reklama

Cítím se jako součást připraveného scénáře, zlobí se Vondráček. Rezignovat nehodlá

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) uvedl, že neměl od hradního kancléře Vratislava Mynáře všechny informace. Sám se cítí být součástí nějakého scénáře, postěžoval si ve speciálním vysílání 360°. Odmítl, že by ve svém prohlášení o zdravotním stavu Miloše Zemana něco zatajil, a dodal, že nemá důvod rezignovat na svou funkci.

reklama

Dle lékařského stanoviska z ÚVN není Zeman schopen vykonávat pracovní povinnosti. Nemocnice to uvedla v dopise předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS). Stanovisko lékařů měl Mynář k dispozici již ve středu 13. října, přitom o den později zprostředkoval setkání Zemana právě s Vondráčkem. Ten se nyní brání, že nic o této zprávě nevěděl a že byl prezident při vědomí.

„Na mé výpovědi se nic nemění ani po dnešním prohlášení (Senátu, pozn. red.). Že je prognóza nejistá? Onemocnění je závažné, na schůzce ale prezident říkal, že až se dostane na normální pokoj, bude připraven se scházet s jednotlivými politickými zástupci,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS šéf dolní komory na svou obranu.

Dodal, že fotografie ze schůze s prezidentem existuje, ale je zatím „v záloze“, protože je na ní nemocný prezident. Nadále tvrdí, že Zeman skutečně podepsal listinu svolávající ustavující schůzi Sněmovny.

„Má fyzická omezení. Já se s ním potkal a mluvil. Mám pocit, že jsem sám součástí nějakého scénáře. Informaci o jeho stavu jsem měl mít, pak bych uvažoval, zda ho navštívit. Možná v přátelském módu, ne pracovním. Věřím ale, že přání setkat se se mnou pronesl pan prezident, na zbytek se zeptejte pana kancléře,“ pokračoval s tím, že se sám zeptá kancléře Mynáře a požádá ho o vysvětlení.

„Pan Mynář mi nic neřekl. Čekám, co mi řekne,“ pokračoval Vondráček. Očekává, že hradnímu kancléři zavolá v průběhu úterka.

Co se týče aktivace článku 66, podle něhož by pravomoci prezidenta přešly dočasně na předsedu Sněmovny a premiéra, uvedl, že by v době rozhodování ocenil podrobnější informace o prezidentově zdravotním stavu. Všechny diskuse na toto konto nicméně považuje za legitimní, třebaže by se už úkonu ujala nová sestava dolní komory.

Za sebe zmínil, že ani ve světle pochybností o uskutečněné schůzce s prezidentem a nových informací o kondici Zemana nemá v plánu rezignovat. „Nemám důvod vzdát se funkce ještě před 8. listopadem,“ sdělil v pořadu 360°.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci
Politika

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama