reklama
CNN Prima News číslo R

číslo R

Výpis příspěvků ke štítku „číslo R“

Reprodukční číslo v pátek kleslo na hodnotu jedna. Snížil se i počet nakažených

Testy v Česku v pátek potvrdily 170 případů koronaviru, o pětinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním šíření nákazy. S nemocí COVID-19 je hospitalizováno 63 lidí. Zdravotníci v pátek podali víc než 47 tisíc dávek očkování. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Číslo R kleslo na 0,8. Rozvolňovat se hned nebude, musí být pod tisíc nakažených denně

I když reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8, neznamená to, že se hned od pátku bude rozvolňovat. Podle vicepremiéra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) záleží na více faktorech. Exministr zdravotnictví Roman Prymula CNN Prima NEWS řekl, že by měl denní počet nově nakažených klesnout pod tisíc, aby se mohla zrušit některá mimořádná opatření.

Dušek: Z čísel jsem ve stresu, klíčoví jsou senioři. Týden až dva to musíme vydržet

V současném velmi přísném režimu budou muset Češi vydržet ještě nejméně týden až dva. Alespoň tak to na základě vývoje čísel předpokládá šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, který od počátku vypuknutí pandemie data sleduje. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Hovořil i o důležitosti reprodukčního čísla a dodal, že optimismus politiků zatím nesdílí.

reklama