Byla to poprava, říká rodina zastřeleného Honzy z Lovčic. Jeho přátelům poslala rázný vzkaz

Byla to poprava, při které vrah několika ranami zastřelil našeho milovaného syna. Přesně těmito slovy označili rodiče Honzy z Lovčic nedělní incident, při kterém byl přímo před svým domem zabit 29letý muž. Proč se měl 56letý Václav T. rozhodnout sprovodit jejich potomka ze světa, tomu rodiče dle svých slov nerozumí. Na přátele zesnulého mladíka apelovali, aby byli silní a „nečinili nic, co by je snížilo na vrahovu úroveň“.

„V současné době, nikde, ani v sobotu na ostatkové zábavě, k žádné potyčce mezi naším synem a vrahem nedošlo. Lidé vytahují záležitosti z let minulých, kdy nějaké potyčky byly, ale ze strany naší rodiny byly dávno zapomenuty,“ uvedli Janovi rodiče v prohlášení na Facebooku.

„Zde šlo o popravu, kdy vrah Václav T. zazvonil a několika ranami syna, který otevřel dveře, zastřelil. Pokud měl chuť odejít ze světa, byla to jeho věc, ale proč s sebou bral našeho syna?“ napsala dále zdrcená rodina s tím, že na tyto a spoustu dalších otázek již nedostanou odpověď ani oni – rodiče, ani sestra, a taktéž dítě, na které se Honza tolik těšil.

ČTĚTE TAKÉ: Odmítla císařský řez a odjela rodit domů, dítě zemřelo. Matce z Jičínska hrozí tři roky

Zastřelený Jan byl přitom v obci velmi oblíbený. Pracoval jako strojník hasičského auta a k tomu byl předsedou fotbalového spolku. Podle slov starosty Lovčic Václava Tvrdého (ČSDD) se také zapojoval do veškerých kulturních akcí v obci. S partnerkou Karolínou měli v letošním roce přivítat nového člena rodiny. „Byl to mladý pár a měli čerstvě postavený dům. Ona v něm teď zůstane sama,“ doplnil smutně starosta.

Buďte silní, jako musíme být my

K tragickému incidentu došlo v neděli kolem osmnácté hodiny. Václav T. si podle policie vzal nelegálně drženou zbraň a zamířil k rodinnému domku v nové zástavbě. Když se jeho majitel Jan K. objevil ve dveřích, měl bez předchozího varování zmáčknout spoušť na brokovnici. Agresor se po hrůzném činu zřejmě vrátil domů a tam měl zbraň obrátit proti sobě.

Motivem vraždy měly být dle deníku Blesk staré křivdy. Podle místních v obci Václav T. před lety myslel na Janovu mladší sestru, bratr ale pro nápadníka s věkovým rozdílem několika desetiletí neměl pochopení. Václav se nikdy neoženil.

Rodina spolu s prohlášením zveřejnila také Janovo parte. Poslední rozloučení s 29letý mužem se uskuteční ve středu 1. března 2023 v 15 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Lovčicích. „Stalo se strašné neštěstí, všechno je hrozně čerstvé, apelujeme na vás, přátele našeho syna, buďte silní, jako musíme být my a nečiňte nic, co by Vás degradovalo na úroveň chování vraha,“ dodali rodiče.

Tagy: