezpečí hlásí na Labi a Moravě, voda ale stoupne i jinde

Aktualizováno

Na Labi ve Vestřevi na Trutnovsku je stav ohrožení, voda má dál stoupat. Na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň (SPA), může vystoupat řeka Morava v oblasti Jeseníků, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nejvyšším stupněm nebezpečí platí od nedělního dopoledne do odvolání. Déšť a tání sněhu podle meteorologů zvýší hladiny i některých dalších řek.

RADAR: Nebezpečné mrznoucí mlhy, pak teploty i přes 10 °C. Podívejte se, jak bude u vás

V části České republiky, zejména na západě a na Moravě, se mohou v noci a v pondělí dopoledne vyskytnout mrznoucí mlhy, při kterých na silnicích a chodnících hrozí slabá námraza. Mohou být také kluzké a může být snížená dohlednost, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Během pondělí se podle něj budou mlhy zvolna rozpouštět, po většinu dne se udrží jen ojediněle.