CNN Prima News císařský řez

císařský řez

Výpis příspěvků ke štítku „císařský řez“

Odmítla císařský řez a odjela rodit domů, dítě zemřelo. Matce z Jičínska hrozí tři roky

22. února 2023 12:13

Policie obvinila sedmadvacetiletou ženu z Jičínska z usmrcení z nedbalosti. V nemocnici odmítla porod císařským řezem, odjela s manželem na revers domů, kde druhý den ráno porodila. Novorozenec byl téhož dne ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice, kde i přes veškerou péči lékařů později zemřel. O případu z loňského května informovala ve středu na webu policie. Ze znaleckého posudku vyplynulo, že novorozenec zemřel na následky dušení při porodu.

Anesteziolog měl znásilnit pacientku přímo při porodu. Žena si myslela, že má halucinace

15. července 2022 07:19

Anesteziolog Giovanni B. měl podle policie znásilnit svou pacientku v nemocnici v brazilském Riu de Janeiru přímo při porodu císařským řezem. Žena si v době útoku myslela, že má halucinace. Vyšetřovatelé se obávají, že 32letý muž mohl ve stejný den znásilnit ještě další dvě ženy. Policie už lékaře zadržela, v případě odsouzení mu hrozí až 15letý pobyt za mřížemi.

Neočkovaná Diana prodělala v těhotenství tři mrtvice a infarkt. Jako zázrakem přežila

5. února 2022 15:38

Když se Diana Crouchová v 18. týdnu těhotenství nakazila koronavirem, nepředpokládala, že by mohla skončit na jednotce intenzivní péče. Zprvu měla lehký průběh, za pár dní se však její zdravotní stav začal prudce zhoršovat. Během jednoho dne prodělala tři mozkové příhody a infarkt. Jako zázrakem se podařilo zachránit ji i její miminko. Chlapeček se narodil zdravý, jméno dostal po lékaři, který se o ně v nemocnici staral.

Těhotná se neočkovala, skončila na přístrojích. Hostomský apeluje na nastávající maminky

28. prosince 2021 17:47

Očkování těhotných žen proti koronaviru je bezpečné. Alespoň je o tom přesvědčen biochemik Zdeněk Hostomský. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že naopak průběh onemocnění může u nastávajících maminek vyvolat předčasný porod. Podělil se dokonce o příběh těhotné ženy, která po nákaze skončila na přístrojích a boj s covidem málem prohrála.

Těhotná mladá maminka podlehla covidu. Mohla žít, kdyby byla očkovaná, smutní otec

28. prosince 2021 10:29

Tragický příběh se odehrál ve Velké Británii. Těhotná Sadie Exleyová z Wakefieldu nezvládla boj s koronavirem, lékařům se podařilo zachránit císařským řezem alespoň její dítě. Kdyby ale byla 24letá žena proti covidu naočkovaná, mohla přežít, je přesvědčen její otec. To potvrdili i lékaři. O odstrašujícím případu informují zahraniční weby.

Dvě matky zemřely krátce po porodu, zabil je běžný virus. Nakazil ženy stejný chirurg?

16. prosince 2021 21:03

Měly je čekat radostné chvíle, místo toho prožívaly nepředstavitelná muka. V roce 2018 musely Britky Kimberly Samponová a Samantha Mulcahyová kvůli komplikacím při porodu podstoupit císařský řez. Během pár dní se jejich zdravotní stav zhoršil, nakonec obě zemřely. Údajně mezi úmrtími na virus herpes neexistovala souvislost, jednu však novináři z BBC odhalili. U obou porodů byl stejný chirurg. Právě on zřejmě mladé maminky nakazil. Zdrcené rodiny volají po vyšetřování.

Vytouženou dcerku nestihla ani pohladit. Policistka Broňa zemřela pár dní po porodu

14. září 2021 15:34
Aktualizováno

Porodila holčičku, sama však zemřela, aniž by si ji alespoň jednou pochovala. Porod byl pro dvaatřicetiletou Broňu náročný a komplikovaný, lékaři ji však po císařském řezu měli brzy propustit. Při cestě za svou dcerou, která byla hospitalizovaná v jiné nemocnici, však matka omdlela a už se neprobudila. O případu informoval slovenský web Nový čas.

Lékaři nabádají k očkování i těhotné: Covid může mít pro matku a dítě fatální následky

6. srpna 2021 06:45

Ve Velké Británii přibývá počet případů těžkého průběhu nemoci COVID-19 u těhotných žen. Lékaři jsou tak často nuceni provést předčasný porod metodou císařského řezu, aby zachránili matku i dítě. Proto zdravotníci z Birminghamu vymýšlejí způsob, jak budoucí matky přesvědčit, aby se proti koronaviru nechaly očkovat.