CNN Prima News Daniel Hůle

Daniel Hůle

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Hůle“

Půjčka na nová prsa či iPhone. Odborníci popsali bizarní případy snah o oddlužení

Vcelku běžně se stává, že si někdo vezme půjčku a za 14 dní žádá o oddlužení, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS výkonná ředitelka Asociace inkasních agentur Jana Tatýrková (Svobodní). Společně s vedoucím programu Dluhové poradenství organizace Člověk v tísni Danielem Hůlem se shodli, že si mnohdy lidé půjčují na nějaký standard, na který svými příjmy nedosáhnou. Ať už se jedná o nový typ mobilu, dovolenou či plastické operace. A mnohdy mají i svérázné postupy, jak se dluhu snaží zbavit.

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Spor kvůli sociální nerovnosti. Aktivistka nazvala Kalouska zm*dem, ten si to nenechal líbit

Když jsi zm*d, ale žiješ v zemi, kde je to normální. Na sociálních sítích takto hovořila na adresu bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) klimatická aktivistka Veronika Holcnerová. Předmětem sporu se staly neshody obou osob ohledně sociální nerovnosti v České republice. Kalousek ve své reakci zmínil své přesvědčení, že „slušné slečny by slovo zm*d neměly veřejně používat“.

Češi si nastěhovali uprchlíky domů, někteří litují. Přecenili síly, tvrdí experti

Řada lidí si v první fázi migrační vlny k sobě nastěhovala ukrajinské uprchlíky, aniž by počítali s tím, že u nich mohou zůstat dlouhé měsíce. V pořadu 360 na CNN Prima NEWS to řekl vedoucí programu Kariérní a pracovní poradenství Člověka v tísni Daniel Hůle. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček prohlásil, že někteří Češi v tomto ohledu přecenili svoje síly.