Cizinec uškrtil 17letou dívku. Tělo ukryl do kufru a pohodil v Thajsku u kolejí, tvrdí policie
Policie v thajském přímořském letovisku Pattaya vyšetřuje vraždu sedmnáctileté dívky. Z její smrti obvinila šestačtyřicetiletého Australana. Podle vyšetřovatelů ji po hádce uškrtil, tělo ukryl do kufru a odvezl k železniční trati.
Bylo jí 17 let a jmenovala se Tunčanok. Krátce před smrtí ji zachytila kamera, na záběrech odchází ruku v ruce na pokoj s mužem, který se už k jejímu usmrcení přiznal – šestačtyřicetiletým Australanem Simonem Peterem Carmanem, informoval web The Guardian.
ČTĚTE TAKÉ: Manžel italské ministryně zmizel pod hladinou jezera. Pátrají po něm potápěči i podvodní dron
Co se přesně stalo, je zatím nejasné. Carman totiž tvrdí, že se dívce bránil, když na něj vytáhla nůž; důkazem mají být tři škrábance na jeho krku. „Je mi líto, co se vaší dceři stalo. Bylo to mimo moji kontrolu. Vím, že z toho budete smutní. Také jsem smutný,“ uvedl zadržený Australan. Policie jeho obhajobě ale zřejmě příliš nevěří a jednou z vyšetřovacích verzí má být hádka kvůli platbě za sexuální služby.
Během konfliktu začal muž dívku škrtit a pokračoval, dokud se nepřestala hýbat. „Nemělo se to stát a doufám, že budete v pořádku, i když nejspíš nebudete. Řekněte ostatním holkám, ať jsou opatrné,“ vzkázal Carman.
Policie ho zadržela na letišti
Když Tunčanok usmrtil, hodiny prý přemýšlel, co dál. Poté se rozhodl ji schovat do kufru, který odvezl k železniční trati a pohodil ho. Netušil ale, že jeho oběť celou noc informovala svou kamarádku o svém pohybu přes SMSky. „Jsem na pokoji. Je tu nepořádek,“ napsala v jedné z nich.
Kamarádka ji další den přišla na Australanův pokoj hledat. I když zapíral, rychle se našlo tělo a policie pak Carmana zadržela na letišti, když chtěl prchnout ze země. „Viděli jsme podobné případy v televizi, takže jsme se báli, že ji někdo zavraždil, ale ani jeden z nás neměl odvahu to říct nahlas. Doufali jsme, že se někde schovává a nedopadne to tak. Teď máme oči oteklé od pláče,“ smutnila nevlastní matka zesnulé Oradee Bussarakumová podle webu BBC.
Čtěte také
„Jsem z toho zdrcený. Ona neměla matku, když něco chtěla, zajistila si způsob, jak to získat. Pomáhala i mně,“ uvedl otec oběti Thongchai Donholma. Thajská policie prověřuje, jestli není zadržený Australan zapletený i do dvou starších případů, kdy byly mrtvé ženy nalezeny v kufru.
„S tím, jak klesá úroveň turistů, zhoršuje se i bezpečnost,“ poznamenala masérka Nattakamol Chartmontriová. Carman zůstává ve vazbě a čelí obvinění z úmyslné vraždy. Pokud ho thajský soud uzná vinným, hrozí mu doživotní vězení, nebo dokonce trest smrti.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Praštil policistům do auta a sprostě nadával. Muže museli srazit na zem, ukazuje video z Prahy