reklama

Byla pomlácená a od krve. Byt připomínal bojiště, vzpomíná na záchranu Nely policista

Mluvit otevřeně o svém příběhu jí pomáhá vyrovnat se s realitou a pomoci ostatním. O téměř čtyři roky starém příběhu brutálně znásilněné Nely Moravcové už CNN Prima NEWS informovala. Krimi zprávám se nyní podařilo získat záběry a svědectví od policisty, který zastavil Nelino týrání tím, že ji z nekončící noční můry vysvobodil.

reklama

Neexistuje mnoho horších prožitků, než který si do konce života bude pamatovat Nela. Ten ji zlomil i psychicky, proto se pokusila vzít si život skokem z okna. Přežila. A teď se o hrůze, kterou zažila, nebojí mluvit. Před téměř čtyřmi lety nekonečné dvě hodiny snášela brutalitu, se kterou na ni zaútočil přítel jejího souseda.

„Pod krkem jsem měla 21centimetrový nůž. Ve výsledku jsem skončila téměř uškrcená s řeznými ranami po celém těle a s naprosto fialovým obličejem, protože mě bil pěstmi,“ vzpomínala Nela. Z bytu ji zachránil policista Tomáš Soukup. Shodou okolností se jedná o policistu, kterého znají diváci televize Prima z pořadu Policie v akci.

Tento zásah byl však reálný a dramatický. Video, které zachytila kamera policistů, zaznamenalo i zvukovou stopu moment předtím, než dívku policisté z noční můry vysvobodili. Ze zoufalého křiku Nely, které násilník brutálně ubližoval, zatrnulo i jejím zachráncům.

„Během těch dvou hodin se toho stalo poměrně hodně. Nejdřív mě ujišťoval a uklidňoval, že se bude jednat jen o znásilnění. Pak ale přišly výhrůžky typu, že vím, že mě zabije. Bylo drásající dopředu vědět, co se stane,“ popisovala Nela.

A obavy o život měla oprávněné. Útočník jí vymlátil zuby o pračku, pořezal ji i na intimních místech a obzvlášť surově ji bil. „Zlomil mi jazylku (kost v krku mezi bradou a hrtanem, pozn. red.). Kdyby pomoc nepřišla do několika desítek minut, zemřela bych, protože jsem nemohla dýchat,“ dodává dívka. Soused ale slyšel sténání a volání o pomoc. Díky němu se hlídka dostala před dveře bytu.

„Vyběhla pomlácená a zakrvácená mladá žena. Když jsem vstoupil do bytu, všiml jsem si muže, který stojí u okna a vyhrožuje tím, že skočí. Použil jsem pepřový sprej a postříkal mu obličej. Když se za něj chytil, skočil jsem po něm a snažil se ho zpacifikovat,“ vzpomínal Soukup. Nela měla nakonec štěstí. Soused, který pomoc přivolal, měl být v době jejího znásilnění na tréninku. Kdyby na něj šel, její volání by nikdo neslyšel.

Na moment, kdy poprvé policista vstoupil do bytu, asi nikdy nezapomene. „Když jsme rozsvítili, vypadalo to jako na bojišti. Všude byly krevní stopy, různé otisky. Jak v koupelně, tak všude po bytě na zdech. Bylo tam i zakrvácené oblečení a povlečení,“ vzpomínal na hororový pohled Soukup.

Útočník byl pod vlivem drog a alkoholu. Nakonec se k hrůznému činu přiznal, soudce mu za jeho surovost vyměřil 20 let vězení. „Začalo mi psát spoustu lidí, nejen holky, ale i kluci, kteří mají psychické potíže, a ptají se mě na radu. A já se jim snažím vyhovět,“ přiznala Nela, co pozitivního může její noční můra přinést.

Z toho důvodu otevřeně mluví o hrůzách, které musela prožít. Je pro ni důležité, aby lidé podobné případy nebagatelizovali.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jednání mezi USA a Ruskem drhnou. Američané neakceptují náš klíčový požadavek, míní Lavrov
NATO

Jednání mezi USA a Ruskem drhnou. Američané neakceptují náš klíčový požadavek, míní Lavrov

Odpovědi Spojených států na bezpečnostní návrhy Ruska postrádají pozitivní reakci na klíčový požadavek nepřípustnosti rozšiřování NATO na východ, uvedl ve čtvrtek podle agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americká reakce dává naději na zahájení vážného dialogu, ale pouze o druhořadých otázkách, nikoli o zásadních problémech, dodal šéf ruské diplomacie. Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan předal ruské diplomacii písemnou odpověď Washingtonu na požadavek Moskvy ohledně poskytnutí bezpečnostních záruk ve středu večer.

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří
Školství

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Snížení slev na jízdné bylo nutné. Ceny jsou i nadále atraktivní, hají změnu Kupka

Slevy ve veřejné dopravě pro seniory a studenty se od 1. dubna sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného. Jde o jeden z mnoha škrtů, kterým chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) snížit deficit státního rozpočtu. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS sdělil, že hodlá ve svém rezortu najít další úspory. Ty by se ale v žádném případě neměly týkat investic.

Lupiče, který přepadl banku v Boleslavi, po týdnu dopadli. Kradl prý kvůli dluhům

Mladoboleslavští policisté ve středu dopadli a obvinili muže, který minulé pondělí v Mladé Boleslavi přepadl banku a odnesl si z ní větší množství peněz. Pro 43letého muže dojeli do Liberce, kde má přechodné bydliště. Muž se přiznal, loupil prý kvůli dluhům. Policie ho obvinila z loupeže a podala státnímu zástupci podnět na vazbu. Muži hrozí až desetileté vězení. O vazbě by měl soud rozhodnout ve čtvrtek, uvedla policie na webu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama

Domácí zpravodajství

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

reklama