CNN Prima News čokoláda

čokoláda

Výpis příspěvků ke štítku „čokoláda“

KOMENTÁŘ: Fiala zbabišovatěl aneb „Nutelliér“, za kterého se nemusíme stydět

Jestli symbolem vlády Andreje Babiše bylo Čapí hnízdo, pak symbolem vlády Petra Fialy se v těchto dnech neodmyslitelně stala sklenice s Nutellou. Přitom jeden z hlavních argumentů ve Fialův prospěch byl dlouhou dobu ten, že je to (konečně) premiér, za kterého se nemusíme stydět. Tuhle výhodu ale zvládl „shopaholic Peťa“ během své supermarketové epizody dokonale pohřbít. Místo premiéra, za kterého se nemusíme stydět, máme komického „nutelliéra“, jenž objevil Ameriku v podobě drahoty a dvojí kvality potravin.

Znojemské okurky z Turecka nebo lentilky z Hamburku. Kam zmizely tradiční české značky?

Spotřebitelé si často v obchodech musí zvyknout na to, že se výroba tradičních tuzemských značek přesunula na jiná místa, respektive do zahraničí. Milovníci okurek například budou od příštího roku kupovat nakládačky v nálevu z ciziny, a ne od tradičního závodu Znojmia v Bzenci. Změna výroben ale v minulosti čekala například na Sedlčanský hermelín, Lentilky nebo kávu Jihlavanka.

Čokoládové království v Uherském Brodě: Parta nadšenců nabízí dobroty, které jinde neochutnáte

První zmínka o tomto městě pochází z 11. století. Vojsko krále Jiřího z Poděbrad zde porazilo uherského krále Matyáše Korvína. Ale nejčastěji je toto místo zmiňováno jako pravděpodobné rodiště Jana Amose Komenského. Uherský Brod je zkrátka studnicí historických událostí. Jak jsme ale zjistili, toto slovácké město zaujme i v dalších oblastech. Věděli jste například, že se tu vyrábí výborná čokoláda?

Panenka v kroji či lístky na koncert. Jaké dary si učitelé odnášejí od školáků za vysvědčení?

Za hodiny pilného vedení si vysloužili panenku v kroji, kytici z klobásek či Malého prince ve valaštině. I takto neobvyklými dary školáci a studenti obdarovávají učitele na závěr školního roku. Ačkoliv si mnozí z pedagogů vzpomenou na nějaký ten kuriózní dárek, většina z nich se shoduje, že od dětí nejčastěji dostávají květiny či bonboniéry. Ty ale nemusejí sednout každému.

Vyhrajte sladký balíček od Čokoládovny Janek v hodnotě 1000 Kč

Sladká, hořká, oříšková... ať už milujete jakoukoli, s balíčkem od Čokoládovny Janek v hodnotě tisíc korun si na své přijde každý. V sladkém balíčku na výherce čekají: krabička arašídového nugátu, lískooříškový krém, mléčná čokoláda s pekanovými ořechy a lyofilizovanou malinou a hořké čokoládové srdíčko. Chcete se osladit život? Stačí odpovědět na soutěžní otázku níže, a pak už jen počkat, až vybereme 5 z vás.