Byla pomlácená a od krve. Byt připomínal bojiště, vzpomíná na záchranu Nely policista

Kdyby soused odešel na trénink, Nela by již nežila

Mluvit otevřeně o svém příběhu jí pomáhá vyrovnat se s realitou a pomoci ostatním. O téměř čtyři roky starém příběhu brutálně znásilněné Nely Moravcové už CNN Prima NEWS informovala. Krimi zprávám se nyní podařilo získat záběry a svědectví od policisty, který zastavil Nelino týrání tím, že ji z nekončící noční můry vysvobodil.

Neexistuje mnoho horších prožitků, než který si do konce života bude pamatovat Nela. Ten ji zlomil i psychicky, proto se pokusila vzít si život skokem z okna. Přežila. A teď se o hrůze, kterou zažila, nebojí mluvit. Před téměř čtyřmi lety nekonečné dvě hodiny snášela brutalitu, se kterou na ni zaútočil přítel jejího souseda.

„Pod krkem jsem měla 21centimetrový nůž. Ve výsledku jsem skončila téměř uškrcená s řeznými ranami po celém těle a s naprosto fialovým obličejem, protože mě bil pěstmi,“ vzpomínala Nela. Z bytu ji zachránil policista Tomáš Soukup. Shodou okolností se jedná o policistu, kterého znají diváci televize Prima z pořadu Policie v akci.

Tento zásah byl však reálný a dramatický. Video, které zachytila kamera policistů, zaznamenalo i zvukovou stopu moment předtím, než dívku policisté z noční můry vysvobodili. Ze zoufalého křiku Nely, které násilník brutálně ubližoval, zatrnulo i jejím zachráncům.

„Během těch dvou hodin se toho stalo poměrně hodně. Nejdřív mě ujišťoval a uklidňoval, že se bude jednat jen o znásilnění. Pak ale přišly výhrůžky typu, že vím, že mě zabije. Bylo drásající dopředu vědět, co se stane,“ popisovala Nela.

A obavy o život měla oprávněné. Útočník jí vymlátil zuby o pračku, pořezal ji i na intimních místech a obzvlášť surově ji bil. „Zlomil mi jazylku (kost v krku mezi bradou a hrtanem, pozn. red.). Kdyby pomoc nepřišla do několika desítek minut, zemřela bych, protože jsem nemohla dýchat,“ dodává dívka. Soused ale slyšel sténání a volání o pomoc. Díky němu se hlídka dostala před dveře bytu.

„Vyběhla pomlácená a zakrvácená mladá žena. Když jsem vstoupil do bytu, všiml jsem si muže, který stojí u okna a vyhrožuje tím, že skočí. Použil jsem pepřový sprej a postříkal mu obličej. Když se za něj chytil, skočil jsem po něm a snažil se ho zpacifikovat,“ vzpomínal Soukup. Nela měla nakonec štěstí. Soused, který pomoc přivolal, měl být v době jejího znásilnění na tréninku. Kdyby na něj šel, její volání by nikdo neslyšel.

Na moment, kdy poprvé policista vstoupil do bytu, asi nikdy nezapomene. „Když jsme rozsvítili, vypadalo to jako na bojišti. Všude byly krevní stopy, různé otisky. Jak v koupelně, tak všude po bytě na zdech. Bylo tam i zakrvácené oblečení a povlečení,“ vzpomínal na hororový pohled Soukup.

Útočník byl pod vlivem drog a alkoholu. Nakonec se k hrůznému činu přiznal, soudce mu za jeho surovost vyměřil 20 let vězení. „Začalo mi psát spoustu lidí, nejen holky, ale i kluci, kteří mají psychické potíže, a ptají se mě na radu. A já se jim snažím vyhovět,“ přiznala Nela, co pozitivního může její noční můra přinést.

Z toho důvodu otevřeně mluví o hrůzách, které musela prožít. Je pro ni důležité, aby lidé podobné případy nebagatelizovali.

Tagy: