reklama

Byla pomlácená a od krve. Byt připomínal bojiště, vzpomíná na záchranu Nely policista

Mluvit otevřeně o svém příběhu jí pomáhá vyrovnat se s realitou a pomoci ostatním. O téměř čtyři roky starém příběhu brutálně znásilněné Nely Moravcové už CNN Prima NEWS informovala. Krimi zprávám se nyní podařilo získat záběry a svědectví od policisty, který zastavil Nelino týrání tím, že ji z nekončící noční můry vysvobodil.

reklama

Neexistuje mnoho horších prožitků, než který si do konce života bude pamatovat Nela. Ten ji zlomil i psychicky, proto se pokusila vzít si život skokem z okna. Přežila. A teď se o hrůze, kterou zažila, nebojí mluvit. Před téměř čtyřmi lety nekonečné dvě hodiny snášela brutalitu, se kterou na ni zaútočil přítel jejího souseda.

„Pod krkem jsem měla 21centimetrový nůž. Ve výsledku jsem skončila téměř uškrcená s řeznými ranami po celém těle a s naprosto fialovým obličejem, protože mě bil pěstmi,“ vzpomínala Nela. Z bytu ji zachránil policista Tomáš Soukup. Shodou okolností se jedná o policistu, kterého znají diváci televize Prima z pořadu Policie v akci.

Tento zásah byl však reálný a dramatický. Video, které zachytila kamera policistů, zaznamenalo i zvukovou stopu moment předtím, než dívku policisté z noční můry vysvobodili. Ze zoufalého křiku Nely, které násilník brutálně ubližoval, zatrnulo i jejím zachráncům.

„Během těch dvou hodin se toho stalo poměrně hodně. Nejdřív mě ujišťoval a uklidňoval, že se bude jednat jen o znásilnění. Pak ale přišly výhrůžky typu, že vím, že mě zabije. Bylo drásající dopředu vědět, co se stane,“ popisovala Nela.

A obavy o život měla oprávněné. Útočník jí vymlátil zuby o pračku, pořezal ji i na intimních místech a obzvlášť surově ji bil. „Zlomil mi jazylku (kost v krku mezi bradou a hrtanem, pozn. red.). Kdyby pomoc nepřišla do několika desítek minut, zemřela bych, protože jsem nemohla dýchat,“ dodává dívka. Soused ale slyšel sténání a volání o pomoc. Díky němu se hlídka dostala před dveře bytu.

„Vyběhla pomlácená a zakrvácená mladá žena. Když jsem vstoupil do bytu, všiml jsem si muže, který stojí u okna a vyhrožuje tím, že skočí. Použil jsem pepřový sprej a postříkal mu obličej. Když se za něj chytil, skočil jsem po něm a snažil se ho zpacifikovat,“ vzpomínal Soukup. Nela měla nakonec štěstí. Soused, který pomoc přivolal, měl být v době jejího znásilnění na tréninku. Kdyby na něj šel, její volání by nikdo neslyšel.

Na moment, kdy poprvé policista vstoupil do bytu, asi nikdy nezapomene. „Když jsme rozsvítili, vypadalo to jako na bojišti. Všude byly krevní stopy, různé otisky. Jak v koupelně, tak všude po bytě na zdech. Bylo tam i zakrvácené oblečení a povlečení,“ vzpomínal na hororový pohled Soukup.

Útočník byl pod vlivem drog a alkoholu. Nakonec se k hrůznému činu přiznal, soudce mu za jeho surovost vyměřil 20 let vězení. „Začalo mi psát spoustu lidí, nejen holky, ale i kluci, kteří mají psychické potíže, a ptají se mě na radu. A já se jim snažím vyhovět,“ přiznala Nela, co pozitivního může její noční můra přinést.

Z toho důvodu otevřeně mluví o hrůzách, které musela prožít. Je pro ni důležité, aby lidé podobné případy nebagatelizovali.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama