Černochová? Kdo se jí znelíbí, tomu se mstí, kritizoval Růžička. Zdechovský ministryni bránil

Když se Janě Černochové (ODS) někdo znelíbí, tak se mu mstí. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Pavel Růžička (ANO). Reagoval na údajné spory, které šéfka resortu obrany vede s některými osobami. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se však Černochové zastal – označil ji za dobrou ministryni a srdcařku.

„Česká armáda za poslední tři roky udělala obrovský posun. Byl bych strašně rád, kdyby vydržela parta, která si tam konečně sedla. Ti lidé opravdu rozumí své práci a dělají ji srdcem. Byla by škoda, kdyby kvůli osobním sporům někdo odcházel nebo byl vyměněn. S paní ministryní Černochovou jsem měl možnost za poslední tři roky jednat hned několikrát. Je srdcařka a má vizi, jako ministryně je skutečně dobrá. Jen možná vidí některé věci jinak než představitelé armády,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Zdechovský.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stát pořídí bojová vozidla za desítky miliard. S Němci chce jednat o dalších leopardech

Poněkud odlišně členku vlády vnímá Růžička. „Obrovským problém je, když se paní ministryni někdo znelíbí, tak se mu pak mstí. Nemá ani odvahu toho člověka vyhodit. Řekne mu prostě, že musí skončit. Je to přes čáru, takhle se nemůže chovat žádný manažer. Případ s panem Otakarem Foltýnem (v letech 2022 až 2023 náčelník vojenské policie, pozn. red.) je úplně stejný příběh jako u pana generála Řehky. Ověřil jsem si to. Je to největší ubohost ze strany paní ministryně,“ řekl opoziční politik s odvoláním na své kontakty u armády a vojenské policie.

Podívejte se na celý rozhovor s Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL) a Pavlem Růžičkou (ANO) v úvodním videu. Hlavním tématem debaty byly právě údajné spory ministryně Jany Černochové.

V posledních dnech se v médiích objevovaly zprávy o sporech, které Černochová údajně vede s některými osobami. Například měla chtít po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze Miroslavu Zavoralovi, aby odstoupil. Kvůli neshodám s ministryní chtěl prý skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Jejich vztah řešil na čtvrteční společné schůzce i premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj však setkání ukázalo, že mezi resortem obrany a armádou žádný spor není.

Tagy:
armáda politika ODS KDU-ČSL Tomáš Zdechovský Karel Řehka Jana Černochová ANO 2011 Miroslav Zavoral Zprávy plus Pavel Růžička Armáda České republiky Ministerstvo obrany České republiky