CNN Prima News crossover

crossover

Výpis příspěvků ke štítku „crossover“

TEST: Citroën C4 X chce navázat na lidovou linku. Potenciál brzdí jedno omezení

Novinka od Citroënu představuje zajímavý kompaktní atyp, který v sobě kloubí několik karosářských přístupů. Robustní, jednoduchou a praktickou konstrukcí může konkurovat celé plejádě modelů, jediný zásadní limit v boji o zákazníka představuje víceméně jen čtyřdveřová koncepce a s ní spojená omezení. Vyzkoušeli jsme benzinové i naftové provedení.

Toyota Corolla Cross: Vyzrálé konzervativní děvče s efektním metabolismem

Bylo jen otázkou času, než k tomu dojde. Vozidla se v posledních letech zvětšují a zvyšují, a i když jde mnohdy pouze o optický jev, automobilky po celém světě s tím slaví úspěch. Jak na věc? Nejsnáze tak, že na základech běžného hatchbacku prostě vystavíte bytelně vyhlížející crossover. Také historicky nejprodávanější auto světa, Toyota Corolla, snad ani nemohlo volit jinak. A tak vznikla verze Cross, příjemné propojení mezi běžnou corollou a populární RAV4.

Nové Ferrari Purosangue: Čtyřdveřák, do kterého se nastupuje jako do skříně

Dlouho očekávaná novinka z Maranella cílí na zájemce o SUV, svými vlastnostmi a konstrukcí však tuto škatulku dalece přesahuje. Porsche, Lamborghini, Maserati, Aston Martin... Ti všichni už robustní zvýšený vůz pro čtyři až pět lidí v nabídce dávno mají, Ferrari však dosud odolávalo. Jednoduše nemělo takovou šarádu zapotřebí. Pragmatické důvody však nakonec přece jen zvítězily. Velký vůz s atmosférickým V12 bude podle všeho velmi nedostatkovým zbožím.