reklama
CNN Prima News čokoláda

čokoláda

Výpis příspěvků ke štítku „čokoláda“

Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“

Růst cen v Česku se v dubnu vrátil nad tři procenta. Ekonomové očekávají, že inflace u nás zdaleka neřekla poslední slovo a že nás v dalších měsících čeká ještě větší zdražování. Vyšší ceny se ale dají před zákazníky šikovně schovat. Například snižováním objemu či gramáže nejen potravinářských produktů. Jaké jsou oblíbené triky výrobců?

V Anglii našli 121 let starou čokoládu od královny pro vojáky bojující v burské válce

Královská čokoláda z roku 1900, vyráběná na žádost královny Viktorie pro vojáky v tehdejším válečném tažení britského impéria na jihu Afriky, byla nalezena ve staré vojenské helmě jednoho z účastníků bitev v podkroví budovy v Norfolku ve východní Anglii. Takzvané druhé búrské války se účastnil i Winston Churchill nebo Arthur Conan Doyle. Informoval o tom web CNN.

Sexuální zneužívání pětileté dívky: Matka ji uplácela čokoládou

Matka pětileté holčičky z novozélandského Northlandu byla odsouzena na deset let odnětí svobody za sexuální zneužívání své dcery. Tu podle obvinění uplácela čokoládou a lízátky, aby se dívka účastnila sexuálních praktik ženy a jejího přítele. U soudu obviněná argumentovala, že v dětství čelila sexuálnímu zneužívání také. Soudce však zdůraznil, že zneužívání bylo pravidelné a plánované.

reklama