CNN Prima News Derek Chauvin

Derek Chauvin

Výpis příspěvků ke štítku „Derek Chauvin“

Chtějí ze mě udělat Floyda, křičel Afroameričan při zatýkání. Po zásahu taserem zemřel

13. ledna 2023 22:58

Policisté v americkém Los Angeles zatkli Afroameričana Keenana Andersona, přičemž na něj museli použít i taser. Mladý muž později v nemocnici zemřel. Jeho smrt by možná zapadla nebýt faktu, že se jedná o bratrance Patrisse Cullorsové, jedné ze spoluzakladatelek hnutí Black Lives Matter (Na životech černochů záleží), které upozorňuje na údajnou policejní brutalitu proti Afroameričanům. To vzniklo poté, co při zatýkání zemřel George Floyd.

Trest za zakleknutí Floyda. Expolicista Chauvin stráví více než 20 let ve vězení

7. července 2022 22:45

Bývalý policista Derek Chauvin z Minneapolisu byl na základě federální žaloby pro porušení občanských práv George Floyda odsouzen ke 20 letům a pěti měsícům vězení, informovaly tiskové agentury. Incident, během kterého policista klečel Afroameričanovi na krku, se stal v květnu 2020. Z následné vlny masivních protestů vzešlo hnutí Black Lives Matter.

Další pochybný zákrok: Zakleknutý běloch se pět minut dusil, soudí ho za napadení policistů

14. srpna 2021 15:41

Nathan Lasuik z kanadské provincie Alberta je souzen za napadení muže a dvou kanadských policistů na letišti ve Winnipegu. Čtyřiačtyřicetiletý běloch naopak policisty obviňuje z použití nadměrné síly při jeho zatýkání. Při zákroku prý několikrát opakoval, že nemůže dýchat. Případ, který se stal před dvěma lety, připomíná kauzu Afroameričana George Floyda, který po podobném zákroku policie v americkém Minneapolis zemřel.

Trest za smrt Floyda padl. Policista, který ho zaklekl, si ve vězení odsedí 22,5 let

25. června 2021 21:58

Soud v pátek rozhodl o trestu odnětí svobody v trvání 22,5 let pro bývalého policistu Dereka Chauvina, který zaklekl a usmrtil George Floyda. Již v dubnu byl Chauvin uznán vinným z vraždy a zabití. Při dobrém chování může expolicista počítat s podmínečným propuštěním po odpykání dvou třetin trestu, tedy zhruba po 15 letech, uvádí agentury.

Nové video z Teplic: Rom před policejním zákrokem mlátil hlavou do auta, pak odpadl

24. června 2021 13:11

Na sociálních sítích se objevilo další video s Romem Stanislavem Tomášem, který v sobotu zemřel nedlouho po zásahu policistů v sanitce. Na záběrech lze vidět, že dvakrát velkou silou udeřil hlavou o auto. Celý incident vyvolal v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý muž je některými nazýván českým Georgem Floydem.

Recidivista, který se snažil polepšit. Co víme o českém „Floydovi“?

23. června 2021 19:55

Smrt Stanislava Tomáše, který v sobotu zemřel nedolouho po zásahu policistů, vyvolala v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý Rom, který byl během zákroku pod vlivem drog, je kvůli svému osudu přirovnáván k Afroameričanovi Georgi Floydovi. Byl ale Lokša, jak mu místní říkali, skutečně závislák, nebo byly drogy v těle během jeho osudného dne výjimkou? Co všechno o něm víme?

Koleno nemělo na zatýkaném co dělat, říká advokát ke smrti v Teplicích

21. června 2021 22:30

Sobotní zákrok policistů v Teplicích, kteří zaklekli na agresivního může, vyvolal u mnohých lidí pobouření. Po incidentu totiž zemřel v sanitce. Podle právníka Miroslava Krutiny nemělo koleno na zatýkaném co dělat. „Zákrok sehraje ve vyšetřování důležitou roli. Je to jediný detail, který vyvolává určité pochybnosti ,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Krutina.

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Pitva ukázala na drogy

21. června 2021 13:29
Aktualizováno

Rozhořčení vyvolalo video, na němž je vidět, jak policisté zasahují proti agresivnímu muži v Teplicích. Ten následně zemřel v sanitce. Soudní pitvou zemřelého byla vyloučena souvislost se zákrokem, který předcházel zadržení podezřelého, uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. Video ze sobotního zákroku se objevilo na sociálních sítích, muž se na něm vzpírá a policisté proti němu musí použít donucovací prostředky. Lidé případ připodobňují ke smrti Afroameričana George Floyda.