CNN Prima News císařský řez

císařský řez

Výpis příspěvků ke štítku „císařský řez“

Císařského řezu se Nikol bála a považovalo ho za selhání. Teď je šťastná, že ho absolvovala

Třiatřicetiletá Nikol žije s manželem a třemi dětmi blízko Frýdku-Místku. Starší dvě děti přivedla na svět přirozenou cestou, i když oba porody byly velmi náročné. Jejím přáním bylo vyhnout se císařskému řezu, ze kterého měla velké obavy. U třetího dítěte se ale sekci nevyhnula, protože miminko nespolupracovalo. Pro CNN Prima NEWS popsala, jak se cítila po operaci, jak zvládala péči o malou a proč se obávala císařského řezu, který předtím považovala za selhání. Nikol tak otevírá téma, které řeší mnoho žen.

Odmítla císařský řez a odjela rodit domů, dítě zemřelo. Matce z Jičínska hrozí tři roky

Policie obvinila sedmadvacetiletou ženu z Jičínska z usmrcení z nedbalosti. V nemocnici odmítla porod císařským řezem, odjela s manželem na revers domů, kde druhý den ráno porodila. Novorozenec byl téhož dne ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice, kde i přes veškerou péči lékařů později zemřel. O případu z loňského května informovala ve středu na webu policie. Ze znaleckého posudku vyplynulo, že novorozenec zemřel na následky dušení při porodu.

Anesteziolog měl znásilnit pacientku přímo při porodu. Žena si myslela, že má halucinace

Anesteziolog Giovanni B. měl podle policie znásilnit svou pacientku v nemocnici v brazilském Riu de Janeiru přímo při porodu císařským řezem. Žena si v době útoku myslela, že má halucinace. Vyšetřovatelé se obávají, že 32letý muž mohl ve stejný den znásilnit ještě další dvě ženy. Policie už lékaře zadržela, v případě odsouzení mu hrozí až 15letý pobyt za mřížemi.

Neočkovaná Diana prodělala v těhotenství tři mrtvice a infarkt. Jako zázrakem přežila

Když se Diana Crouchová v 18. týdnu těhotenství nakazila koronavirem, nepředpokládala, že by mohla skončit na jednotce intenzivní péče. Zprvu měla lehký průběh, za pár dní se však její zdravotní stav začal prudce zhoršovat. Během jednoho dne prodělala tři mozkové příhody a infarkt. Jako zázrakem se podařilo zachránit ji i její miminko. Chlapeček se narodil zdravý, jméno dostal po lékaři, který se o ně v nemocnici staral.

Těhotná se neočkovala, skončila na přístrojích. Hostomský apeluje na nastávající maminky

Očkování těhotných žen proti koronaviru je bezpečné. Alespoň je o tom přesvědčen biochemik Zdeněk Hostomský. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že naopak průběh onemocnění může u nastávajících maminek vyvolat předčasný porod. Podělil se dokonce o příběh těhotné ženy, která po nákaze skončila na přístrojích a boj s covidem málem prohrála.