CNN Prima News Daniel Hůle

Daniel Hůle

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Hůle“

Čekáte, že vláda pomůže všem? To je iluze vedoucí do záhuby, říká Fialův poradce

13. června 2022 22:03

Vytváří se tu iluze, že vláda lidem všechno kompenzuje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varoval poradce premiéra Štěpán Křeček. Podle něj jde o populismus, který předhazuje falešná řešení. „Kdyby vláda udělala všechny kroky, které navrhuje opozice, rozvrátilo by to zemi na dlouhé roky dopředu,“ řekl hlavní ekonom BHS.

Češi si nastěhovali uprchlíky domů, někteří litují. Přecenili síly, tvrdí experti

31. března 2022 10:42

Řada lidí si v první fázi migrační vlny k sobě nastěhovala ukrajinské uprchlíky, aniž by počítali s tím, že u nich mohou zůstat dlouhé měsíce. V pořadu 360 na CNN Prima NEWS to řekl vedoucí programu Kariérní a pracovní poradenství Člověka v tísni Daniel Hůle. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček prohlásil, že někteří Češi v tomto ohledu přecenili svoje síly.

Manželé popsali život s uprchlíky: Jsou vděční, ale dlouho jsme si budovali důvěru

17. března 2022 06:47

Kromě bydlení pro Ukrajince zajištěného kraji nebo třeba neziskovými organizacemi přibývá i rodin, které se rozhodly ubytovat ukrajinské uprchlíky samy. Jednou z nich jsou manželé Stránští. Pro čtyřčlennou rodinu uvolnili přízemí svého domu. Jenže dobře míněná pomoc může výrazně narušit soukromí. Podle odborníků by s tím měli lidé počítat.

Hůle: Nacpat uprchlíky do tělocvičen není řešení. Motivujme Čechy s prázdnými byty

12. března 2022 23:44

V důsledku ruské invaze na Ukrajinu do Česka nadále míří desetitisíce uprchlíků. Vláda i kraje hledají další možná řešení, jak Ukrajincům poskytnout co možná nejlepší pomoc. Podle Daniela Hůleho z Člověka v tísni je nezbytné, aby kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) finančně motivoval Čechy s prázdnými byty, kteří by utečencům mohli nabídnout azyl.

Počet lidí v exekuci klesl. Situace však může ještě eskalovat, říká dluhový expert

29. dubna 2021 21:31

Klesá počet nově zahájených exekucí i celkového počtu lidí v exekuci. Uvedl to Daniel Hůle, odborník na dluhovou problematiku z organizace Člověk v tísni. „Nepozorujeme masivní nárůst zadlužení. Nepřišla vlna, která by znamenala desítky a už vůbec ne statisíce lidí, kteří by upadali do dluhů,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podotkl však, že by situace ještě mohla eskalovat.

Sněmovna schválila chráněné účty pro dlužníky v exekuci. Banky je mají vést zdarma

13. listopadu 2020 14:53

Nezabavitelné peníze zřejmě budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Předpokládá to poslanecká novela občanského soudního řádu, kterou v pátek schválila Sněmovna. Takzvaný chráněný účet by měl zabránit případné neoprávněné exekuci těchto peněz. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu. Účinná má být od dubna.

Revoluce pro dlužníky? Chráněný účet, na který exekutor nebude smět sáhnout

14. října 2020 06:54

Lidem v exekucích by se mohl usnadnit život. Dlužníci by totiž mohli mít nezabavitelné peníze na zvláštním bankovním účtu. Předpokládá to poslanecká novela občanského soudního řádu, kterou v v týdnu podpořila Sněmovna. Takzvaný chráněný účet by měl zabránit případné neoprávněné exekuci těchto peněz. Předloha nyní zamíří k případným úpravám do ústavně-právního výboru.