CNN Prima News čokoláda

čokoláda

Výpis příspěvků ke štítku „čokoláda“

Po Ukrajině Kazachstán? Ruská propaganda hledá další cíl, Astana láká prchající Rusy

29. listopadu 2022 07:46

V ruských médiích se začíná tvrdě kritizovat Kazachstán. Moskva do něj na začátku roku vyslala vojáky na pomoc prezidentovi Kasymu-Žomartu Tokajevovi, ten se ale nyní snaží od Vladimira Putina odvrátit. Mnozí Rusové do Kazachstánu utekli před mobilizací. Kazaši navíc lákají další Rusy prostřednictvím „náborového“ klipu s čokoládou.

Fekální bakterie ve zmrzlině. Samotní inspektoři byli překvapení, co letos ve vzorcích našli

17. srpna 2022 18:57

Víc než polovina testovaných vzorků zmrzlin a tři čtvrtiny vzorků ledů do nápojů nevyhovují hygienickým limitům. To jsou závěry kontroly inspektorů ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nejčastěji bylo v testovaných zmrzlinách velké množství bakteríí, které mohou u milovníků zmrzlin vyvolat střevní potíže.

Producenti čokolády zachraňují deštné lesy

9. června 2022 10:48

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější pochoutky na celém světě. Poptávka po kakau proto stále roste. Jeho pěstování je však náročný proces, který ovlivňuje životní prostředí v západní Africe a úbytek tamních pralesů. Výrobci čokolády se proto stále častěji zajímají o způsob pěstování kakaových bobů a jeho udržitelnost.

Ferrero stahuje z českého trhu další výrobky. V čokoládách Kinder může být salmonela

12. dubna 2022 18:29

Italský výrobce cukrovinek Ferrero stahuje z českého a slovenského trhu veškeré výrobky vyrobené v jeho závodě v Arlonu v Belgii, kde firma pozastavila provoz. Děje se tak v souvislosti s aktuálním vyšetřováním, které se týká několika hlášených případů salmonely, jež by mohly souviset s čokoládami této společnosti.

Kinder v Česku stahuje některé čokolády. Reaguje na hlášené případy salmonely

6. dubna 2022 17:54

Italský výrobce cukrovinek Ferrero preventivně stahuje z trhu v ČR a na Slovensku některé šarže čokoládových vajíček nebo bonbonů Kinder vyrobených v Belgii. Reaguje na možné spojení s několika hlášenými případy salmonely, v žádném z výrobků firmy ale testy tuto bakterii nenašly. Společnost Ferrero to ve sdělila ve středu. Salmonela způsobuje akutní průjmové onemocnění.

Chcete pejskovi přilepšit? Těmto potravinám se určitě vyhněte, abyste mu neublížili

6. dubna 2022 12:20

Ve většině domácností je pejsek považován za člena rodiny. Nakonec i on sám rodinu chápe jako svou smečku, se kterou to táhne v dobrém i zlém. Nezřídka se proto stává, že se k pejskovi chováme jako k dítěti, a tak mu chceme občas přilepšit nějakým nevhodným pamlskem, který mu může ublížit. Lidské jídlo totiž obsahuje látky, které člověku neškodí a mnohdy mu mohou být i prospěšné, pro pejska jsou ale nezřídka jedovaté.