Čižinský: Na magistrátu jsme přišli na řadu šílených věcí. Usekli jsme pár chapadel

Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský na tiskové konferenci ve středu uvedl, že jeho hnutí nic netušilo o rozsahu a činnosti zločineckého gangu, vědělo pouze o žádosti o úplatek, proto na magistrátu stále vládlo v koalici se STAN. Starosta Prahy 7 dále sdělil, že kdyby koalice padla, předala by tím Prahu starým strukturám. Řekl také, že bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil chtěl svého bývalého poradce Jiřího Fremra, který se také objevuje v policejních spisech, dosadit do dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Lídr Prahy sobě v úvodu brífinku uvedl, že když jeho hnutí přišlo na magistrát, objevilo mnoho podezřelých věci. „Přišli jsme na magistrát a do městských firem a začali jsme to pomalu čistit, ale čelili jsme tlaku od nových koaličních partnerů, kteří se snažili do městských firem dostat své lidi,“ řekl.

Čižinský novinářům popsal, jak z jejich pohledu vypadá průběh současné úplatkářské kauzy. „Že se pan Hlubuček snaží získat vliv, to jsme věděli, nevěděli jsme, že se chystá založit zločinecký gang. Instinktivně jsme tušili, že vliv pana Hlubučka musíme minimalizovat. Když přišel s návrhem na pana Augustína, dvakrát jsme ho odmítli,“ sdělil lídr Prahy sobě. Přesto nakonec slovenského podnikatele do funkce náměstka pražského dopravního podniku podpořili.

„Kdyby padla koalice, převedli bychom Prahu partě starých pořádků. Pana Augustína jsme si hlídali. Když jsme se dozvěděli, že si člověk zastupující pana Augustína řekl o úplatek, Adam Scheinherr konal a šel na policii, kde podepsal mlčenlivost,“ doplnil, proč hnutí neopustilo koalici.

„Adam dělal vše, co bylo v jeho povinnostech, aby nevznikly škody. O tom, že se jedná o zločinecký gang, nic netušil, věděl, že si někdo řekl o úplatek. Teď chtějí dehonestovat obyčejného kluka, který šel do politiky jako aktivista bránící Libeňský most. Ohrožujeme je, jsme jejich společný nepřítel,“ sdělil Čižinský.

Pospíšil chtěl Fremra do dozorčí rady

Hovořil také o pražském lídrovi TOP 09 Jiřím Pospíšilovi, se kterým má spor týkající se jeho bývalého poradce Fremra. „Pan Jiří Pospíšil nám chtěl pana Fremra dosadit do dozorčí rady dopravního podniku. Fremr si s panem Redlem povídal, jak se v Praze skvěle krade. Pospíšil navrhl pravomocně odsouzeného člověka do dozorčí rady dopravního podniku,“ sdělil starosta Prahy 7.

Tagy: