Deště bude přibývat, MAPA ukazuje srážky detailně. Pak přijde slunce, ale i bouřky


Zatažená obloha posledních dní nás čeká i ve čtvrtek, podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by navíc na většině území mělo v příštích hodinách pršet. Meteorologové vydali mapu srážek, která ukazuje, kde naprší nejvíce. V pátek a v sobotu se můžeme těšit na sluníčko, v neděli ale meteorologové varují před ojedinělými bouřkami.

Obloha ve čtvrtek zůstane podobně jako v posledních dnech oblačná a zatažená. Zprvu se objeví déšť nebo přeháňky spíše ojediněle. „Srážek bude přibývat, zejména odpoledne a večer čekáme místy přeháňky, které budou v jižní polovině o něco intenzivnější,“ uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS meteoroložka ČHMÚ Michaela Galářová. Dokazuje to i mapa srážek, kterou ČHMÚ zveřejnil na svých sociálních sítích, srážky by se mohly vyhnout především severozápadním Čechám. K večeru pak bude mraků částečně ubývat.

ČTĚTE TAKÉ: Bezpečně na cestách. Mlhy způsobí i tisíce nehod ročně. Na co si dát pozor?

Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C. Na horách bude chladněji, jen okolo 11 °C. Teplotní maxima na jednotlivých místech ukazuje druhá mapa ČHMÚ, nejtepleji by mělo být právě v severozápadních Čechách.

Poslední den pracovního týdne se mírně vyjasní. V pátek meteorologové očekávají polojasno až oblačno, ráno a večer by místy mohlo být dokonce skoro jasno. Přeháňky se objeví jen ojediněle. Jarní teploty zůstanou, denní maxima by se měla pohybovat mezi 17 a 21 °C.

sobotu by se počasí mělo ještě vylepšit. Obloha bude zprvu skoro jasná nebo polojasná, během dne se mohou objevit mraky a přeháňky. Později večer se v Čechách začne od západu zatahovat. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 17 až 21 °C.

Situaci ve svém kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v levém horním rohu příslušnou kategorii. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, které vás zajímají.

Nedělní obloha bude od rána zatažená, směrem od západu se objeví déšť nebo přeháňky. Meteorologové upozorňují, že by se ojediněle mohly objevit i bouřky. V Čechách pak bude večer směrem od severozápadu srážek ubývat. Jarní teploty vydrží, z předpovědi vyplývá, že v neděli bude 16 až 20 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Středozemní moře je nebezpečně teplé. Může to rozpoutat zkázu v celé Evropě, včetně Česka