CNN Prima News chráněný druh

chráněný druh

Výpis příspěvků ke štítku „chráněný druh“

Na Klatovsku uhynuli čtyři králové nebes. Orly zřejmě někdo otrávil nervovým jedem

7. února 2021 08:51

Čtyři mrtvé orly mořské našli v sobotu ekologové na jednom místě nedaleko Velkého Boru na Klatovsku. Předpokládají, že ptáky někdo záměrně otrávil, nejspíš zakázaným pesticidem karbofuranem. Ochránci přírody věc nahlásili policii, která podle pitvy a analýzy obsahu volete uhynulých dravců a zajištěné nástrahy rozhodne, jak bude případ klasifikován a vyšetřován, řekl novinářům Karel Makoň z plzeňské Záchranné stanice živočichů.

GALERIE: Pašování po česku? Živá zvířata, výrobky z nich i černá magie

26. října 2020 15:30

Národ chovatelů – tak se o Češích mluví ve spojení se zvířaty. Nejde však jen o domácí mazlíčky, velmi oblíbená jsou i exotická zvířata. To dělá z Česka cíl pašeráků. Chameleoni, želvy, papoušci a další zvířata jsou po stovkách, ale i tisících dovážení právě k nám. Víte, odkud pochází nájemník vašeho terárka?

„Musel trpět bolestí a hlady.“ Pytláci postřelili rysa Oldu, zvíře uhynulo

8. května 2020 12:20

Ve středu se v CHKO Beskydy podařilo odchytit zraněného a vyhublého rysa. Vyšetření ukázalo, že byl postřelen. Podle skvrnitosti srsti se s velkou pravděpodobností jednalo o rysa Oldu, který se na území Česka vyskytoval od roku 2012. Rysů u nás žije pouhých několik desítek, jedná se o ohroženého živočicha. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a Hnutí DUHA proto podají trestní oznámení na neznámého pachatele.

Zabili přes třicet osm tisíc žraloků kvůli ploutvím! Celníci v Hong Kongu zadrželi rekordní zásilku

7. května 2020 14:30

Hongkongská celní správa se včera pochlubila informací, že se jí podařilo zadržet dva lodní kontejnery z Ekvádoru obsahující více než 26 tun žraločích ploutví. Většina ploutví (z více než třiceti osmi tisíc žraloků) přitom patří liškounům a žralokům hedvábným. Tyto druhy patří mezi ohrožené a přísně chráněné. Obě zásilky samy o sobě představují dvojnásobek množství ploutví, které se podařilo zabavit za celý loňský rok. Hodnota zadržených ploutví je odhadována na osmadvacet milionů korun.