reklama
CNN Prima News čokoláda

čokoláda

Výpis příspěvků ke štítku „čokoláda“

Mozartovy koule v ohrožení. Výrobna je v úpadku, těžce ji zasáhla pandemie covidu

1. prosince 2021 18:20

Rakouský producent pamlsků Salzburg Schokolade je v úpadku. S firmou vyrábějící slavné čokoládové bonbony Mozartovy koule (Mozartkugeln) pro americký koncern Mondelez bude v úterý zahájeno insolvenční řízení, informovala ve středu agentura APA. Společnost vlastní v Česku závod na balení cukrovinek, kterého se však úpadek podle vedení společnosti týkat nebude.

Hořká čokoláda? Kvalitní čokoláda není hořká, jen tmavá

24. října 2021 08:10

Získala už třicet čtyři ocenění za své čokolády a vyrábí výhradně z kakaových bobů. Dohlíží na to, aby její suroviny byly z farem, na kterých nepracují děti. Co ale hlavně? Má svou práci ráda. Michaela Dohnálková zariskovala a ze stálého zaměstnání odešla a založila svou vlastní továrnu na čokoládu.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

5. srpna 2021 13:57

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“

13. května 2021 06:14

Růst cen v Česku se v dubnu vrátil nad tři procenta. Ekonomové očekávají, že inflace u nás zdaleka neřekla poslední slovo a že nás v dalších měsících čeká ještě větší zdražování. Vyšší ceny se ale dají před zákazníky šikovně schovat. Například snižováním objemu či gramáže nejen potravinářských produktů. Jaké jsou oblíbené triky výrobců?

V Anglii našli 121 let starou čokoládu od královny pro vojáky bojující v burské válce

3. dubna 2021 13:28

Královská čokoláda z roku 1900, vyráběná na žádost královny Viktorie pro vojáky v tehdejším válečném tažení britského impéria na jihu Afriky, byla nalezena ve staré vojenské helmě jednoho z účastníků bitev v podkroví budovy v Norfolku ve východní Anglii. Takzvané druhé búrské války se účastnil i Winston Churchill nebo Arthur Conan Doyle. Informoval o tom web CNN.

reklama